Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
Młodzi bracia MacManus (Norman Reedus i Sean Patrick Flanery) pewnego dnia zadzierają w barze z rosyjską mafią, która dręczy mieszkańców ich okolicy. Połamawszy gnaty gangsterom zaczynają wierzyć, że odkryli swoje powołanie. Co więcej: uważają, że Bóg wybrał ich, by byli narzędziem Jego zemsty, czyli zabili wszystkich złoczyńców w Bostonie (na początek). Bracia zaopatrują się w broń i ruszają zapolować na przestępców. Niebawem miasto aż huczy od opowieści o ich krwawych dobrych uczynkach, a gazety nazywają ich "Świętymi z Bostonu". Krwawym tropem braci rusza policja i genialny agent FBI Paul Smecker (Willem Dafoe). [opis dystrybutora dvd]
Nieprawdopodobna opowieść o przyjaźni i przetrwaniu w mieście, gdzie największym wyzwaniem jest dorastanie.
Amerykanin Bree (Felicity Huffman) od lat robi wszystko, by zrealizować swoje marzenie - stać się kobietą. Na tydzień przed końcową operacją odbiera niezwykły telefon. Dzwoni Toby (Kevin Zegers), nastolatek, który podaje się za jego syna i prosi o wyciągniecie go z więzienia na drugim końcu kraju. Bree po wielu wahaniach postanawia pomóc chłopcu. Rozpoczyna się komedia pomyłek. Toby nie podejrzewa, że kobieta, która się po niego zgłosiła, to jego ojciec. Bree nie wyprowadza go z błędu, odkrywa jednak, że chłopak chce uciec kuratorowi i szukać prawdziwego ojca. We dwóch wyruszają w pełną przygód podróż po Ameryce. [filmaster.pl]
Prawdziwa historia czterech brytyjskich muzułmanów, którzy zostają aresztowani, posądzeni o szerzenie terroryzmu i osadzeni w więzieniu na wyspie Guantanamo.
Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!
Sam Lombardo (Matt Dillon) zostaje oskarżony o gwałt przez swoją uczennicę. Ofiarą jest bogata nastolatka Kelly (Denise Richards). Sprawą nauczyciela zajmuje się adwokat Ken Bowden (Bill Murray). W trakcie sprawy zostaje ujawniony romans Sama z matką Kelly oraz jego tajemnicza przyjaźń z inną uczennicą Suzie (Neve Campbell). Sam zostaje uniewinniony dzięki zeznaniom Suzie, dostaje także odszkodowanie od rodziców Kelly. Sprawa jednak niepokoi detektywa Raya Duquetta (Kevin Bacon), który podejrzewa całą trójkę o oszustwo.
Drugi film w dorobku Rainera Wernera Fassbindera z 1969 roku. Debiutował w tymże roku obrazem "Miłość jest zimniejsza niż śmierć", aby w kilka lat później zaliczać się już do elity europejskiego kina. Reżyser na podstawie sztuki antyteatralnej przedstawia w swym filmie zwyczajny, pozbawiony motywacji byt grupy młodych mieszkańców przedmieści: miedzy Marią a pogardzanym robotnikiem cudzoziemskim Jorgosem rodzi się miłośc, ale w końcu zostaje on brutalnie pobity...
„Żadnej broni palnej, żadnych telefonów komórkowych, żadnego seksu" – to motto życiowe bohatera najnowszego filmu Jima Jarmuscha. Motto dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że bohaterem tym jest czarnoskóry płatny morderca. Reżyser "Broken Flowers", "Truposza" czy "Ghost dog – droga samuraja" zaskakuje po raz kolejny wciągając widza w prawdziwy labirynt tajemnic. Główny bohater nie ma imienia, a zlecenie, które ma zrealizować nie jest kolejnym zwykłym morderstwem…
Niestabilny psychicznie, wielki fan byłego Beatlesa, Mark Chapman, przyjeżdża do Nowego Jorku, by rozsławić swoje imię. Mężczyzna ma obsesję na punkcie książki "Buszujący w zbożu", z której bohaterem się identyfikuje. Postanawia przeżyć opisaną w powieści historię, zabijając Lennona.
Druga część serii, które łączy główna negatywna bohaterka - tytułowa Ilsa. Tym razem widzimy ją w roli strażniczki "przybytku miłości" arabskiego szejka. Trzy piękne, białe kobiety zostały porwane i siłą zmuszone do służenia w haremie. Na ratunek wyrusza agent CIA...
Steven przyszedł na świat w rodzinie karłów, choć sam jest normalnego wzrostu. Gdy jego narzeczona informuje go o ciąży, pojawiają się obawy dotyczące stanu zdrowia i przyszłości dziecka.