Rok 1916. Linia frontu w zachodniej Europie, gdzieś pomiędzy Francją a Niemcami. Gen. George Broulard, kusząc gen. Paula Mireau perspektywą rychłego awansu, nakłania go do zaatakowania niemieckich pozycji na wzgórzu Ant Hill. Ten, jak na odważnego dowódcę przystało, gotów jest walczyć do ostatniej kropli krwi swoich ludzi. Wysyła oddział na pewną śmierć, dowodzenie akcją powierza pułkownikowi Daxowi. Pułkownik dzielnie kieruje atakiem, ale gdy wie już, że sprawa jest przegrana, odwołuje ludzi, nie bacząc na rozkazy "z góry". "Góra" zadowolona być nie może, czemu daje upust, stawiając trzech żołnierzy przed sądem wojennym za tchórzostwo. Ich ukaranie, a jakże, karą śmierci, ma być przestrogą dla innych. Obrony oskarżonych podejmuje się pułkownik Dax.

Epicka opowieść o oddziale marines wysłanym do Wietnamu. Wpierw poznajemy przyszłych żołnierzy jak odbywają szkolenie w specjalnym obozie. W drugiej części filmu akcja przenosi się do Wietnamu. Głównym bohaterem jest Joker, młody rekrut który pracuje jako korespondent wojenny i na własne oczy przekonuje się, czym naprawdę jest walka.

Requiem dla snu pokazuje historię czterech mieszkających na Brooklynie bohaterów, którzy przez narkotyki niszczą sobie życie. Są nimi: Tyrone Love, Marion Silver, jej chłopak Harry Goldfrab oraz jego matka Sara. Tyrone i Harry zaczynają sprzedawać narkotyki - sami także są uzależnieni. Niestety im dłużej w tym siedzą, tym trudniej jest im się utrzymać. Z kolei matka Harry'ego otrzymuje od swojego lekarza podejrzane tabletki dzięki którym czuje się zadziwiająco dobrze.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. XX wieku w stanie Alabama. Historia pewnego procesu na tle rasistowskim widzianego oczyma siedmioletniej dziewczynki. Młoda biała kobieta oskarża swojego czarnoskórego sąsiada o gwałt. Do obrony niewinnie oskarżonego staje szanowany adwokat Atticus Finch. Sprawa, z pozoru łatwa do wygrania z powodu braku dowodów, stanie się najgłośniejszym wydarzenim w cichym miasteczku.

Mark Renton (Ewan McGregor) nie ma ochoty wieść "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie (Robert Carlyle), kobieciarz Sick Boy (Jonny Lee Miller), niezbyt rozgarnięty Spud (Ewen Bremner) i Diane (Kelly Macdonald) - dziewczyna z dobrego domu. Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego - jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor...

Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród "świty" wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się 10 metrów pod ulicami Berlina?

Prawdziwa historia Johna Forbesa Nasha Jr., paranoicznego schizofrenika, a jednocześnie genialnego matematyka XX wieku, którego stworzone w latach 50-tych formuły stały się podstawami Teorii Gier stosowanej w ekonomii, za co otrzymał Nagrodę Nobla po 40 latach w 1994 roku. Film jest biograficznym obrazem, skupiającym się na związku Johna z żoną, kreślącym drogę, jaką potoczyło się jego życie, od sukcesu poprzez chorobę umysłową wykrytą w wieku 30 lat, aż po powrót do zdrowia.

Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.

Porucznik John G. Dunbar po bohaterskiej szarży na oddział wojsk Południa zostaje odznaczony; ponadto w nagrodę może wybrać dowolną placówkę, w której będzie służył. Wybór pada na Fort Sedgewick znajdujący się pod jurysdykcją kpt. Cargilla. Wojska stacjonujące w Forcie Sedgewick są wyczerpane, z nadzieją wypatrują karawany z Fortu Hays wiozącej zaopatrzenie. Dunbar zastaje fort opustoszały i zdewastowany. Okazuje się, że w pobliżu znajduje się osada Indian z plemienia Lakota...

