„Amarcord“ neretai vadinamas autobiografiškiausiu Federico Fellini filmu. Pats režisierius jį ne sykį pristatė kaip savo jaunystę atspindinčią kino novelę. Gimtuoju italų kino autoriaus dialektu „amarcord“ reiškia „Aš prisimenu“. Fellini pasakoja apie savo paauglystės metus Italijoje. Ketvirtojo dešimtmečio miestelis, valdomas fašistų valdžios, pilnas gyvų personažų, keistuolių ir svajotojų. Filme nėra siužeto, bet yra vaikiškos atminties nuotrupos, suvienytos į didžiulės nostalgijos ir nacionalinės sielos paieškos mišinį. Režisieriaus alter ego tampa žavus šviesiaplaukis jaunuolis Titas. Tačiau visi asmeniški prisiminimai ir išgyvenimai perkurti, transformuoti ir įvilkti į sapnų bei fantazijos rūbą. Realūs įvykiai pinami su tais, kurie tik galėjo įvykti, arba su tais, kurie tik įsivaizduojami buvę.

Teatro režisierius Caden Cotard (aktorius Philip Seymour Hoffman'as) stato naują pjesę. Tuo pačiu jo gyvenimas eina velniop. Jo žmona kartu su dukra Olive išvyksta į savo mini piešinių parodą Berlyne ir negrįžta, jo psichoterapeutei geriau sekasi prastumti eilinį savo bestselerį negu sugrąžinti žmogui jo paties gyvenimą, nauji santykiai su Hazel neišsirutulioja, o viską vainikuoja nuolat apie save primenanti prastėjanti fiziologinė būsena. Tokį gyvenimą Caden Cotard'as tikisi palikti praeityje po to, kai laimi MacArthur Genius fondo apdovanojimą. Gautus pinigus jis nusiteikia investuoti į epinio masto negailestingos realybės spektaklio statymą, į kurį galėtų pasinerti visa galva. Gyvenimas tampa teatru...

Blogiausia, kas gali nutikti jaunai, mirusiai porelei, tai savo jaukiame name sulaukti naujų, nepakenčiamų gyventojų. Išvaryti skeptiškus ir nebaikščius įsibrovėlius bus labai sunku. Ir pagelbėti čia gali tik pamišęs siaubo meistras, ypatingai bjaurus ir labai pavojingas Bytldžiusas.

Vieno žymiausių šiuolaikinio modernaus kino režisierių – Piterio Grynavėjaus – juosta, vertinama kaip postmodernistinės kultūros šedevras. Makabriško restorano savininko žmona įsimyli švelnų ir tylų knygų pardavėją. Jų pasimatymai vyksta tame pačiame restorane, pertraukėlėse tarp valgymo. Vyras ir jo banditai draugai tai nujaučia ir galiausiai viską išsiaiškins… Filme gausu maisto, spalvų, brutalių scenų ir paslėptų užuominų.

Sporto žurnalistas Raulas Duke'as ir jo advokatas daktaras Gonzo vyksta į Las Vegasą papasakoti apie motociklų lenktynes. Jų raudonasis kabrioletas yra aprūpintas visais stimuliuojančiais vaistais ir dopingo žolelių arsenalu. Tai jiems leis fiziškai ir protiškai atsižvelgti į protą keliančią kelionę per aštuntojo dešimtmečio dekadentinę Ameriką.