National Geographic nás po několikáté zavede do nebezpečných končin tohoto světa. Restrepo nespustí oči z amerických vojáků v afghánském údolí Korangal, ve kterém hlavní tvůrci filmu strávili rok svého života. Film amerického žurnalisty Sebastiana Jungera a britského fotografa Tima Hetheringtona získal cenu poroty za Nejlepší dokumentární film v Sundance.

Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému národu, o okolnostech, které Hitlera formovaly a umožnily mu vzestup - i o jeho přívržencích. Kolik lidí jej vlastně podporovalo? K činům, které neměly obdoby, bral Hitler odvahu z pocitu shody s vlastním národem. Proč zakrývat, že většina Němců dávala Hitlerovi za pravdu a že se s ním ztotožňovala? Film chce ukázat, jakými prostředky se toto soužití realizovalo a kolik zaslepenosti v něm bylo obsaženo. Cena, kterou si to vyžádalo, je všeobecně známa.

Odborníci a příbuzní obětí ve strhujícím dokumentu promluví o smrtícím onemocnění, které se v jídle šíří po celých Spojených státech.

Dokument sleduje Brynne, Tess a Savannah, tři americké dívky s netradiční vášní - exorcismem. Pod vedením kontroverzního reverenda Boba Larsona se vydávají na misi oživit exorcismus v mainstreamu. Cestují z USA do Ukrajiny a Anglie, provádějí veřejné exorcismy a přitom čelí médiím obviňujícím je z šarlatánství. Mezitím se musí vypořádat s tíživostí dospívání a nadcházejícím přechodem na vysokoškolský život.