Zrealizowana z ogromnym rozmachem, niezwykle widowiskowa adaptacja słynnej powieści Jamesa Jonesa relacjonująca losy oddziału amerykańskich żołnierzy walczących w bitwie o Guadalcanal. Gdy żądza zwycięstwa słabnie, przeradzając się w walkę o przetrwanie i opanowanie militarnego i moralnego chaosu, wszystkich żołnierzy - od wysokich rangą oficerów aż po zwykłych szeregowców - zaczynają łączyć niezwykle silne więzi emocjonalne, które niejednokrotnie decydują o ich życiu i śmierci.
Film Zeffirellego to jedna z najlepszych adaptacji filmowych wielkiego dzieła Szekspira - nieśmiertelnej historii dramatu miłosnego dwojga nastolatków należących do wrogich sobie klanów rodzinnych. Szczególnie godne uwagi są tu: wspaniała scenografia, mistrzowskie zdjęcia, zrealizowane przez laureata Oscara Pasquale De Santisa, a także niezrównana, nawiązująca do kompozycji z epoki muzyka Nino Roty. Wiarygodności dodaje filmowej historii wiek odtwórców głównych ról, piętnastoletniej Olivii Hussey i siedemnastoletniego Leonarda Whitinga - rówieśników bohaterów opisanych przez Szekspira.
Czworo pracowników cyrku próbuje przetrwać w okupowanym przez nazistów Rzymie.
Młody Cygan Heathcliff (Laurence Olivier), adoptowany przez mieszczańską rodzinę, zakochuje się w córce przybranych rodziców, Cathy (Merle Oberon). Po śmierci ojczyma udaje się do Ameryki Południowej, gdzie staje się bogaty. Gdy powraca, jego młodzieńcza miłość, jest już poślubiona innemu. Cathy jednak ciągle kocha swego przybranego brata. Usiłuje zdusić w sobie coraz to narastające uczucie i w końcu umiera z miłości . . .
Opowieść o ludziach, których losy skrzyżowały się w czasach wojny, w obliczu nieznanego dotąd okrucieństwa. W historii tej przeplatają się życiowe ścieżki trzech osób: rosyjskiej emigrantki Olgi, arystokratki i uczestniczki francuskiego ruchu oporu, francuskiego kolaboranta Jules’a oraz Niemca Helmuta, wysoko postawionego oficera SS.
Kat Ellis (Debra Messing) wraca w rodzinne strony na ślub swojej siostry. A że nie chce uchodzić za singla wynajmuje chłopaka do towarzystwa, Nicka Mercera (Dermot Mulroney). Czy chłopak do wynajęcia okaże się kimś więcej?
Przełom lat 30. i 40. XX wieku. Sara Ashley jest angielską arystokratką. Zbliża się do czterdziestki i ma poczucie, że jej życie się kończy. Rok temu jej mąż wyjechał do Australii, aby sprzedać ranczo w celu rozwiązania problemów finansowych. Zaniepokojona jego długą nieobecnością, decyduje się na podróż do Darwin. Na miejscu nie wita jej mąż, ale tajemniczy poganiacz bydła. Darzą się nawzajem niechęcią, z czasem jednak to się zmienia. Pewnego dnia pod opiekę Sary trafia Nullah, pół-aborygen, co sprawia, że kobieta zaczyna inaczej patrzeć na świat. Po dotarciu na ranczo okazuje się, że sama musi podjąć walkę z ludźmi, którzy chcą przejąć jej ziemię.
Złotowłosa Misha ma sześć lat i wraz z rodzicami mieszka w Belgii. Kiedy wybucha II wojna światowa jej beztroskie dzieciństwo zostaje w niewyobrażalnie brutalny sposób przerwane. Naziści aresztują i wysyłają do Auschwitz mamę i tatę Mischy, a ona sama trafia do obcej rodziny, gdzie otrzymuje nowe imię i zmuszona jest do przejścia na inną religię. Nieszczęśliwa i zdesperowana, postanawia wyruszyć na poszukiwanie rodziców, którzy są „gdzieś na wschodzie”. Wyposażona w kompas i niewielką ilość jedzenia pokonuje pieszo setki kilometrów. Jest bardzo dzielna, jednak mróz i głód okazują się silniejsze. Kiedy dziewczynka jest o krok od śmierci, staje się coś niewiarygodnego – pomoc i opiekę otrzymuje ze strony... pary wilków, które traktują ją jak jedno ze swoich młodych.
Reporter Ludo (Til Schweiger) oraz paparazzi Moritz (Matthias Schweighofer) obracają się ciągle w świecie gwiazd i gwiazdeczek. Zdarza się, że Ludo sam wierzy w sklecone przez siebie opowiastki, co pewnego dnia obraca się przeciwko niemu - sędzia skazuje go na 300 godzin prac społecznych w świetlicy dla dzieci. Tu natomiast rządzi Anna (Nora Tschirner), która nie mogła znieść naszego lowelasa już w dzieciństwie. Ludo musi więc przejść przez piekło, ale w końcu odkryje samego siebie...
Bukareszt, 1938 rok. Nad miastem szaleje burza. W pewnego starszego człowieka uderza piorun. To profesor Dominik Matei. Udaje mu się przeżyć. Co więcej, mężczyzna odzyskuje młodość, a jego zdolności intelektualne osiągają poziom niedostępny dla przeciętnego człowieka. Jak to możliwe? Na to pytanie nauka nie zna odpowiedzi. Matei zaś pragnie tylko jednego – chce posiąść wiedzę absolutną. Osobą Profesora zaczynają się tymczasem interesować naziści. Widzą w nim obiekt przydatny w prowadzonych przez Trzecią Rzeszę eksperymentach medycznych.
Umierająca kobieta wspomina miłość, którą przeżyła jako młoda dziewczyna.
Ardeny, rok 1944. Grupa niemieckich żołnierzy cofa się pod naporem wojsk alianckich do opuszczonego bunkra. Otoczeni, bez szans na zwycięstwo, bez amunicji i środków do życia podejmują ryzyko odnalezienia drugiego wyjścia. Nie wiedzą jednak, że wędrówka wiedzie przez sieć korytarzy - labiryntów, w których zaskoczy ich seria niewyjaśnionych morderstw. Od tej pory strach stanie się ich jedynym wrogiem.
Anderson traci ukochaną, która w jego mniemaniu jest miłością jego życia. Mężczyzna jest przekonany, że już nigdy się nie zakocha. Pod wpływem sugestii najlepszego przyjaciela Anderson spontanicznie oświadcza się przygodnie poznanej kelnerce, Katie. Deklaracja zmienia jego życie. Katie nieoczekiwanie zgadza się go poślubić. Katie i Anderson zdobywają szansę, by odkryć, czym właściwie jest miłość.