13 października 1972 r. lot 571 urugwajskich sił powietrznych, wyczarterowany w celu zabrania drużyny rugby do Chile, rozbija się o lodowiec w sercu Andów.

Film pokazywany w ramach V edycji Filmostrady. Kolejny film szwedzkiego reżysera Lukasa Moodyssona, którego bohaterami są borykający się problemami codziennego życia nastolatkowie. Lilja ma szesnaście lat. Jej jedynym przyjacielem jest młody Volodja. Oboje mieszkają w biednej wiosce w jednym z krajów byłego ZSRR. fantazjując na temat nowego - lepszego życia. Tak monotonnie i nudno mijają im kolejne tygodnie. Jednak pewnego dnia Lilja zakochuje się w Andreju. Chłopak wyrusza do Szwecji i zaprasza ją, by wybrała się tam razem z nim. Dla niej jest to jedyna szansa wyrwania się z prowincji i rozpoczęcia zupełnie nowego życia...

Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.

Lenny to beztroski 30-latek, dla którego w życiu liczą się tylko imprezy. Młody mężczyzna nie zamierza się usamodzielnić i cały czas mieszka w willi ojca, gdzie wielokrotnie baluje za jego ciężko zarobione pieniądze. W tym samym czasie 15-letni David (Philip Noah Schwarz) pod czujnym okiem wybitnego kardiologa a do tego ojca Lenny’ego , walczy każdego dnia o dożycie kolejnych urodzin. Nastolatek od urodzenia zmaga się z wadą serca i nikt nie wie, jak długo uda się utrzymać go przy życiu. Gdy na jednej z szalonych imprez nieodpowiedzialny Lenny wjeżdża samochodem do basenu, okazuje się, że miarka się przebrała. Ojciec zmusza swojego syna, by zaopiekował się chorym chłopcem.

Biograficzny film w reżyserii Gusa Van Santa opowiadający historię Harveya Milka (Sean Penn), który został zamordowany w 1978 roku. Był on pierwszym politykiem zasiadającym we władzach miejskich jawnie walczącym o prawa dla osób homoseksualnych. [filmaster.pl]

Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni. Główną bohaterką jest Rachel Joy Scott jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.

Pod koniec lat 60. Eriksson (Michael J. Fox), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a (Sean Penn), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać, zgwałcić i zamordować wietnamską dziewczynę. Ich decyzja spotyka się ze sprzeciwem Erikssona, który musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec kolegów a własnym poczuciem moralności.

Ben Crane (Kurt Russell) to wspaniały trener, który marnuje swój talent pracując dla innych i pomnażając ich fortuny. Sonya to świetnie zapowiadający się koń wyścigowy, który niestety łamie nogę. Przez to staje się bezwartościowa dla swojego właściciela pracodawcy Bena, który zwalnia go, obwiniając za wypadek i dając Sonyę jako odprawę. Cale (Dakoty Fanning) to córka Bena, tak samo jak on zakochana w koniach. Tak zaczyna się wzruszająca historia o miłości, wierze, cierpliwości i poświęceniu.

Rok 1931. Trzy aborygeńskie dziewczynki - 14-letnia Molly Craig, 8-letnia Daisy oraz 10-letnia Gracie, zostają odebrane matkom i osadzone w sierocińcu. Surowy pan Neville jest koordynatorem polityki rządu ds. Aborygenów, w myśl której dzieci rdzennych mieszkańców, mające domieszkę białej krwi, mają być umieszczane w ochronkach w celu zasymilowania z białą populacją. Dziewczynki podejmują próbę ucieczki z ośrodka opiekuńczego oddalonego od domu o 1200 mil. Ich tropem podążają Moodoo i policyjny pościg.

W małym miasteczku dochodzi do tragicznej katastrofy: autobus szkolny wypada z jezdni, wtacza się na oblodzone jezioro, tonie wraz z większością nieletnich pasażerów. Czy ktoś ponosi winę za śmierć dzieci? Zjawia się adwokat, namawia mieszkańców do procesu o odszkodowanie.