Marcello jest dziennikarzem prasowym. Prowadzi rubrykę plotek. Jest także playboyem, który ekscentrycznym zachowaniem doprowadza swoją dziewczynę do szaleństwa. Ale prawdziwym bohaterem tego filmu jest Rzym i jego mieszkańcy. Odpychająca i zarazem fascynująca społeczność zaludniająca nocą ulice miasta. "Słodkie życie" to film składający się z wielu wątków dających niezwykły i głęboki portret psychologiczny mieszkańców tej jedynej w swoim rodzaju metropolii.
Po pięcioletniej odsiadce, włamywacz Tony (Jean Servais) wychodzi na wolność. Chce zerwać ze złodziejskim fachem i, pomimo namów ze strony Jo i Maria, dwójki dawnych znajomych, odmawia wzięcia udziału w skoku na jubilera. Zmienia jednak zdanie po spotkaniu z Mado, byłą dziewczyną, która teraz spotyka się z gangsterem Pierrem Grutterem. Do ekipy dołącza jeszcze Cezar, specjalista od otwierania sejfów. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy Cezar popełnia błąd - daje swojej kochance cenny pierścionek pochodzący z rabunku. Jest to pierwszy film Dassina zrealizowany we Francji, dokąd udał się po umieszczeniu go na czarnej liście Hollywood. Na uwagę zasługuje szczególnie ponad półgodzinna scena napadu, ukazana z najdrobniejszymi szczegółami, której maestria przyczyniła się do uhonorowania go nagrodą dla najlepszego reżysera na Festiwalu Filmowym w Cannes.
Eddie Felson to typ aroganta. Świetnie gra w bilarda i spędza większość swojego czasu ze swoim przyjacielem, Charliem Burnsem. Pewnego dnia, mężczyzna postanawia zacząć grać o wysokie stawki i rzucić wyzwanie renomowanemu graczowi zwanemu "Minnesota Fats". Podczas 40-godzinnego maratonu Eddie zalicza wzloty i upadki. Zarabia 18 tysięcy dolarów, ale nie wie, kiedy powiedzieć "dość". Wypija za dużo alkoholu i traci wszystko, włącznie z pewnością siebie i w swoje umiejętności. Dzięki pomocy swojej dziewczyny Sarah odbudowuje poczucie własnej wartości, ale jego nadmierne ambicje powodują kolejne problemy w życiu osobistym i doprowadzają do rewanżowego pojedynku z "Minnesotą Fatsem".
Jedenaście krótkich epizodów. Każdy przedstawia innych bohaterów i inną historię, ale wszystkie łączy jedno, kawa i papierosy. Dwie rzeczy, bez których nie da się żyć, i które najlepiej smakują razem. Tematami rozmów są np. możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, albo co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.
Norah Jones gra zmysłową, ponętną młodą kobietę, która wyrusza w niezapomnianą podróż. Chce odkryć prawdziwą miłość. Piękne krajobrazy autostrady 66 są tłem niezwykłych spotkań bohaterki z osobami, które pomagają jej w dotarciu do celu. Pierwszy anglojęzyczny film Wong Kar Waia został nakręcony w sceneriach odmiennych od pejzaży Nowego Yorku ze szklanymi biurowcami na pierwszym planie. Opowiedziana przez niego historia jest pełna wdzięku, elegancji i oryginalności.
Nowojorski Harlem, rok 1918. Kilkuletni Quick ratuje życie Sugar Rayowi. Ten odwdzięcza się, adoptując osieroconego chłopca. Dwadzieścia lat później Sugar prowadzi najpopularniejszy klub nocny w dzielnicy, zaś Quick jest jego prawą ręką. Interes prosperuje znakomicie, co zwraca uwagę mafii. Wkrótce w barze pojawia się gangster Bugsy, domagając się pieniędzy. Nie chodzi mu tylko o udziały w zyskach z działalności lokalu. Sugar i Quick organizują także walki bokserskie, z których dochody są o wiele większe.
W obliczu potrójnego morderstwa społeczność niewielkiego miasteczka na Alasce prowadzi życie pełne dyskomfortu. Gdy Elwood zajeżdża do motelu prowadzonego przez byłego mistrza rodeo, Sama, połączeni losem społecznych odludków nawiązują krępującą przyjaźń, która będzie nie tylko powodować spięcia między dwójką mężczyzn, ale wyzwoli w Samie jego najmroczniejsze demony.