Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Pierwsza część uwielbianej na całym świecie komediowej serii opartej na prozie Giovanniego Guareschiego. W roli porywczego, ale budzącego wielką sympatię, prowincjonalnego proboszcza Don Camilla wystąpił Fernandel – ikona francuskiego kina i komedii. W sielskiej krainie nad Padem, której ziemia jest twarda, a życie ciężkie, proboszcz Don Camillo i sympatyzujący z socjalizmem wójt Peppone toczą odwieczną walkę o pozycję w lokalnej społeczności. Nawet jeśli w głębi serca naprawdę się lubią i podziwiają, poglądy stale ich dzielą , nie dając chwili na wytchnienie. Gdy burmistrz wpada na pomysł wzniesienia „Domu ludu”, proboszcz opracowuje plany „Miasta ogrodów” do ubogich. Podziały obecne są między bogatymi i biednymi, katolikami i ateistami, a nawet między kochankami. Jedno jednak jest pewne: jeśli ludzie będą tak wytrwali jak ich kraj, w głębi serca zawsze pozostaną dobrzy.

Rzym ma dość wojny z Galami, która jedynie osłabia rzymską armię. Cezar postanawia więc dać galijskim wojownikom szansę na bezkrwawe zwycięstwo - oto niech wybiorą spośród siebie osobę, która - niczym mityczny Herkules - sprosta 12 pracom, jakie wyznaczy im Cezar. W szranki więc staje Asteriks ze swym nieodłącznym towarzyszem Obeliksem. Zadanie jednak, jak się okazuje, niekoniecznie są tak proste, jakby się wydawało. Asteriks będzie musiał wykazać się nie tylko siłą i sprytem, ale też dużą pomysłowością, nie tylko aby wygrać, ale też aby... nie zwariować.

Film zrealizowanym na kilku poziomach, w którym przemieszano wytwory imaginacji reżysera ze zdjęciami dokumentalnymi. Bezpośrednia relacja autora opowiada o tym, jak w dzieciństwie wyobrażał sobie Rzym, potem kiedy jako młody chłopak go zobaczył i wreszcie jako reżyser, będąc już dojrzałym mężczyzną - sfilmował. Film składa się z ciągu epizodów rozgrywających się w różnych okresach, od lat trzydziestych, po początek lat siedemdziesiątych.

Kobieciarz Snaporaz (Marcello Mastroianni), poznawszy kolejną piękność, zapędza się za nią do miasta kobiet. Tam natrafia akurat na kongres feministek. Niechcący staje się obiektem pożądań, ścigany, prześladowany i zagrożony przez agresywne kobiety. W sekwencjach filmu "Miasto kobiet" Fellini każe potykać się swojemu bohaterowi o dziwaczne męskie fantazje.

Milioner z USA, Wendell, leci na włoską wyspę, gdzie zginął jego ojciec. Spotyka Angielkę Pamelę, która informuje go, że zmarły miał romans z jej matką. Oboje stracili życie w wypadku samochodowym. Pamela chce, by byli pochowani razem na wyspie. Wendell się na to nie zgadza. Tymczasem ciała kochanków znikają.

Nasz sympatyczny bohater Asteriks znów wybawia kogoś z opresji. Tym razem opowieść rozgrywa się w Brytanii. Brytowie często pomagali Gallom w potyczkach z Rzymianami. Teraz mają własny problem. Juliusz Cezar zapragnął zagarnąć ich ojczyznę. Brytowie pod wodzą Cassivellaunosa walczyli bardzo dzielnie, ale... codziennie o godz. 17.00 ogłaszali przerwę w walce, aby napić się gorącej herbaty, a w weekend o godz. 19.00 ogłaszali zawieszeni broni na całe dwa dni. Przebiegły Juliusz Cezar wykorzystał to i wkrótce zawładnął całą Brytanią. Wolna pozostała jedynie jedna wioska w rejonie Kentu. Jak długo jej mieszkańcy zdołają się utrzymać?... Szczęśliwym trafem pomóc im może Asteriks. Cóż się wydarzy, gdy napoi resztki brytyjskiej armii magiczną nalewką?

