Komediowa biografia koncentrująca się na życiu fikcyjnego gitarzysty jazzowego Emmetta Raya. Ray był nieodpowiedzialnym, rozrzutnym, aroganckim, nieznośnym, nadużywającym alkoholu, nieszczęśliwym człowiekiem, który jednocześnie mógł być uznany za najlepszego gitarzystę na świecie. Śledzimy życie Raya: epizody upijania się, jego dziwaczne hobby polegające na strzelaniu do szczurów i obserwacji mijających pociągów, marzenia o sławie i bogactwie, dziwną obsesję na punkcie bardziej znanego gitarzysty Djangi Reinhardta oraz oczywiście granie jego pięknej muzyki.
„Żadnej broni palnej, żadnych telefonów komórkowych, żadnego seksu" – to motto życiowe bohatera najnowszego filmu Jima Jarmuscha. Motto dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że bohaterem tym jest czarnoskóry płatny morderca. Reżyser "Broken Flowers", "Truposza" czy "Ghost dog – droga samuraja" zaskakuje po raz kolejny wciągając widza w prawdziwy labirynt tajemnic. Główny bohater nie ma imienia, a zlecenie, które ma zrealizować nie jest kolejnym zwykłym morderstwem…
Berlin, rok 1989. Malutki wiedeński króliczek przyjeżdża do Berlina z misją szukania dużej żony. Zgodnie z radą Wielkiego Księcia patriarchy rodu Esterhazy, ma poszukiwać małżonki za wielkim murem, gdzie znajduje się, strzeżony przez żołnierzy, króliczy raj. Poszukiwania okazują się trudne. Esterhazy trafia z rąk do rąk poznając przeróżne berlińskie rodziny. Kiedy w końcu udaje mu się odnaleźć berliński mur i króliczy raj, mur zostaje zburzony. W euforii i wrzawie tlumów ludzi nadchodzi kres króliczego raju. Esterhazy i jego ukochana zmuszeni są do ucieczki... Historia opisana w filmie jest oparta na faktach historycznych. W rzeczywistości, do 1989 roku, pilnie strzeżona zielona przestrzeń odgradzająca Berlin Zachodni od Wschodniego, gdzie stopa ludzka nie miała wstępu, beztrosko zamieszkiwały króliki. Pod opisem zabawnych przygód królika Esterhazego ukryta jest zaskakująca metafora wolności i przemian roku 1989.
Osiek. W przeddzień rocznicy bitwy warszawskiej 1920 trwają przygotowania do uroczystości poświęcenia tablicy upamiętniającej wyzwolenie wsi z rąk bolszewików. Miejscowy sklepikarz, Marian, chce, by inskrypcję odsłonił jego teść. Przede wszystkim Marianowi zależy jednak na tym, by wójt przedłużył mu koncesję na sprzedaż alkoholu.
Walczący w armii brytyjskiej w Afganistanie najemnik Lex Walker (Craig Fairbrass) dowiaduje się, że jego córkę Sam (Melissa Ordway) wyłowiono martwą z rzeki. Natychmiast leci do Los Angeles. Tam okazuje się, że ciało zostało błędnie zidentyfikowane. Córka Lexa przepadła zaś bez śladu. Były szef dziewczyny, bogaty bankier Schuuster (James Caan) jest jedną z ostatnich osób, które miały kontakt z dziewczyną. Nie jest jednak skłonny do współpracy. Zdeterminowany Lex rozpoczyna intensywne poszukiwania. Wpada na trop poważnej intrygi i sam staje się celem ataków płatnych morderców.