Akcja filmu toczy się w Peru pod koniec XIX wieku. W miasteczku Iquitos pojawia się Brian Sweeney Fitzgerald z Irlandii. Przez tubylców zostaje okrzyknięty jako Fitzcarraldo. Jego marzeniem jest stworzenie europejskiej opery w amazońskiej dżungli. Aby je zrealizować, postanawia dołączyć do właścicieli kauczuku i wyrusza statkiem na podróż po Dżungli Amazońskiej.

Orlando, skazany przez klątwę na wieczną młodość, przemierza czas i przestrzeń w poszukiwaniu własnej tożsamości.

To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.

Małe miasteczko na południu USA. Jenna Hunterson, kelnerka zatrudniona w miejscowej restauracji, marzy o ucieczce z prowincji i uwolnieniu się od despotycznego męża Earla. Tymczasem odnajduje przyjemność w wypiekaniu ciast, cieszących się wielką popularnością wśród klientów lokalu. Zamierza zgłosić się do udziału w konkursie na najlepszy wypiek, w którym nagrodą jest 25 tys. dolarów. Niespodziewanie młoda kobieta odkrywa, że jest w ciąży. Trafia do gabinetu przystojnego ginekologa, dr Pomattera, który niedawno rozpoczął pracę w miasteczku.

Rok 1970, Londyn. Organizatorzy konkursu Miss Świata zapraszają do udziału tym razem nie tylko białoskóre kobiety. W międzyczasie ruch wyzwolenia kobiet przeciwstawia się uprzedmiotowieniu płci pięknej.

Daphne jest wychowywana przez swoją matkę w dzielnicy Nowego Jorku - China Town. Dziewczyna czuje, że aby odnaleźć siebie, musi najpierw poznać swoje pochodzenie. W tym celu postanawia wyjechać do Anglii, by spotkać wreszcie swojego ojca, arystokratę Henry'ego. Jednak na miejscu okazuje się, że jej ojciec ma poważne plany związane z polityką, do których ona nie pasuje. Daphne wbrew sobie z przebojowej nastolatki musi zmienić się w grzeczną, ułożoną młodą damę.

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Elegancki i dystyngowany przybysz z Europy, pan Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock niezwykły sklepik. Można w nim kupić wszystko, o czym się zamarzy, a na dodatek bez wydawania pieniędzy. Ceną jest z pozoru niewinny żart, np. obrzucenie błotem kogoś, kogo wskaże właściciel sklepu. Handel kwitnie, ale stopniowo miasteczko ogarnia coraz większy chaos. Szeryf Alan Pangborn próbuje uratować współmieszkańców przed wszechogarniającą falą zła... [opis dystrybutora dvd]

Will Keane (Richard Gere), właściciel znanej nowojorskiej restauracji, 50-letni playboy - specjalista od krótkich niezobowiązujących erotycznych przygód, spotyka 21-letnią Charlotte Fielding (Winona Ryder), która pragnie posmakować dorosłego życia. Will postanawia usidlić Charlotte - dla niego to kolejny romans, wykluczający zaangażowanie i trwający nie dłużej niż parę tygodni. To, co miało być krótkie, łatwe i przyjemne okazało się burzliwym związkiem opartym na przyciąganiu przeciwieństw, przepaści pokoleniowej, sprzecznych filozofiach życiowych, a przede wszystkim na głębokiej zmysłowości. Kiedy Will postanawia przerwać znajomość stosując swą rutynową formułkę, iż "nie obiecywał, że będzie to trwać wiecznie", dziewczyna zaskakuje go odpowiedzią: "oczywiście, że nie".