1942-ben Himmler elindította a Reinhardt-akciót, melyet a zsidókérdés végső megoldásának szánt. Lengyelország keleti felén három szigorúan őrzött koncentrációs tábort alakított ki, ezek között is a legtitkosabb volt Sobibor. 1943-ban járunk. A táborban a családokat szétválasztják; a szakmanélküliek, gyermekek, idősek sorsa azonnal eldől. A többieket kemény munkára fogják. A fogvatartottak közül hárman - Sasha, az orosz hadifogoly, egy varrónő és egy molnár - hamar felismerik kilátástalan helyzetüket. Társaikat maguk mellé állítva megpróbálják a lehetetlent: kimenekíteni háromszáz embert a pokolból. És 1943. október 14-én megkezdődik a második világháború legnagyobb fogolyszöktetési akciója.

Mark jó eszű tinédzser fiú, aki nemrégiben költözött a keleti partról Arizonába. Szülei megajándékozzák egy rövidhullámú rádióval, hogy tarthassa a kapcsolatot barátaival, Mark azonban nagyobb vállalkozásba fog a készülékkel: kalóz dj-ként a környékbeli srácok hősévé válik. Amikor egyik hallgatója öngyilkosságot követ el, és kitör az iskolában a vagány dj keltette káosz, a hatóságok úgy döntenek, véget vetnek a tevékenységének.

Sandy Bates ünnepelt forgatókönyvíró és filmrendező nagysikerű vígjátékairól ismert. Csakhogy elege van a sok vidámságból, a kritikusokból és a tolakodó nézőkből. Fajsúlyosabb mondanivalóra vágyik. Új filmjének bemutatója azonban botrányba fullad, mivel a közönség nem azt kapja tőle, amit megszokott. Csalódottságára a nők társaságában keres gyógyírt. Egyszerre három nőnek udvarol, ami már önmagában megkérdőjelezi az igaz szerelem létezésébe vetett hitét... Mély válságba zuhan, mert nem tudja, mivel szolgálhatná jól az emberiséget. Egy "földönkívüli" nézőtől megkapja a választ: "Mondjon jobb vicceket..." (port.hu)

Két szenvedélyes testvér kalandjai egy olasz kisvárosban, az 1960-as és '70-es években: Accio (Elio Germano) ingerlékeny, feszültséggel teli bajkeverő. Szülei teljes kétségbeesésére, minden apró csatát háborúként fog fel. Bátyja, Manrico (Riccardo Scamarcio) csinos, karizmatikus, közkedvelt személyiség, de ami a lelke mélyén rejlik, az épp oly veszélyes. Politikai nézetek harca és egyazon nőért való küzdelem. Megfutamodás és visszatérés, azaz tudjuk, hogy mikor kell harcolni és mikor kell felnőni. Az olasz történelem 15 évének eseményei peregnek le a szemünk előtt, mire a fiúk rájönnek, hogy a köztük lévő különbségek ellenére is, mennyire hasonlítanak egymásra.

A film a Szovjetunióban játszódik 1941-ben. Megtörtént eseményeket dolgoz fel, amelyeket Vasiliy Koroteev riportjából ismert meg a közönség. A riport a Vörös hadsereg hasábjain jelent meg, a Krsnaya Zvezda című lapban, nem sokkal az ütközet után. A történet szerint mindössze huszonnyolc bátor katona a 316-os lövészhadosztályból Ivan Panfilov vezetése alatt feltartóztatta a náci hadsereg 11-es páncélos hadosztályát néhány napra. A szovjet katonák javarészt olyan fegyverekkel voltak ellátva, amelyek hatástalanok a tankok ellen, ám rendelkezésükre állt néhány RPG-40-es gránát és PTRD-41-es páncéltörő puska. Bár, ezek is elavultnak számítottak a német haderő arzenáljához képest, mégis sikerült stratégiailag nagyon fontos napokig feltartóztatni a németeket, így védelemzvén Moszkvát és az anyaföldet...

A három amígó története egy nagy kaland. Rég elfeledett komédiás időket idéz. Igazi western-paródia, nem kisebb komédiásokkal, mint Steve Martin és Chevy Cheese. A helyszín Mexikó, az időpont 1916. Santa Poco egy kis poros falu Mexikóban, melyet állandóan banditák fenyegetnek. El Guapo a banditák fejedelme, fullartárja Jefe. Carmen, a falu gyönyörűséges fiatal leánya és Rodrigo a közeli városba mennek segítségért. Carmen a templomban egy némafilmet lát három igazi férfiról, a bátor, az igazságos, az ártatlan és romantikus három amígóról. Carmen azonnal táviratot küld Californiába, a Hollywood Stúdióba, s üzen a három amigónak, hogy jöjjenek gyorsan, szálljanak szembe a rettegett El Guapo-val, s védjék meg falujukat. A díjazás sem marad el, Carmen 100 ezer pezót ajánl fel Santa Poco falunépe nevében.

Józef Klemes Pilsudski, a XX. század lengyel történelmének egyik legnagyobb hatású politikusa, hosszú utat tett meg a Lengyel Szolcialista Párttól a függetlenné váló Lengyelország államfői pozíciójáig. Életének történetébe 1901-ben kapcsolódunk be, amikor a Lódz-ban letartóztatott Pilsudski átkerül Szentpétervárra, egy elmegyógyintézetbe. Az éhségsztrájktól és az elektrosokktól legyengült Pilsudskit barátai megszöktetik az Intézetből, és a Monarchiához csatolt lengyel területre menekítik. Ettől kezdve Pilsudski élet-halál harcot kezd a cári birodalom ellen, Lengyelország egyesítéséért. Megteremti a lengyel lövészek szövetségét, ezzel megalapozva az I. Világháború alatt harcoló Lengyel Légiókat, melyek az Osztrák-Magyar Monarchia oldalán küzdenek a háború alatt. Életének ez az első fejezete kalandokkal és izgalmakkal teli, megmutatja erős személyiségét és politikai éleslátását.