Bohaterkami są dwie kobiety, Rita i Betty. Pierwsza z nich traci pamięć w wypadku samochodowym, do którego doszło na jednej z ulic Hollywood, Mulholland Drive. Druga przybywa do Kalifornii w nadziei na zrobienie kariery filmowej. Rozpoczynają wspólną wędrówkę przez Los Angeles.

David, współczesny amerykański licealista, niepokoi się o własną przyszłość, zamartwia się wszelkimi zagrożeniami, którymi straszą media. Z upodobaniem ogląda czarno-biały telewizyjny serial z lat 50. o sielankowym życiu mieszkańców miasteczka Pleasantville. Pewnego dnia nieco tajemniczy technik wezwany do naprawy telewizora wręcza Davidowi pilot, za pomocą którego chłopak i jego siostra przenoszą się nieoczekiwanie do filmowego miasteczka. Oboje otrzymują imiona Bud i Mary Sue i stają się głównymi bohaterami serialu.

Bohaterem projektu jest Howard Hughes, amerykański miliarder, pilot i konstruktor lotniczy, który w 1935 r. ustanowił światowy rekord prędkości - 567 km/h, a w 1938 r. wykonał etapowy lot dookoła świata. Fabuła filmu opowiada o latach młodości Howarda Hughesa. Zaczyna się, gdy bohater reżyseruje jeden z ulubionych obrazów Martina Scorsese "Aniołowie piekieł", a kończy w 1946 roku, gdy Howard romansuje z najznamienitszymi aktorkami Hollywood.

Akcja filmu toczy się w latach 50. ubiegłego stulecia w Ameryce. Jest to historia rzeczywistego konfliktu pomiędzy redaktorem telewizyjnym Edwardem R. Murrowem, senatorem Josephem McCarthy'm oraz Komisją Parlamentarną do spraw przeciw-amerykańskich działań. Z pragnieniem powiadomienia opinii publicznej o faktach, Murrow wraz ze swoim oddanym personelem, kierowanym przez Freda Friendly i Joe Wershba z CBS, rzucają wyzwanie korporacyjnym i sponsoringowym presjom. Naświetlają kłamstwa i praktyki zastraszania stosowane przez McCarthy'ego podczas komunistycznych "polowań na czarownice". Publiczny konflikt rośnie, gdy to senator McCarthy oskarża przeciwników o to, że są komunistami. W atmosferze strachu i w obliczu różnych akcji odwetowych ekipa CBS kontynuuje odkrywanie prawdy, a ich wytrwałość ma na stałe zapisać się w historii.

Opowieść o młodzieńczym życiu założycieli dwóch największych korporacji komputerowych: Apple'a (Steve'a Wozniaka i Steve'a Jobsa) i Microsoftu (Billa Gatesa, Paula Allena i Steve'a Ballmera). W filmie jest zawarta także próba porównania obu firm. [filmaster.pl]

Ron Kovic urodził się 4 lipca 1946 roku w dniu Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Bohater od dziecka marzył o służbie wojskowej, która jawi mu się jako wielka przygoda. Po wybuchu konfliktu w Wietnamie dobrowolnie zgłasza się do armii. Wyrusza na front, nie spodziewając się, że wojna okaleczy go fizycznie i psychicznie. Przykuty do wózka inwalidzkiego, poddaje się rehabilitacji. Znajduje w sobie siłę, by rozpocząć działalność pacyfistyczną.

Portret kompozytora, śpiewaka i tancerza George'a M. Cohana w konwencji musicalu. Przedstawiona została jego kariera już od wczesnych lat dzieciństwa jak zabawiał rodzinę, do jego wielkiego powrotu, kiedy otrzymał specjalny medal od prezydenta za produkcję, reżyserię i występowanie w swoich własnych musicalach, do których komponował znakomite piosenki.

Gucza - najsłynniejszy na świecie festiwal gry na trąbce. Mówią, że kiedy tu zagrasz, stajesz się mężczyzną. Tu odbywają się niezapomniane pojedynki trębaczy, w których muzyka staje się orężem w walce o honor i sławę. Tym razem pojedynek będzie wyjątkowy. Młody cygański chłopak - Romeo musi bowiem udowodnić ojcu pięknej Julianny, że, choć ma ciemną skórę, zasługuje na miłość jego córki. Stoi przed nim jednak ogromne wyzwanie - musi pokonać w grze na trąbce najsłynniejszego trębacza w Serbii. Prawdziwie bajkowa historia pięknej miłości opowiedziana w gorącym bułgarskim stylu, pełna porywającej muzyki i ciepłego poczucia humoru.

Jest to adaptacja powieści o ostatnich dniach życia słynnego reżysera "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina" - Jamesa Whale. Powieść jest spekulacją na temat tego okresu w życiu reżysera. 15 lat wcześniej opuścił Hollywood i odtąd żył z dala od wielkiego świata. Kolejny wylew zbliża go do śmierci i powoduje falę wspomnień z dzieciństwa, z czasów I wojny światowej, wspomnień o których starał się zapomnieć przez całe życie. Znany jako otwarty homoseksualista interesuje się muskularnym, ex-marine Clayem, który wykonuje u niego prace ogrodnicze. Niespodziewanie między mężczynami rodzi się coś na kształt przyjaźni, przy dezaprobacie długoletniej służącej Whale'a - Hanny. Film otrzymał Oscara za scenariusz oraz nominacje aktorskie dla Iana McKellena i Lynn Redgrave. Ta ostatnia została również uhoronowana nagrodą Złotego Globu.

Frances, która marzy o karierze aktorskiej, debiutuje w 1936 r., stając się sensacją sezonu. Podbija Broadway i sale kinowe. Piękna, utalentowana i inteligentna kobieta wdaje się w niszczący romans. Jego ceną jest częste zaglądanie do kieliszka i początki choroby alkoholowej. W latach 40. aktorka popada w konflikt z prawem, czego konsekwencją jest seria skandalizujących procesów. Rodzina Frances nie zamierza dłużej tolerować jej zachowania. Doprowadza do ubezwłasnowolnienia aktorki, a powodem staje się postępująca choroba psychiczna.

Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne. [filmaster.pl]

Rok 1892, Massachusetts. W upalny, letni dzień Lizzie (Christina Ricci) powraca do rodzinnego domu, gdzie odkrywa ciała brutalnie zamordowanych bliskich,;ojca Andrew (Stephen McHattie), oraz macochy Abby (Sara Botsford). Sprawą zabójstwa szybko zajmuje się policja, która przesłuchuje kilku podejrzanych w mieście. Wszelkie dowody kierują ich jednak do najmłodszej córki Bordenów nauczającej w szkółce niedzielnej. Gdy staje się ona główną podejrzaną, obrony Lizzie podejmuje się prawnik, Andrew Jennings (Billy Campbell).