Jest jesień 1965 roku. Francesca (Meryl Streep), gospodyni domowa, mieszka na farmie z mężem i dwójką dzieci. Pewnego dnia przed drzwiami jej domu pojawia się fotograf, Robert Kincaid (Clint Eastwood), który przyjechał do Madison County, aby wykonać serię zdjęć mostów dla magazynu National Geographic. Francesca jest na farmie sama. Jej rodzina wyjechała na kilka dni na targi. To spotkanie w sposób nieoczekiwany zmienia na zawsze jej monotonne życie. Robert budzi w niej radość i chęć życia, ale pasja zaczyna ustępować miejsca poczuciu winy.

Ojciec - Richard (Greg Kinnear) beznadziejny terapeuta od motywacji, próbuje sprzedać swój program osiągania sukcesu... bez sukcesu. Tymczasem otwarta i szczera mama, Sheryl (Toni Collette), bezustannie zadręcza się ekscentrycznymi problemami swej rodziny, zwłaszcza tym, że jej brat (Steve Carell), ogarnięty manią samobójczą badacz Prousta, właśnie wyszedł ze szpitala, dokąd trafił porzucony przez swego kochanka. Są także najmłodsi Hooverowie - siedmioletnia pulchna okularnica Olive (Abigail Breslin), która marzy o udziale w konkursie piękności, oraz Dwayne (Paul Dano), nastoletni młody gniewny i miłośnik Nietzschego, który złożył ślub milczenia do chwili, kiedy nie dostanie się do Akademii Lotniczej. Zmorą rodziny jest dziadek (Alan Arkin), wyrzucony właśnie z domu starców z powodu swego skandalicznego zachowania.

Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety - Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Wraz z córką Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym, podobnie jak stosunki z jej nowym mężem - Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi - Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnie dwuznacznej sytuacji.

Film powstał na podstawie powieści francuskiego pisarza Josepha Kessela, a doskonałą kreację aktorska stworzyła Catherine Deneuve ("8 kobiet", "Tańcząc w ciemnościach"). Film został uhonorowany nagrodą Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Severine (Catherine Deneuve) jest młodą żoną szanowanego lekarza. Mimo wielkiego uczucia jakim darzy swego męża, nie czuje się zaspokojona w ich związku. Jej wysublimowane fantazje erotyczne przeplatają się z przerażającymi, sadomasochistycznymi snami jakie ją nawiedzają. Wkrótce zaczyna wieść podwójne życie, pracując przedpołudniami w domu publicznym jako prostytutka o pseudonimie Piękność dnia.

Duńczyk Jacob Peterson, dyrektor sierocińca w Bombaju, nie jest w stanie rozwiązać problemów finansowych, z którymi boryka się placówka. Gdy kopenhaski biznesman Joergen proponuje mu darowiznę w wysokości 4 milionów dolarów, Jacob nie może odmówić. Jest jednak jeden warunek - musi sam pojechać po pieniądze. W Danii odkrywa, że to nie koniec wymagań. Okazuje się, że ma być jednym z gości na weselu córki Joergena, a podczas uroczystości czekają go dalsze niespodzianki. Mężczyzna staje przed koniecznością zmiany dotychczasowego życia.

Ekranizacja rewelacyjnej powieści Guntera Grassa o chłopcu, który w wieku trzech lat postanawia, że już nigdy więcej nie urośnie. Film ukazuje świat gdańskich sklepikarzy który, pochłonięty przez nazizm, już wkrótce przestanie istnieć.

Farma rozpada się niczym domek z kart. Przerażone zwierzęta wirują w powietrzu. Traktory spadają z nieba jak krople deszczu. Gigantyczny zbiornika na benzynę zmienia się w śmiercionośną bombę. Zbliża się tornado, żywioł zmiatający z powierzchni ziemi wszystko, co napotka na swej drodze. "Twister" to porywający film przygodowy z rewelacyjnymi efektami specjalnymi oraz Helen Hunt i Billem Paxtonem w rolach naukowców, którzy ruszają w pościg za najgroźniejszym tornadem w historii Ameryki. Chcą umieścić w jego wnętrzu elektroniczne czujniki, a uzyskane dzięki nim dane wykorzystać do opracowania systemu wczesnego ostrzegania przed zbliżającym się huraganem. Aby tego dokonać, muszą stanąć oko w oko z cyklonem. Rozpoczyna się gra o wysoką stawkę.

Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (m.in. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników...

Student szkoły teatralnej jest rozdarty między sztuką a etyką, gdy dowiaduje się o seksskandalu w rodzinie swojej przyjaciółki.