Rakietę ma 10 lat. Jego brat, noszący ksywkę Kaczor, należy do bandy o osobliwej nazwie Trio Czułość. Przez jakiś czas trio rządzi osiedlem, budząc podziw młodszych dzieciaków. O dorównaniu im marzy zwłaszcza Kostka, najbliższy przyjaciel Bene. Podsuwa on bandzie pomysł napadu na dom schadzek. W czasie akcji Kostka zabija wszystkich okradzionych wcześniej klientów domu. Następnie zabija Kaczora - dotychczasowego przywódcę i przejmuje władzę w Mieście Boga. Przybiera imię Mały Ze.

Cleo (Corinne Marchand), młoda dziewczyna, piosenkarka, będąca, jakby się wydawało, u szczytu życiowego powodzenia, nagle dowiaduje się, że może być chora na raka. Wyniki badań mają być znane w ciągu dwóch godzin. Te dwie godziny są okresem, w którym Cleo dokonuje przewartościowania swojego dotychczasowego życia.

Aileen Wuornos już jako 13-latka zarabiała na życie jako prostytutka. Wie, że musi polegać tylko na sobie, a ciało jest jedynym towarem, który może wystawić na sprzedaż. Jej życie odmienia przypadkowe spotkanie z młodą lesbijką Selby Wall, którą rodzice wysyłają do ciotki na Florydę, by wyleczyła się z homoseksualizmu. Odrzucone przez środowisko kobiety odnajdują w sobie bratnie dusze. Pewnej nocy Aileen, brutalnie pobita i zgwałcona przez jednego z klientów, zabija go w obronie własnej.

Grbavica to dzielnica Sarajewa. W czasie wojny została zajęta przez armię Serbii i Czarnogóry i przekształcona w specjalny obóz wojskowy, w którym torturowano ludzi. Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po zakończeniu działań wojennych na terytorium Bośni - ale dla Esmy, wychowującej samotnie kilkunastoletnią córkę Sarę, nic się bynajmniej nie skończyło. Dojrzewanie córki, problemy życia codziennego wciąż boleśnie odwołują się to tego tragicznego okresu. Stawienie im czoła jest jednoznaczne z zaakceptowaniem okrutnej i traumatycznej prawdy, od której wciąż ucieka.

Współczesne Delhi. Szanowana rodzina z klasy średniej szykuje się do wesela córki. Z różnych stron świata zjeżdżają się krewni, ekipa robotników przygotowuje dom na wielkie przyjęcie. Pod fasadą rodzinnej harmonii kryją się jednak erotyczne napięcia, sekretne romanse, zadawnione pretensje, a także pewna wstydliwa tajemnica.... Im bliżej weselnej fety, tym trudniej ukryć długo skrywane emocje.

Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!

Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji. Sympatyczna komedia, w której podziwiać można między innymi fantastyczne wykopy młodziutkiej Keiry Knightley.

Tajemniczy cudzoziemiec w dramatycznych okolicznościach trafia do Austrii, a potem przemierza ją, próbując za wszelką cenę dostać się do Hiszpanii. Rudowłosa konserwatorka zabytków, która dorabia malując ikony, ma już dosyć najść swojego byłego męża, policjanta. Ten zaś szuka odpowiednich słów, by ją odzyskać, a jednocześnie śledzi kilkoro ludzi. Jest jeszcze operator dźwigu, który za pomocą hazardu próbuje podreperować swoją katastrofalną sytuację materialną... Wszyscy ci ludzie mają swoje sekrety i wszyscy poszukują szczęścia. Ale ono też ma swoją cenę.