A tenger mélyének élővilága a mindennapi életünkhöz képest valóságos elvarázsolt birodalom minden képzeletet felülmúló élőlényekkel benépesítve. A néző csodálatos utazáson vesz részt, ahol testközelből szemlélheti meg a tenger káprázatos kincseit.

Mik lehetnének méltóbbak a világ legnagyobb és leglátványosabb filmtechnikájához, mint a világ legnagyobb élőlényei? Bálnák és delfinek. Néhány fajuk nagyobb, mint a dinoszauruszok voltak egykor. A tengerek és óceánok lakói - ám az emberhez hasonlóan melegvérű emlősök. Amióta csak az ember tengerre szállt, azóta kedves ismerős és kedvtelt vadászzsákmány, melyet mára a teljes eltűnés is fenyeget. Legtöbbjük békés növényevő - ám közülük kerül ki a tengerek egyik legnagyobb ragadozója. Megannyi különlegesség, ellentmondás, mítosz, amelyek átszövik az emberek és a tengeri emlősök több ezer éves kapcsolatát. A film a púpos bálnák évenkénti nagy utazását kíséri végig, bejárva a világ óceánjait az argentín partoktól a Hawaii-szigetek tropikus tengerein át a rideg Alaszkáig, miközben felbukkannak kedvenceink, a játékos delfinek, a hírhedt gyilkos bálnák és természetesen a hatalmas kék bálnák is.

Jean-Michel Cousteau és AZ ÓCEÁN MESEVILÁGA 3D szemkápráztató élményre hív a hullámok alá, az óceánok dobogó szívéhez: a korallzátonyokhoz. Aris, a teknősbéka készséges házigazdaként végigvezet bennünket a varázslatos, ugyanakkor törékeny és veszélyeztetett világban, az ausztrál Nagy-korallzátonyoktól kezdve a Bahama-szigetekig. Fedezd fel a korallzátonyokat, melyek amellett, hogy virágzó biológiai sokszínűségükkel ámulatba ejtenek bennünket, létfontosságú szerepet játszanak a tengeri ökoszisztémában és számos halfaj számára kínálnak élőhelyet és táplálékot, még bolygónk egészségének megőrzéséért is felelnek.

Lessük meg a világ legizgalmasabb állatvonulásait! A kelet afrikai zebráktól a karácsony szigetek vörös rákjain át a mexikói öböl bálnáiig csupa érdekes látnivalóval szolgál a természet. Ez után, hogy ne csak a térben, de az időben is utazzunk egy kicsit, meglátogatjuk Afrika eldugott kis egzotikus törzseit, hogy az emberi csoportok vonulásairól is többet megtudjunk.

Az esőerdők mélye – hasonlóan az óceánok örök sötétségbe burkolózó világához, vagy éppen az Antarktisz jégsivatagához – egészen a legutóbbi évtizedekig a Föld fehér foltjaihoz tartozott. Felfedezésük azonban megkezdődött, rögtön azután, hogy a tudomány felismerte jelentőségüket a Föld ökoszisztémájában. A filmben láthatjuk a kutatók sokszor elképesztően kockázatos kísérleteit, hogy közel férkőzzenek a talajtól sokszor harminc-negyven méterre, az esőerdők lombkoronájában nyüzsgő madarak és kisemlősök világához. Fantasztikus közelképek segítségével figyelhetjük meg a talajszinthez közeli párás félhomályban rejtőzködő, változatos formájú, színű és alakú rovarok életét. Megtudhatjuk, miért tartják a tudósok és a környezetvédők fontosnak, hogy felhívják a figyelmet az esőerdők pusztulására, és miért olyan fontos a megmentésük az emberiség, a Föld jövőjének szempontjából.