Młoda kobieta, Julie (Juliette Binoche), traci w wypadku samochodowym męża Patrica – wybitnego kompozytora i jedyną córkę. Jak żyć, gdy życie (dotychczasowe) się skończyło? "Będę teraz robić to, co chcę: nic. Nie chcę wspomnień, rzeczy, przyjaźni, miłości ani przywiązania. To wszystko pułapka" – mówi matce. Julie zaczyna nowe życie, anonimowe i niezależne, świadomie odrywając się od wszystkiego, co łączy ją z przeszłością.

Gustave Gu Minda, niebezpieczny przestępca, po 10 latach ucieka z więzienia. Pierwsze kroki kieruje do Manouche - kobiety, z którą go kiedyś coś łączyło. Manouche prowadzi teraz restaurację wspólnie z Jacques'em, przyjacielem Mindy. Uwikłali się jednak w walkę o wpływy z Joe Riccim, właścicielem nocnego klubu - ludzie Joe napadają na restaurację i zabijają Jacquesa. Tymczasem z USA przyleciał do Paryża brat Joe'go a jednocześnie dawny wspólnik Gustave'a, Paul Ricci, który planuje wielki skok. Wszystko było już dopracowane, ale jego najlepszy człowiek zginął w napadzie na restaurację i nie ma go kim zastąpić. Potrzebny jest ktoś doświadczony, a jednocześnie bezwzględny. Dla Gu jest to szansa, by zdobyć pieniądze na ucieczkę za granicę

Butch Haynes (Kevin Costner) wraz ze współwięźniem uciekają z zakładu karnego. Podczas ucieczki porywają siedmioletniego Phillipa (T.J. Lowther). Haynes razem z chłopcem ucieka w kierunku granicy. W czasie podróży, nawiązuje się między nimi nić niezwykłej przyjaźni. Ich śladem rusza grupa stróżów prawa z Redem Garnett'em (Clint Eastwood) na czele. Policjanci chcą zatrzymać zbiega za wszelką cenę... [opis dystrybutora dvd]

Zamożny Francuz opuszcza Hiszpanię, bojąc się ataku terrorystów. Gdy w pociągu zmierzającym do Paryża oblewa wodą kobietę stojącą na zewnątrz, wyjaśnia współpasażerom, dlaczego to zrobił.

W jednym ze swoich najsłynniejszych filmów, Francois Truffaut kontynuuje historię Antoine Doinela, swojego alter ego (pierwszym z serii był obraz Czterysta batów). Po wyrzuceniu z wojska, Antoine błąka się po Paryżu w poszukiwaniu odpowiedniego zajęcia i prawdziwej miłości. Kolejne miejsca pracy i rozdarcie między uczuciem do panienki z dobrego domu i do pięknej żony szefa prowokują ciąg zabawnych epizodów, ilustrujących żmudny proces dorastania bohatera.

XIX-wieczny Paryż. Dla osieroconej Christine domem jest opera, w której młodziutka dziewczyna śpiewa w chórze. Pewnego dnia podczas próby kapryśna diva rezygnuje z roli. Kierownicy teatru postanawiają powierzyć ją debiutantce - Christine. Dziewczyną opiekuje się genialny muzyk, który po straszliwym oszpeceniu wycofał się z życia i schronił w piwnicach teatru. Dzięki jego pomocy występ Christine staje się wielkim sukcesem. Jej czarowi ulega wicehrabia Raoul de Chagny. Względy, którymi dziewczyna zaczyna go obdarzać, wywołują gniew Upiora.

Pierwszy epizod filmu "Miłość dwudziestolatków", złożonego z pięciu epizodów zrealizowanych przez François Truffaut (Francja), Renzo Rossellini (Włochy), Marcel Ophüls (Niemcy), Andrzej Wajda (Polska), Shintaro Ishihhara (Japonia). "Pokazuję bohaterów, którzy chcą wejść do społeczeństwa. Kiedy byłem młodym chłopcem, spotkałem się z dziewczynami, które powtarzały slogan Gide'a: "Rodziny, nienawidzę was", ale mnie rozśmieszało, ponieważ w dziewięciu przypadkach na dziesięć ich rodzice byli uroczy i ich zaprosiny wprawiały mnie w zachwyt" François Truffaut

Kontynuując historię Antoine Doinela, Truffaut pokazuje losy jego świeżego małżeństwa z Christine. Znany z "400 batów" i "Skradzionych pocałunków" bohater jak może broni się przed małą stabilizacją w ramach związku, rzuca więc nudne zajęcie kolorowania kwiatów i podejmuje pracę w amerykańskiej firmie. Tam poznaje śliczną Japonkę, z którą nawiązuje romans. Gdy prawda wychodzi na jaw, małżeństwo wydaje się skończone... W bezpretensjonalnej formie mistrz francuskiej Nowej Fali zawarł wiele z prawd i paradoksów instytucji związku małżeńskiego.

Antoine Doinel ma już ponad trzydzieści lat, François Truffaut opisuje nam historię jego życia już w pięciu filmach. Rozwiódł się z Christiną. Jest korektorem i zakochał się w Sabinie, sprzedawczyni płyt. Jednak nie jest to zobowiązujący związek. Colette, jego młodzieńcza miłość, jest teraz adwokatem. Kupuje jego pierwszą autobiograficzną książkę. Niespodziewanie spotykają się na stacji... Rezyser bawi się filmem - umieścił w tym dziele w charakterze sekwencji wspomnieniowych wiele scen z poprzednich obrazów. Agdy postaci z "Uciekającej miłości" idą do kina, grany tam jest film Truffauta...

Trzynastoletnia Vic właśnie wkracza w trudny wiek: okres buntu i konfliktów z rodzicami, jednak jest to przede wszystkim czas poznawania smaku pierwszych pocałunków i odkrywania uroku pierwszej miłości, której ucieleśnieniem jest poznany na prywatce Matthieu.

Koniec XIX wieku. Paryż. Paul Gauguin jest maklerem giełdowym. Ma on kochającą żonę i czwórkę dzieci. Jednak największą jego pasją jest jednak malarstwo. I oto pewnego dnia postanawia poświęcić się mu całkowicie. Kiedy rodzina popada w ubóstwo, żona wyjeżdża z dziećmi do rodzinnej Kopenhagi. Paulowi także otwieraja sie oczy i też jedzie do Danii. Próbuje powrócić do interesów. Niestety, fascynacja malarstwem okazuje się jednak silniejsza. Gauguin wraca do Paryża, a potem w poszukiwaniu malarskich inspiracji i tańszego życia trafia na wyspę Tahiti, gdzie tworzy swoje najlepsze obrazy.

Samba i Alice pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

Po ukończeniu szkolenia wojskowego młody Léo, małomówny żołnierz z problemami rodzinnymi i sekretnymi nałogami, zostaje przydzielony do jednej z jednostek patrolujących ulice Paryża w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń terrorystycznych w ramach operacji Sentinelle.

Prawdziwa historia Alexandra Pearce'a, najsłynniejszego skazańca w Australii. W 1822 roku, Pearce wraz z siedmiorgiem innych więźniów uciekają z Macquarie Harbour - miejsca ostatecznego wygnania i kary. Jednak trafiają na teren budzący większą grozę - Australijską dzicz.