"Dawno, dawno temu ..." tak rozpoczyna się czarowna baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy - czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki - magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie - postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka trafia do chatki siedmiu krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika - najbardziej uroczych postaci jakie można sobie wyobrazić. Bawią się, śpiewają, śmieją się i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Wszyscy razem wiodą szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza starucha podstępnie częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem... ale nie bójcie się - jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze!

Adaptacja powieści C.S. Lewisa. Wiatr historii zmusza czwórkę rodzeństwa do zamieszkania w domu ekscentrycznego profesora. Wkrótce Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr odkrywają w starej szafie przejście do magicznej krainy zwanej Narnią.

Inspirująca, oparta na faktach historia Winter - wyjątkowego delfina. Kilka lat po otrzymaniu protezy ogona Winter traci matkę zastępczą. Aby delfin uniknął przeniesienia, przyjaciele szukają dla niego towarzysza. Niespodziewane wydarzenia przynoszą im nadzieję…

Komedia do chrupania dla całej rodziny. Opowieść o wiewiórze, który organizuje szajkę zwierzaków, by napaść na sklep z orzechami. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly'ego – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę.

W skali świata wojna jest zawsze - dalej albo bliżej. W filmie widzimy tragiczny dzień z wielu perspektyw. Narratorka prowadzi rozmowy, przegląda fotografie i dokumenty, opowiada też o innych wojnach, o innych dzieciach: japońskich, kambodżańskich, bałkańskich, rwandyjskich, syryjskich. Nagrania dokumentalne mieszają się z animacją tworząc coś w rodzaju pejzażu świata wewnętrznego.