Rodzina Joadów zostaje przymusowo wysiedlona z powodów finansowych i wielkiej suszy, która nawiedziła Oklahomę. Sytuacja determinuje ich, by wyjechać do Kalifornii, gdzie zamierzają poszukać lepszego życia.

Rok 1972. Sydney Schanberg zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent New York Timesa. Jego zadaniem jest relacjonowanie nasilających się zamieszek pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Asystent Sydneya - Dith Pran to mieszkaniec Kambodży, dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Dith jest niezastąpiony jako tłumacz, mediator, ale także jako przyjaciel. Kiedy w kwietniu 1975 roku zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh, życie przyjaciół ulega nieodwracalnej zmianie, a Pran trafia do obozu pracy.

Lestat to młody wampir o niezwykłej urodzie, ale zimny i wyrachowany, z lubością zabija swe ofiary. W Nowym Orleanie poznaje śmiertelnika Louisa, którego prowadzi przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Dwieście lat później to właśnie Louis opowie swą historię młodemu dziennikarzowi - historię egzystencji wampira, pełnej smutku, wiecznego istnienia, pożądania, miłości i tęsknoty.

Oparta na faktach historia zakończonego skandalem makabrycznego badania.

Historia życia trzech kobiet, z których jedna to żyjąca w czasach współczesnych w Nowym Jorku wydawczyni książek; druga, typowa żona i matka, żyjąca pod koniec lat 40.; trzecia to postać autentyczna - Virginia Woolf, znana pisarka ogarnięta obsesją samobójczą. Trzy różne kobiety, trzy różne epoki. Jest jednak coś, co je połączy, coś, co zmieni ich życie na zawsze.

Oto jeden z najbardziej urokliwych filmów wszech czasów! Po nieumyślnym wtargnięciu autem w ogród sąsiadów, 72-letnia Daisy Werthan traci polisę ubezpieczeniową. W trosce o nowe auto, bez zgody właścicielki syn staruszki zatrudnia Hoke'a, czarnoskórego kierowcę. Daisy nie ukrywa niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Nie chce jeździć z mężczyzną i krytykuje go za wszystko. Zobacz jak relacja, która nie miała miejsca bytu stopniowo zaczyna przeradzać się w prawdziwą przyjaźń...

Erik jest przerażającym potworem straszącym w gmachu paryskiej opery. W wilgotnych korytarzach znajdujących się w piwnicach opery, przygotowuje Christine Daae do zostania operową divą. Po wstrząsającej serii wydarzeń, w tym zrzuceniu przez Upiora ogromnego żyrandola na protektorów opery, czołowy sopran opery zostaje zmuszony do zrezygnowania z występu w spektaklu. Umożliwia to zajęcie jego miejsca przez Christine. Erik w swoim podziemnym królestwie wyznaje jej miłość, ale ona kocha Raoula de Chagny'ego. Upiór żąda od niej, aby zerwała z nim stosunki. Wtedy pozwoli jej wrócić na scenę. Christine zgadza się. Jednak, gdy tylko wydostaje się z podziemi, wpada w ramiona Raoula i razem snują plany udania sie do Anglii po premierze spektaklu tej nocy. Jednak Upiór podsłuje ich rozmowę i w czasie występu porywa Christine do głębin swoich lochów. Raoul i tajny agent Simon Buguet muszą śledzić Erika i uwolnić Christine.

Suzanne Stone od dziecka marzyła o pracy w telewizji. Marzenie się spełnia: zostaje tzw. pogodynką. Jednak ambitnej i bezwzględnej Suzanne taka posada absolutnie nie wystarcza. Postanawia przygotować własny reportaż o problemach młodzieży z jej rodzinnego miasteczka. Jest przekonana, że dzięki programowi może zrobić karierę w telewizji. Swój cel pragnie osiągnąć " za wszelką cenę", nie cofnie się więc przed niczym...