Ta mistrzowska kontynuacja "Ojca Chrzestnego" opisuje losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Francis Ford Coppola podzielił swą powieść na dwie części: w pierwszej przedstawił losy młodego Don Vito, zagranego bezbłędnie przez Roberta De Niro, w drugiej - przejmowanie przez Michaela (Al Pacino) władzy w mafijnej rodzinie. Ponownie, gromadząc na planie wielu znakomitych artystów, Coppola stworzył bez wątpienia najlepszy sequel w dziejach kina.
W filmie "Chłopcy z Ferajny" w formie epizodów opowiedziana zostaje autentyczna historia kariery nowojorskiego mafiozo, Henry'ego Hilla, który w ciągu 30 lat, od popełniającego małe przestępstwa gangstera, dochodzi do kierowniczego stanowiska w mafijnej hierarchii. Na podstawie relacji jednego z wtajemniczonych w sprawy mafii, film pokazuje kompleksowy obraz życia pojedynczego mafiozo, które nacechowane jest dążeniem do władzy, śmiertelnym strachem i męskimi rytuałami.
Al Pacino w roli niezapomnianego Tony’ego Montany, jednego z najbardziej bezwzględnych gangsterów w historii kina. Wyreżyserowany przez Briana De Palmę i wyprodukowany przez Martina Bergmana (twórcy filmowej wersji legendarnego "Ojca Chrzestnego"). "Człowiek z Blizną" opowiada o błyskotliwej karierze mafijnej kubańskiego uchodźcy. Ten początkowo drobny złodziejaszek dzięki swej wyjątkowej brutalności i bezwzględności wspina się na sam szczyt kokainowego imperium. Doskonały scenariusz nagrodzonego Oscarem® Oliviera Stone’a, imponująca ścieżka dźwiękowa Georgio Morodera oraz znakomite przedstawienie stylu życia łacińskiej części Miami powodują, iż ten film zalicza się do najlepszych dramatów sensacyjnych, odsłaniających brutalne oblicze świata przestępczego i władzę ludzi amerykańskiej sceny narkotykowej.
Kiedy 76-letni Charles Foster Kane, magnat prasowy, na łożu śmierci wypowiada jedno, jedyne słowo, "Różyczka", wszyscy zgromadzeni w ogromnym zamku Kane'a Xanadu popadają w konsternację. Nawet przeprowadzona przez grupę dziennikarzy wnikliwa analiza kronik filmowych nie daje odpowiedzi na pytanie, co oznacza owa enigmatyczna "Różyczka". Ani w życiu publicznym Kane'a, ani jego życiu towarzyskim i zawodowym nie można znaleźć rozwiązania dręczącej wszystkich zagadki. Jeden z reporterów postanawia rozszyfrować znaczenie tego słowa.
Film reżysera „Lecą żurawie”, zapomniany na 30 lat, wydobyty z niebytu przez Martina Scorsese i Francisa Forda Coppolę, zafascynowanych filmową podróżą radzieckiego reżysera na wrzącą Kubę, będącą u progu rewolucji i obalenia dyktatury proamerykańskiego dyktatora Fulgencio Batisty. Kilka czarno-białych nowel ukazuje pełne kontrastów społeczeństwo. Młody sprzedawca owoców zakochuje się w swojej sąsiadce, skromnej dziewczynie, która walcząc z biedą sprzedaje się amerykańskim turystom, oszalały z rozpaczy farmer podpala cały zbiór trzciny cukrowej, postawiony przed faktem dokonanym – jego pole zostało sprzedane wszechwładnemu United Fruit. Studenci spiskują chcąc obalić potwora na tronie, a w dalekich górach Sierra Maestra zaczyna się prawdziwa walka na śmierć i życie.
Film nakręcony na podstawie powieści Donna Pearce'a o tym samym tytule. Jego głównym bohaterem jest Lucas Jackson (Paul Newman), bohater wojenny z bogatą listą odznaczeń, nazywany przez współwięźniów i strażników "nieugięty Luke", odbywający dwuletnią karę wiezienia za niszczenie parkometrów pod wpływem alkoholu. Dlaczego to robił? Oczywiście w ramach protestu przeciwko systemowi. Swój protest kontynuuje podczas pobytu w więzieniu, poprzez kolejne próby ucieczki przy każdej nadarzającej się okazji.
Nie minął rok od chwili, gdy człowiek stanął na Księżycu, a już dla większości Amerykanów misja Apollo 13 była jeszcze jednym rutynowym lotem w Kosmos. Do czasu jednak, gdy ciszy przestrzeni nie rozdarły znamienne słowa: "Houston, mamy problem." Tamte ciężkie chwile z kwietnia 1970 roku przypomina Ron Howard w kosmicznym dreszczowcu z udziałem Toma Hanksa oraz innych znanych aktorów. Oto zawieszeni 400 tysięcy kilometrów nad Ziemią w uszkodzonym pojeździe kosmicznym astronauci Jim Lovell (Hanks), Fred Haise (Bill Paxton), Jack Swigert (Kevin Bacon) rozpaczliwie walczą o przetrwanie. Jednocześnie w Ośrodku Kontroli Lotów astronauta Gene Kranz (Ed Harris) na czele bohaterskiej załogi robi wszystko, aby sprowadzić ich na Ziemię. "Apollo 13" to zapierająca dech w piersiach opowieść o przygodzie, wierze i odwadze. Historia, która wydarzyła się naprawdę!
