Miasto, popołudnie, pani Beckmann oczekuje powrotu swej małej córeczki Elsie ze szkoły. Niestety, dziewczynka nie wraca, pada ofiarą mordercy dzieci, który ma już na swym koncie morderstwa kilku dziewczynek. Mieszkańców miasta ogarnia psychoza strachu, każdy w każdym widzi mordercę, na policję trafiają setki podejrzanych, nikt nie wie czy to aby obok niego nie przechodzi bandyta. Zdesperowani policjanci, pod dowództwem inspektora Lohmanna podejmują ostateczne środki, dokonując wielu aresztowań i nie dając światkowi przestępczemu działać. Przestępcy z kolei nie mogąc wykonywać swojego fachu (a i niejeden z nich obawia się o własne potomstwo) podejmują własną inicjatywę schwytania zwyrodnialca. Na trop przypadkowo wpada ślepy sprzedawca baloników, rozpoznając gwizdanie mordercy. Jego przyjaciel żebrak oznacza płaszcz mordercy literą 'M'. Rozpoczyna się szaleńczy pościg za mordercą, który ma na oku kolejną małą ofiarę.

Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Don Birnam jest uzależniony od alkoholu. W pokonaniu nałogu pomagają mu Wick i Helen, którzy planują wspólny wyjazd na wieś.

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

Barbara Stanwyck, gwiazda "Podwójnego ubezpieczenia" występuje w równie poruszającej kreacji obok twardziela Vana Heflina i energicznego Kirka Douglasa (debiutującego w filmie fabularnym). Trójkę młodych bohaterów- Martę, Waltera i Sama - połączył na zawsze przerażający sekret. Po latach Marta (Stanwyck) i Walter (Douglas) są już małżeństwem. Ona jest bogatą kapitalistką, on znanym i popularnym prokuratorem. Nagle w mieście pojawia się Sam (Heflin). Przybył z wizytą czy żądaniem zapłaty za dotrzymanie tajemnicy? Lizabeth Scott gra dziewczynę z przeszłością, która wkroczyła w życie Sama i jego sekretne związki z Martą i Walterem. Miłość jest wieczna... zwłaszcza jeśli to "Dziwna miłość Marty Ivers".

Jeden dzień z życia slumsów Nowego Jorku, rozpisany na kilka postaci. Głównym bohaterem jest bezrobotny architekt, który ma wątpliwości, którą kobietę bardziej kocha - słodką, lecz biedną i pochodzącą z tej samej, ubogiej dzielnicy co on Drinę, czy majętną, choć pozostającą na utrzymaniu bogatego starszego pana, Kay. To również historia Driny, która próbuje związać koniec z końcem i marzy o lepszej przyszłości dla siebie samej i należącego do osiedlowego gangu brata. Kolejny zwykły dzień zostaje zmącony przez obecność gangstera "Baby Face'a" Martina, który ścigany przez policję postanowił na chwilę wrócić do dzielnicy, z której pochodzi, by zobaczyć się ze swoją matką i dziewczyną, którą niegdyś kochał. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy "Baby Face" postanawia okraść szanowanego sędziego...

Frankie Madison (Burt Lancaster) wraca do Nowego Jorku po czternastu latach spędzonych w więzieniu za szmuglowanie alkoholu podczas prohibicji. Były wspólnik Frankiego - Noll Turner (Kirk Douglas) jest teraz dobrze usytuowanym menadżerem nocnego klubu. Na podstawie umowy, jaką zawarli, gdy Frankie został złapany przez policję, a Nollowi udało się zbiec, Frankie oczekuje swojej części pieniędzy. Kiedy mężczyzna pojawia się w klubie, zaniepokojony Noll wysyła na przeszpiegi swoją dziewczynę Kay (Lizabeth Scott).

Historia dwójki dzieci, które cudem uchodzą z katastrofy morskiej. Oprócz nich na brzeg bezludnej tropikalnej wyspy dostaje się tylko kucharz okrętowy. Kucharz wkrótce umiera, a Emmeline i Richard są zdani tylko na siebie. Muszą walczyć o przetrwanie wśród pięknej, ale obcej i często groźnej przyrody. Przeżywają też wiele rozterek związanych z okresem dojrzewania. Dziecięca przyjaźń i fascynacja płcią przeciwną przeradzają się w głębokie uczucie.