Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.
Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.
Rok 1950. Po nieudanym samobójstwie, w czasie śledztwa były cesarz Chin Pu Yi opowiada historię swojego burzliwego życia. Wszystko rozpoczyna się w 1908 roku, kiedy trzyletni Pu Yi trafia do Zakazanego Miasta, siedziby chińskich cesarzy, by objąć tron władcy. Jest ostatnim z dynastii Ching, panującej od trzech tysięcy lat. Już trzy lata później monarchia staje się republiką, a władza Pu Yi ogranicza się do Zakazanego Miasta. Młody władca dorasta w zamkniętym świecie. W 1929 roku na dwór przybywa angielski nauczyciel by przekazać wiedzę o świecie młodemu Pu Yi...
Podczas II wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się samolot. Niemcy pojmują jedynego z ocalałych - amerykańskiego generała. Nie zdają sobie sprawy, że schwytany generał posiada wszelkie informacje dotyczące plany inwazji aliantów. Anglicy w obawie o ujawnienie przez generała tajnych informacji powołują specjalna grupę, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała.
Jest rok 1941. Do sennego sycylijskiego miasteczka przyjeżdża przepiękna kobieta, Malena. Przyjeżdża sama, bo mąż walczy na froncie. Każde publiczne pojawienie się Maleny zamienia się w spektakl. Wszędzie towarzyszą jej pożądliwe spojrzenia mężczyzn i złośliwe plotki ich zazdrosnych żon. Za Maleną podąża też armia kościstych wyrostków na rowerach. Jeden z nich, 13-latek Renato Amoroso, popada w prawdziwą obsesję na jej punkcie. Kiedy mąż Maleny ginie na froncie, pęka bariera tłumionych żądzy, zazdrości i gniewu.
Maria Braun to matka-Niemka, symbol odradzających się z gruzów Niemiec, upadłej godności narodowej, szukającej ratunku w odbudowie ekonomii. Jej małżeństwo trwało jeden dzień i dwie noce, później utraciła męża na długie lata. Mąż poszedł na front wschodni, później znalazł się w sowieckim łagrze. Maria została sama. Maria Braun zdaje się ucieleśniać okres najgłębszego upodlenia Niemców tuż po wojnie na skutek zniszczeń, nędzy i głodu, okres dewaluacji wszelkich wartości, także kulturalnych oraz moralnych. Maria nie jest zła ani zepsuta, po prostu chce przeżyć i doczekać powrotu swego Hermanna. Jednak raz złamane zasady etyczne prowadzą do postępującej deprawacji.
II wojna światowa. Grupa komandosów pod dowództwem majora Franklina i kapitana Mallory'ego ma za zadanie zniszczenie potężnych dział. Strzegą one przejścia przez cieśninę między greckimi wyspami Navarona i Maidos. Ich niszczycielska siła uniemożliwia ewakuację ludności cywilnej i alianckiego oddziału z zajętej przez Niemców wyspy Cheros. Komandosi lądują na południowym, niestrzeżonym cyplu Navarony i nawiązują kontakt z partyzantami. Wpadają jednak w ręce wroga, co oznacza, że w grupie jest zdrajca.
Kontynuując historię Antoine Doinela, Truffaut pokazuje losy jego świeżego małżeństwa z Christine. Znany z "400 batów" i "Skradzionych pocałunków" bohater jak może broni się przed małą stabilizacją w ramach związku, rzuca więc nudne zajęcie kolorowania kwiatów i podejmuje pracę w amerykańskiej firmie. Tam poznaje śliczną Japonkę, z którą nawiązuje romans. Gdy prawda wychodzi na jaw, małżeństwo wydaje się skończone... W bezpretensjonalnej formie mistrz francuskiej Nowej Fali zawarł wiele z prawd i paradoksów instytucji związku małżeńskiego.
Podczas II wojny światowej tajemniczy nieznajomy trafia pod opiekę brytyjskich sojuszników, nieświadomych jego niebezpiecznej przeszłości. Ujawnienie tajemnicy zaczyna niesamowitą opowieść, pełną namiętności, intryg i przygód.
Ekranizacja rewelacyjnej powieści Guntera Grassa o chłopcu, który w wieku trzech lat postanawia, że już nigdy więcej nie urośnie. Film ukazuje świat gdańskich sklepikarzy który, pochłonięty przez nazizm, już wkrótce przestanie istnieć.
Trwa II wojna światowa. Henry Faber, nikomu nie rzucający się w oczy pracownik kolei, w rzeczywistości jest niemieckim szpiegiem znanym jako Die Nadel (Igła), który mieszka od kilku lat w Anglii. Wykonuje tam różne zlecenia dla wywiadu, m.in. zajmuje się fotografowaniem obiektów, które potem są bombardowane. Pewnego dnia dostaje zadanie - ma udać się na teren obozu wojskowego wroga i sfotografować zbierające się tam siły.
11 września 2001 r. 44 pasażerów weszło na pokład samolotu United Airlines 93. To, co rozegrało się po starcie maszyny, przeszło do historii jako symbol heroicznej walki z terroryzmem. Tego dnia 19 porywaczy wykupiło bilety na 4 różne loty na terenie USA. Każda z maszyn miała uderzyć w budynki, które są znakiem amerykańskiej władzy i potęgi. Pasażerowie, którzy dowiedzieli się, co spotkało trzy inne samoloty, zaatakowali terrorystów i zapobiegli kolejnej tragedii. Na ich czele stanęło czterech mężczyzn.
II wojna światowa, marzec 1943 roku. Elitarny zespół kryptologów skupiony w centrum łamania szyfrów w Bletchley Park rozpracowuje systemy szyfrowe Enigmy. Tom rozpracowuje Enigmę, lecz równocześnie pochłania go rozwikłanie zupełnie innej zagadki: zaginięcia ukochanej kobiety, tajemniczej Claire. Dziewczyna znika dokładnie wtedy, kiedy dowództwo centrum odkrywa, że w Bletchley czai się szpieg. Jedyną osobą, która może pomóc w odnalezieniu Claire jest jej przyjaciółka, Hester. Razem z Tomem prowadzą dochodzenie, którego wyniki wstrząsną brytyjskim kontrwywiadem.
Film „Gustloff – rejs ku śmierci” to zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o największej katastrofie w historii podróży morskich. Ponad 9 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci zginęło próbując uciec na jego pokładzie przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Liczba ofiar tej tragedii jest sześciokrotnie wyższa niż liczba ofiar słynnej katastrofy „Titanica”.
Młody chłopak zostaje zmuszony do udziału w turnieju karate. Ponieważ nie może liczyć na pomoc swojego mistrza, wstępuje do konkurencyjnej szkoły walk.
Film fabularny rozgrywa się w latach 1942 - 1943 i opowiada historię powstania jednostki wojskowej w Związku Radzieckim oraz udział żołnierzy czeskich i słowackich w walkach na froncie wschodnim.