Tom Cruise i Demi Moore grają dwoje prawników amerykańskiej marynarki wojennej prowadzących śledztwo w sprawie o zabójstwo, która grozi wybuchem skandalu na wielką skalę. Gdy zwierzchnicy powierzają im obronę dwóch żołnierzy piechoty morskiej oskarżonych o zamordowanie kolegi, natrafiają na zmowę milczenia w imię lojalności i honoru. Odkrywają przy tym istnienie niepisanego kodeksu i stawiają czoła jego zaciekłemu obrońcy (Kevin Bacon). "Ludzie Honoru" to film znakomicie wyreżyserowany i świetnie zagrany nie tylko przez troje odtwórców głównych ról, ale i partnerujących im wybitnych aktorów, Jacka Nicholsona, Kiefera Sutherlanda i Kevina Pollaka.
Zrealizowana z ogromnym rozmachem, niezwykle widowiskowa adaptacja słynnej powieści Jamesa Jonesa relacjonująca losy oddziału amerykańskich żołnierzy walczących w bitwie o Guadalcanal. Gdy żądza zwycięstwa słabnie, przeradzając się w walkę o przetrwanie i opanowanie militarnego i moralnego chaosu, wszystkich żołnierzy - od wysokich rangą oficerów aż po zwykłych szeregowców - zaczynają łączyć niezwykle silne więzi emocjonalne, które niejednokrotnie decydują o ich życiu i śmierci.
Młoda przybyszka z Europy Wschodniej przyjeżdża do Ameryki szukać lepszego życia. Szybko odkrywa, że wyobrażenie w niczym nie przypomina prawdziwego świata.
Film opowiada historię w jaki sposób zachowanie innych osób może wpływać na nas samych. Marty pada ofiarą "żartów" Bobby'ego, jego dziewczyna jest także jego ofiarą, mówi dość i zaczyna planować morderstwo oprawcy. Razem z kilkoma osobami przygotowują plan zemsty. W filmie ukazane są przemyślenia i rozterki młodych ludzi, to w jaki sposób podchodzą oni do zabójstwa, do czego są zdolni pod wpływem emocji.
Młoda strażniczka z Guantanamo zaprzyjaźnia się ze skazańcem.
Grupa staruszków mieszkającym w jednym z domów starców na Florydzie wiedzie spokojne życie, aż do czasu, gdy znajdują w pobliskim domu basen. Pływanie w basenie, w którym są dziwne kokony, powoduje, że stają się oni bardzo rześcy oraz w doskonałych nastrojach. Wktóce jednak okazuje się, że jest to sprawa wody, w której pływali, a kokony są kokonami kosmitów ...
Rok 1958. Amerykańska rodzina przeprowadza się na Kubę, gdzie ojciec bohaterki otrzymuje intratną posadę. Zamieszkują w bardzo ekskluzywnej dzielnicy Hawany wśród innych amerykańskich rodzin. Katey (Romola Garai) ma 18 lat i wchodzi w wiek dojrzałości w specyficznej i gorącej atmosferze Hawany, która stoi u progu rewolucji. Poznaje Javiera (Diego Luna), który wprowadza ją w świat kubańskich rytmów. Trafiają do klubu nocnego La Rosa Negra, do którego chodzą wyłącznie miejscowi i gdzie taniec jest gorętszy od temperatury na zewnątrz. Katey i Javier decydują się wystąpić jako para w najbardziej prestiżowym konkursie tańca.
Sam Lombardo (Matt Dillon) zostaje oskarżony o gwałt przez swoją uczennicę. Ofiarą jest bogata nastolatka Kelly (Denise Richards). Sprawą nauczyciela zajmuje się adwokat Ken Bowden (Bill Murray). W trakcie sprawy zostaje ujawniony romans Sama z matką Kelly oraz jego tajemnicza przyjaźń z inną uczennicą Suzie (Neve Campbell). Sam zostaje uniewinniony dzięki zeznaniom Suzie, dostaje także odszkodowanie od rodziców Kelly. Sprawa jednak niepokoi detektywa Raya Duquetta (Kevin Bacon), który podejrzewa całą trójkę o oszustwo.
Jest to film oparty na historii Jamesa Jesusa Angletona, którego nazwisko zostało w scenariuszu zmienione na James Wilson. Główny bohater jest już blisko ukończenia uniwersytetu Yale, po czym ma zostać szpiegiem. Następnie awansuje i zakłada organizację, która później przekształci się w CIA.