Tomei gra Faith Corvatch, która już w dzieciństwie dzięki grze słownej poznała nazwisko swego przyszłego męża. Jako nastolatka spytała cygankę z wesołego miasteczka, jak brzmi nazwisko mężczyzny, którego poślubi, a ta udzieliła jej identycznej odpowiedzi: Damon Bradley. Tajemniczy Damon nigdy się jednak nie zmaterializował i dorosła Faith postanowiła poślubić statecznego lekarza specjalizującego się w chorobach stóp. Traf chce, że na 10 dni przed ślubem narzeczony Faith odbiera wiadomość od kolegi z liceum, który przedstawia się jako... Damon Bradley. Nie namyślając się wiele Faith zabiera swą najlepszą przyjaciółkę (Bonnie Hunt) i jedzie do Włoch, by szukać Damona.

W rzymskim obozie "Delirium" centurion Gajus Bonus wprowadza w życie plan mający uczynić go najpotężniejszym obywatelem Rzymu. W tym celu porywa druida Panoramiksa, by zmusić go do przyrządzenia magicznego napoju dającego nadludzką siłę. Natychmiast na pomoc druidowi wyrusza Asteriks. Od tej chwili nic nie idzie zgodnie z planami Rzymian.

Jeremy Taylor pracuje jako początkujący wydawca w Londynie. Marzy, by zostać pisarzem. Kiedy jego pracodawca wysyła go do Włoch, do Toskanii, żeby odnalazł słynnego pisarza Weldona Parisha i zmusił go do napisania nowej książki, jego życie zmienia się na zawsze. Weldon Parish wiedzie wygodne życie kręcące się wokół przyjaciół, koni, wina i swoich trzech pięknych córek. Nie zamierza wracać do pisania i odrzuca propozycje wszystkich wydawców. Ale Jeremy podoba mu się na tyle, że przedstawia go swojej rodzinie. Jedna z córek - Isabella natychmiast zdobywa serce Jeremy'ego, a Weldon pomaga mu otworzyć się na świat i znaleźć swoją drogę w życiu. Tak oto dzięki Weldonowi, Jeremy uczy się życia i miłości. Ale czy i on nauczy się czegoś od młodego pisarza? Czy gdzieś spotkają się drogi ucznia i mistrza?

Zostaje wymyślony kolejny złowieszczy plan zgładzenia wioski Galów, tym razem prawie osiągnął swój cel. A mianowicie postanowiono porwać druida - Panoramiksa i wywieźć go na koniec świata. Przypadkowo statek rzymski napotyka na morzu Asteriksa i Obeliksa starających się złowić świeżą rybę. Zaczyna się pościg. Panoramiks zostaje wystrzelony na koniec świata w jego ślad podąża nasza dzielna dwójka, która odkrywa nowy ląd - Amerykę.

Bruce Willis to Eddie "Hawk" Hawkins, światowej sławy Człowiek Pająk, który po dziesięciu latach spędzonych w więzieniu, znów wchodzi do gry i idzie na całość. A nie jest to dla niego łatwa decyzja. Szajka i CIA doszli do porozumienia, że najlepiej będzie zaszantażować Eddiego i jego partnera (Danny Aiello), by skradli oni trzy działa sztuki Leonarda da Vinci z najlepiej strzeżonych muzeów świata. Podczas próby kradzieży Hawk zakochuje się w pięknej, lecz chorej na schizofrenię zakonnicy (Andie MacDowell). Poza tym jest bezlitośnie zmuszany przez chciwych i potężnych Minervę i Darwina Mayflower (Sandra Bernhard i Richard E. Grant), którzy potrzebują tych dzieł, by przeprowadzić do końca swój misterny plan zrujnowania światowej ekonomii. Akcja zapiera dech w piersiach, gdy Hawk ratuje świat, zdobywa dziewczynę i zbiera oklaski. [opis dystrybutora dvd]