Film Professor Marston & the Wonder Women popisuje nekonvenční život doktora Williama Marstona, harvardského psychologa a vynálezce, který pomáhal vymyslet moderní detektor lži a v roce 1941 vytvořil postavu Wonder Woman. Marston byl v polyamorním vztahu se svou ženou Elizabeth, psycholožkou a vynálezkyní, a Olive Byrne, bývalou studentkou, ze které se stala akademická pracovnice. Tento vztah byl klíčem k vytvoření Wonder Woman, protože feministické ideály Elizabeth a Olive byly v této postavě zakořeněné už od jejího počátku. Marston zemřel v roce 1947 na rakovinu kůže. Elizabeth a Olive stále tvořily pár a společně vychovávaly děti, které měly s Marstonem. Film se zabývá tím, jak se Marston vypořádával s kontroverzí kolem Wonder Woman.
Bývalý nacistický důstojník setká v roce 1957 jednu se svých vězeňkyň, židovské dívka z koncentračního tábora. On pracuje jako noční vrátný v hotelu a ona je vdaná za významného dirigenta. V táboře to byla láska mezi trýznitelem a vězenkyně, která nyní přerůstá v upřímnou a oddanou lásku. Němec necítí vinu za to, co udělal, a oba to berou jako přirozenou věc. Film se věnuje i fenoménu spolupráce bývalých nacistických vůdců prostřednictvím tajných spolků, které existovaly dlouho po skončení Druhé světové války.
Mladý Sergio žije životem, ve kterém hlavní a nejdůležitější místo zaujímá anonymní sex s muži, opepřený latexovým oblečkem a maskou, kterou si vždy nasazuje na hlavu, a dále jeho noční práce popeláře. Mezi odpadky je Sergiovi dobře. Jsou pro něj nevyčerpatelným zdrojem fetišismu. Jeho nejlepším přítelem je pes Lord, se kterým občas sdílí lůžko i jídlo. Není schopen žádného normálního vztahu, a proto odmítá náklonnost kolegyně Fátimy. Jednoho dne však potká muže svých snů, začne ho pozorovat a sledovat. Snaží se upoutat jeho pozornost tak, jak to umí – vloupá se do jeho domu a jako pes se vymočí do jeho postele. Přestává být schopen kontrolovat své chování, ale tentokrát se už nehraje podle jeho pravidel.
Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory… Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny…
Spisovatel Rjú Murakami ve svých knihách, z nichž u nás vyšly romány V polévce maso a Čáry, odhaluje citlivé nervy současné japonské společnosti tím, že se soustředí na její patologické projevy. Hlavní postava jeho filmového režijního počinu Tokyo Decadence natočeného podle jeho vlastní povídkové sbírky Topaz je mladá prostitutka specializující se na sadomasochistické praktiky. Jedná se o typickou tvůrcovu hrdinku, bytost emocionálně otupělou osamělostí, ponížením a frustrací. Chladně pozorovatelským způsobem natočený snímek ukazuje prostředí anonymních odcizených jedinců, pro něž se bizarní sex stává groteskním způsobem sebevyjádření. Tokyo Decadence tak patří mezi nejsmutnější erotické filmy.
Profesor francouzské literatury Dodo se nachází v hluboké depresi, neboť jej opustila jeho žena Silvia. Dodo se stává pasivním pozorovatelem dění okolo a je zničen opovržením, které k němu cítí jeho bývalá žena. Přesto se objevují ženy, krásné a svůdné, které dráždí jeho mysl. Dodo však není schopen jednat, takže se zdá, že všichni kolem něj žijí mnohem naplněnějším životem. Dokud si pomalu neuvědomí, kdo je vlastně jeho protivníkem...
Leila je sexuálně aktivní mladá dívka, která má ve zvyku chodit s muži kvůli jednorázovému sexu. Na večírku se setká s Davidem, oba se navzájem sexuálně přitahují. Brzy se spolu ocitnou v jedné posteli. Pro ně je sex způsobem komunikace, ale poté si Leila začíná uvědomovat, že její vztah s Davidem není takový, jako s předchozími partnery.
Snímek otevírá historka, že každá žena potřebuje ve svém životě tři muže. Jednoho pro skvělé chvíle zábavy, jednoho pro sofistikovanou konverzaci a jednoho na dobrý sex. Anna poznala všechny tři muže v jediném – Johanovi. Měla ho, a přišla o něj. Nyní se po pětiletém strádáni její život dostává do lepší fáze, když tu se na scéně znovu objevuje Johan, stejně neočekávaně, jako tenkrát zmizel. Vše o Anně je v nejlepším slova smyslu ženský film. Za jeho úspěchem stojí téměř výhradně ženy. Režisérkou byla Jessica Nilsson, scénář napsaly dvě dámy a jeho centrálními body jsou také ženy, především Anna.