A diákok problémás élete, akik számára az énekes Lily Chou-Chou álmodozó zenéje az egyetlen módja a menekülésnek.

Az ősi szokás szerint a szülők választották ki egymásnak Ashimát és Ashokét. A házasságkötés után a fiatal indiai pár az Egyesült Államokba, a hetvenes évek New Yorkjába költözik. Nem elég, hogy nem ismerik egymást, az új környezet, a nyugati civilizáció is idegen számukra. Két gyermekük születik. A fiút nem túl szerencsésen Gogolnak nevezik el az asszony kedvenc írója után. Felnőve a tinédzser Gogol megannyi problémával szembesül. Lázadó természete szembefordítja őt a hagyományokhoz ragaszkodó szüleivel.

Egy nyolcéves kislányt elrabolnak otthonából, és meggyőzik róla, hogy a családját egyáltalán nem érdekli a sorsa. Kilenc borzalmas, utcán eltöltött év után végre elfogadja egy tanácsadó segítségét, aki megígéri neki, hogy segít a hazavezető út megtalálásában. A kérdés csak az, hogy képes-e még rá egyáltalán? A rendező/író Damian Harris (Rossz társaság, Van kegyelem?) a történetet elrabolt gyerekek, tanácsadók, rendőrők és stricik beszámolóiból állította össze.

New York az eseménydús húszas években minden sznob álma volt. Egymást érték a pompás partik, a város változatos felső tízezre egyaránt imádta a zugkaszinókat és a Broadway harsány bemutatóit. Dorothy Parker, született Rotschild, megtartotta férje nevét és ahhoz szerzett magának rangot. A férfiak között. A jazz korszakának egyik legkívánatosabb és legintelligensebb nőjét körülrajongták. Írásainak folyamatos utánnyomásai hazájában a Biblia példányszámaival mérhetőek, szívesen idézik csípős megjegyzéseit. Kirúgták a Vanity Fair szerkesztőségéből negatív kritikái miatt, erre barátjával megalapították a The New Yorker című népszerű lapot. E kellemetlenül szabad életstílusú asszony életútját követhetjük nyomon a filmben.

A helyszín az Egyesült Államok, az időpont a távoli jövő. Az országban teljes a káosz, a vad suhancok terrorban tartják a városokat. A legveszélyesebb zónákba még a rendőrség sem merészkedik be, a bandákba tömörült poszt-punk huligánok véres csatákban szereznek egymástól területeket. Az ország vezetése egyetlen kiutat lát: az iskolákba az emberekhez tökéletesen hasonló robot-tanárokat helyeznek el, akik ugyan egyik napról a másikra megzabolázzák a diákokat, de közben ők maguk is egyre jobban belejönnek a vérontásba.

Amikor a Rockerek elhatározzák, hogy elbuszoznak deszkázni a világhírű "Kilenc Lépcső"-höz, a Beverly Hills-i Középiskolához, először minden klasszul alakul. Összebarátkoznak a helyi csajokkal, felkeltik a gettó punkjainak érdeklődését is, de hirtelen a dolgok elég rosszra fordulnak... Összekülönböznek a környék gazdag srácaival és nyomukba ered a Beverly Hills-i rendőrség is. Megpróbálnak meglógni a letartóztatás elől, megharcolnak a helyi kölykökkel, miközben háztól házig, udvarról udvarra menekülnek a haza utat keresve ebből a gazdag és számukra idegen környezetből.

A nem is olyan távoli jövőben a játék- és szórakoztatóipar egy rémisztő új hibriddé fejlődött: az elmeirányítás technológiájával emberek irányítják hús-vér embertársaikat többszereplős online játékokban. A széles körben elterjedt és igencsak vitatott programok szülőatyja, a már visszavonult milliárdos, Ken Castle legújabb agyszüleménye egy új lövöldözős játék a "Slayers" mely olyan hatást kelt, mintha az irányító maga lenne a programban szereplő harcos. A félelmetes játék lehetővé teszi, hogy világszerte több millió ember élő adásban élhesse ki gyilkos fantáziáját, fegyenceket használva avatárként, kiknek halálukig kell küzdeniük.

A Darwin-díj minden évben kiosztásra kerül azok között a szerencsés versenyzők között, akik a legcikibb és legidiótább módját választják a meghalásnak. Nyerésre áll például az az ember, akire rádőlt egy automata, vagy az, aki rakétát szerelt az autójára és túlontúl begyorsult. Michael Burrows nyomozó megszállotja a Darwin-díjasok munkásságának, így amikor elveszíti az állását, felajánlja szolgálatait egy nagy biztosítócégnek. Elmélete szerint a Darwin-díj várományosainak olyan közös tulajdonoságai vannak, melyek előre kódolják, hogy hülye módon fognak elhalálozni. A cég kijelöl mellé egy csinos biztosítási nyomozónőt, hogy együtt derítsék fel a felfoghatatlanul idétlen halálokok jellemzőit, pénzt takarítva meg ezzel a biztosítónak.

Te mit tennél, mikor a szemedbe mondanák minden kertelés nélkül, hogy az életedből bizony egy, vagy legfeljebb két hónapod van hátra? Pedig fiatal vagy, és előtted, áll még az egész élet, de hiába, mert nincs kiút, nincs menekvés, az ajtó rövidesen bezárul. Azonban ez még mindig semmi, hisz kirúgnak a munkahelyedről és az egyetlen egy támaszod is szakít veled azelőtt, mielőtt még elmondanád neki, a szomorú igazságot. A kérdés továbbra is fennáll. Te mit tennél? Ebből indul ki tehát, s erre épít a soron következő alkotásunk, a The Guitar, aminek címére is kitérek, csak bírd kivárni.

Hetente egyszer találkozik három nő: mindig sok gint isznak, édességet esznek, dohányoznak és a szexuális életükről beszélgetnek. Arról, hogy miért nincs, ha van, miért ilyen ócska, és ha már az ócska is jó volna, akkor miért nincs mégse. Ám e kedélyes beszélgetések váratlan véget érnek: Kate ugyanis egy temetésen szemezni kezd a helyi templom orgonistájával, egy alig nagykorú sráccal, és a gyászoló gyülekezet még bőven ontja a könnyeit, amikor ők már a közeli temetőben, egy sírkő mögött sokkal vidámabb dolgokkal foglalkoznak. Azonban egy kis angol faluban meglehetősen nehéz titokban tartani, hogy az iskola igazgatónője elcsábította egy volt tanítványát. Ha pedig úgy döntenek, hogy kapcsolatukat vállalják a világ előtt, az még több váratlan fordulathoz és botrányhoz vezet.

Kirk Redgrave és Filnt Weaver mindössze három hete ismerik egymást, de ez nem akadályozza meg őket abban, hogy ők legyenek a Nagy Sóstó leghírhedtebb kalózai. Ám a közhiedelemmel ellentétben a kalózlét nem csak csupa móka és kacagás, főleg akkor, ha se közel, se távol egy valamire való kaland. Ifjú hőseink már épp kezdenének feladni a portyázással, mikor váratlanul egy kincses térképre bukkannak, amely nem csupán legvadabb álmaikat váltja valóra, de egy jó kis átokkal sújtja őket. Kalandra fel!