Sinéad O'Connor világhírűvé válásának története, és az, hogy ikonoklasztikus személyisége hogyan vezetett ahhoz, hogy száműzték a pop fősodrából. A film egy hatéves időszak (1987-1993) prófétai szavaira és tetteire összpontosít, és egy kortárs feminista szemszögből szemléli a rettenthetetlen úttörő örökségét.

Párizs éjjel - Murger festői és kurtizánjai, a mai kozmopolita számkivetettek egy varázslatos városban. A mindennapi élet jelenetei Kaurismäki felfogásában olyan filmművészeti karizmával rendelkeznek, hogy képesek feledtetni velünk Fassbinder és Pasolini elvesztését... Az egyetlen olyan valóban fiatal európai rendező, aki azt az érzést kelti bennünk, hogy újra feltalálja a mozit... Szordínós érzelmesség, fanyar, humoros, szeretetreméltó, peches fapofák, hervadtan is szerelmet ébresztő grizettek, csendes ellenkezés a törvények szorító szellemével, a nyűtt ruhák mögött szerényen viselt romolhatatlan méltóság - a berlini fesztivál legvigasztalóbb, legotthonosabb filmje volt ez. A film nem szolgai adaptáció, nem romantikusan kiszínezett, kosztümös melodráma.

Bad Blake, a hajdan népszerű countryénekes önpusztító életet él. A lecsúszott férfi állandóan piál és dohányzik, az orvosa szerint nem sok ideje van hátra, ha így folytatja. A magánélete is széthullott, több felesége is elhagyta, a felnőtt fiát pedig gyerekkora óta nem látta. Fellépésre is már csak a barátja kocsmájában van lehetősége. Itt találkozik az újságírónővel, Jeannel, aki interjút szeretne vele készíteni. Kapcsolatuk hamarosan túlnő az interjún, a nagy korkülönbség ellenére szerelem szövődik közöttük. A nő Blake-hez költözik a kisfiával. Vajon Blake-nek sikerül egyenesbe hoznia félresiklott életét? (port.hu)

Bonyolult és lenyűgöző egyéniség volt John Lennon. A legendás Beatles együttes nemzedékek által imádott tagja. Értelmetlen halált halt, negyven éves korában, 1980. december 8-án gyilkolták meg a háza előtt. A lázadó zenész-költőből filozófussá váló John élete, pályafutása, a Beatles együttes története elevenedik meg a dokumentumfilmben. Tág teret kap benne a Yoko Onóval való szenvedélyes szerelme. Mindezt eredeti koncertfelvételek, soha nem látott filmkockák teszik még színesebbé. Harminchat dal is felcsendül benne, és külön érdekesség, hogy a narrátor maga John Lennon.

Danny Collins, az öregedő rocksztár régi slágereivel haknizik. Úgy tűnik, mindene megvan: pénz, hírnév, gyönyörű menyasszony és még mindig megtölti a stadionokat rajongóival. A hajdani vad rockert a kemény évek, félresikerült kapcsolatok és az esténként újra meg újra előadott nóták kikészítik. Amikor managere megmutat Dannynak egy levelet, amelyet John Lennon írt neki 40 évvel ezelőtt, úgy dönt, ha kicsit megkésve is, de megfogadja példaképe tanácsát és mostantól azt teszi, amit a szíve diktál.

A 60-as évek elején az "Eddie és a Cirkálók" nevű zenekar, Eddie Wilson nevezetű vezetőjükkel az élen, új lemezüknek köszönhetően ismertté válik. Eddie sajnálatosan autóbalesetben meghal, a zenekar szétszéled, de újra összeáll, amikor egy róluk szóló újságcikk nyomán megtalálják az anno ki nem adott második lemezük felvételeit.

Egy Montreali építő munkás létrehoz egy új zenekart és kiderül, hogy egy rég elveszettnek hitt 1960-as New Jersey-béli rock sztár, aki nem más, mint Eddie Wilson, aki rejtélyes körülmények között eltűnt egy közúti balesetben. Új dalai által megindul a világhír felé.