Příběh sleduje dětství i dospívání Gabby Douglasové, která porazila drtivou konkurenci a stala se historicky první olympijskou vítězkou tmavé pleti. V roce 2012 vybojovala zlatou medaili ve sportovní gymnastice na letních hrách v Londýně. Gabby Douglasová byla již od útlého věku považovaná za zázračné dítě. Poprvé se zapsala do dějin světové sportovní gymnastiky v osmi letech. Během začátků své soutěžní kariéry získala řadu celostátních mistrovských titulů ve své věkové kategorii. Zatímco v aréně stoupá její hvězda závratnou rychlostí, doma ve Virginia Beach se Gabby a její rodina potýká s finančními problémy, a tak se nadaná sportovkyně s těžkým srdcem rozhodne opustit svou matku Natalii, tři sourozence i babičku a stěhuje se do Des Moines v Iowě, aby se tu připravovala pod vedením proslulého trenéra Lianga Chowa a přiblížila se tak svému snu o olympijském vítězství.

Britské biografické drama režiséra Hugha Hudsona se odehrává v roce 1924 na olympiádě v Paříži. Eric Liddel (Ian Charleson) je zbožný křesťan, který věří, že jeho atletický talent je dar od boha a že pokud vyhraje zlatou medaili, bude to způsob jak boha velebit. Harold Abrahams (Ben Cross) je anglický žid, který studuje v Cambridge. Sní o slávě a o tom, že dokáže svým antisemitský spolužákům i celému světu, že židé nejsou podřadná rasa. Jejich pohnutky jsou vznešené, závazky absolutní a čest nepochybná. Oba přinesou osobní oběti, aby dosáhli svého cíle. A v průběhu událostí, navzdory všem překážkám a osobním problémům, s nimž musí bojovat, se ukáže, že boj o vítězství s tak náročnými závazky a tak vysokými cíli je možná tou opravdovou odměnou. Tento film, který byl natočen podle skutečného příběhu, získal čtyři Oscary včetně Oscara za nejlepší film a Nejlepší původní scénář a na další tři byl nominován.

Pravdivý příběh obyčejného chlapce z problémové rodiny, který v sobě našel sílu stát se šampiónem. Přísný Harold Fingleton žije se svou ženou Dorou v Queenslandu a má pět dětí. Když si všimne, že dva synové, Tony a John, neobyčejně rychle plavou, začne je trénovat. Je nesmlouvavý, křičí na ně a zatím netuší, že z tolik odlišného Tonyho jednou vyroste sportovec, na kterého bude celá Austrálie pyšná.

Pompézní berlínské hry pohledem lidí, kteří se na této sportovní a propagandistické události podíleli. Nikdy předtím a ani dlouho poté nebyla olympiáda tak komplikovaná a kontroverzní. Olympijské hry roku 1936 byly nákladné a skvěle zorganizované, spojily dvě sféry, které se ideálně dohromady dávat nemají – sport a politiku. Vznikla zvláštní mutace propojená gigantickou propagandou, představující nacismus celému světu. Vše bylo detailně naplánováno a provedeno s tradiční německou vojenskou přesností. Olympijské hry v roce 1936 byly jakousi metaforou celé společnosti ve Třetí říši. ....