Trzydziestoletnia kobieta, która wciąż mieszka z rodzicami, nawiązuje romans ze swoim uczniem.

Dla Tomasza, praskiego chirurga i niepoprawnego kobieciarza, największym szczęściem jest całkowita wolność osobista. Szuka seksu bez zobowiązań, chce zasmakować nieznośnej lekkości bytu i nie obchodzą go takie rzeczy jak stałe związki czy komunizm. Niech inni mieszkańcy Pragi walczą o prawo do szczęścia i wolność narodową. Tak dzieje się do momentu, gdy Tomasz natrafia na prawdziwą miłość.

Ethan (Mark Duplass) i Sophie (Elisabeth Moss) przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty (Ted Danson), wynajmują dom za miastem, w którym mają spędzić weekend. Jak zapewnia psycholog, pary wracają stamtąd zupełnie odmienione. Początkowo zabawny i romantyczny pobyt zmienia się w obliczu pewnego odkrycia. Okazuje się, że Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec niezwykłego spotkania, będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy i wyjaśnić, czy wciąż są tymi samymi osobami.

To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.

Opowieść o dwudziestu dwóch świadkach zamachu na senatora Roberta F. Kennedy'ego, który miał miejsce 5 czerwca 1968 roku. Reżyser przeplata opowiadaną historię z archiwalnymi zdjęciami, przedstawiając dzień z perspektywy ludzi, którzy mimowolnie stali się uczestnikami dramatu. Robert F. Kennedy, senator z Nowego Jorku i były prokurator generalny, zostaje kandydatem na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej. Prowadzi właśnie kampanię w Los Angeles. Jego sztab lokuje się w hotelu Ambassador.

Kiedy Gabriel i Emilie spotykają się przypadkowo, proponuje jej podwiezienie i spędzają wieczór rozmawiając, śmiejąc się i świetnie się dogadując. Pod koniec nocy Emilie odrzuca propozycję Gabriela „pocałunku bez konsekwencji”. Emilie ostrzega go, że pocałunek może mieć nieoczekiwane konsekwencje, i opowiada mu historię, rozwijającą się w retrospekcjach, o niemożności zaspokojenia swoich pragnień bez wpływu na czyjeś życie.

Rozczarowana życiem, pracą i małżeństwem Justine nawiązuje romans z młodszym o osiem lat współpracownikiem.

Ameryka, XVII wiek. Do jednej z osad purytanów przybywa Hester Prynne, młoda kobieta, która - jak twierdzi - oczekuje na późniejsze przybycie swego męża. Hester czuje się skrępowana rygorystycznymi zwyczajami dyktowanymi przez purytańską moralność. Jedyną osobą, która zdaje się rozumieć jej rozterki, jest Harriet Hibbons, podejrzewana przez otoczenie o uprawianie czarów.

Barbara i Dave Whitemanowie mieszkają w luksusowej rezydencji w Beverly Hills. Dave całe dnie spędza w pracy, a nocą romansuje z ich latynoską służącą. Natomiast jego żona dla zabicia czasu chodzi na zakupy, aerobik oraz zajęcia z jogi. Ich nastoletni syn Max przeżywa problemy związane z wiekiem dojrzewania, a córka Jenny cierpi na anoreksję. Pewnego dnia na teren ich posiadłości trafia włóczęga, Jerry Baskin , który poszukuje swojego ukochanego psa. Głodny i zdesperowany, próbuje utopić się w basenie Whitemanów. Dave ratuje życie bezdomnemu i postanawia przygarnąć go pod swój dach. Wierząc, że obecność kloszarda zmieni na lepsze ich dotychczasowe życie, bogaci małżonkowie otaczają niezwykłego gościa opieką.

Film opowiada historię chłopca, którego matka (Annette Bening) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja (Brian Cox). Dwunastoletni Augusten Burroughs (Joseph Cross) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem (Joseph Fiennes) mieszkającym w szopie na podwórku. Jest to opowieść o dzieciństwie bez zasad, z choinką stojącą na środku pokoju przez okrągły rok, w domu, gdzie valium zastępuje cukierki, a nudę zabija się przy pomocy elektrowstrząsów.

Młody biznesmen, Charles Newman , przez pomyłkę bierze swojego partnera w interesach, Oscara Novaka , za homoseksualistę i prosi go, aby miał oko na jego przyjaciółkę Amy , której strzeże równie zazdrośnie, co numeru konta bankowego. Dla młodego architekta jest to miłość do pierwszego wejrzenia. Jednak informacje o jego upodobaniach rozchodzą się bardzo szybko, więc wkrótce heteroseksualista Oscar, zostaje najbardziej znanym homoseksualistą w Chicago.

Jimmie jest sympatycznym, przystojnym młodym człowiekiem. Ma 29 lat oraz silną awersję do instytucji małżeństwa. Nie szkodzi, że wszyscy znajomi kolejno stają na ślubnym kobiercu, nie szkodzi, że jest od dłuższego czasu w udanym związku z Anne – Jimmie zamierza pozostać starym kawalerem i tyle. Kiedy jednak umiera jego bogaty ojciec, chłopak staje przed życiowym dylematem. Jeżeli chce otrzymać 100 milionów dolarów spadku musi ożenić się przed 30. urodzinami – czyli w ciągu najbliższych 24 godzin...

"Kocurek" to zwariowana komedia erotyczna o niebezpiecznych związkach, małżeńskich pułapkach i urokach kawalerskiego życia. Sześciu kumpli poprzysięga sobie, że nigdy się nie ożenią i składa się po 1.000 dolarów otwierając specjalny fundusz. Uzgadniają, że zebrane pieniądze otrzyma ten z nich, który najdłużej pozostanie kawalerem. Siedem lat później w stanie kawalerskim pozostaje zaledwie dwóch z nich, Michael (Jerry O'Connell) i Kyle (Jake Busey), a w tym czasie fundusz rozrósł się do pół miliona dolarów. Michael musi spłacić ogromny dług karciany, wpada więc na pomysł, by ożenić Kyle'a i zgarnąć zebrane pieniądze. Postanawia więc odszukać piękną Natalie (Shannon Elizabeth), dawną ukochaną Kyle'a. Po wizycie w banku spermy oraz spotkaniu z dominującą bibliotekarką i gangsterem z Las Vegas Michael i Natalie postanawiają zaciągnąć Kyle'a przed ołtarz i podzielić się pieniędzmi. Problem w tym, że Michael zakochał się w Natalie i staje w obliczu odwiecznego wyboru - pieniądze albo miłość.