Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.

Pod koniec szalonych lat dwudziestych, w czasach prohibicji, początku ery swingu i kulminacji wojen gangsterskich dwaj bezrobotni muzycy, Jerry i Joe, są przypadkowo świadkami porachunków kryminalnych w dniu świętego Walentego. Wiedzą za dużo, więc nie pozostaje im nic innego, jak zwiać najdalej, jak to możliwe. Jedynym ratunkiem okazuje się ucieczka z Chicago na Florydę i to w kobiecym przebraniu. Teraz już jako Daphne i Josephine na chwilę przed odjazdem pociągu trafiają do żeńskiego zespołu jazzowego, udającego się na koncerty do Miami.

Znerwicowany, gadatliwy intelektualista Isaac rozwiódł się właśnie z żoną, Jill. Jego frustrację powiększa fakt, że była małżonka rzuciła go dla kobiety. Na domiar złego Jill pisze autobiografię, w której ze szczegółami opowiada o nieudanym małżeństwie. Isaac stara się podtrzymywać romans z 17-letnią Tracy, ale ich związek nie ma przyszłości. Mężczyzna uświadamia sobie ten fakt, gdy spotyka kobietę znacznie bliższą mu wiekiem i poziomem intelektualnym.

W tym ciepłym i zabawnym filmie James Stewart daje popis gry aktorskiej w najlepszym wydaniu. Aktor wciela się w postać dobrodusznego Elwooda P. Dowda, który ma wiernego i niezwykłego zarazem przyjaciela - niewidzialnego dla innych, białego i bardzo wysokiego królika imieniem Harvey. Siostra Elwooda, Veta (za tę role Josephine Hull otrzymała nagrodę Akademii Filmowej), uważa, iż obsesja jej brata na punkcie Harveya uniemożliwia jej wydanie córki za mąż. Postanawia więc umieścić Elwooda w szpitalu psychiatrycznym, lecz poprzez komiczny zbieg okoliczności, sama zostaje pacjentką szpitala. Zadaniem Elwooda i Harveya jest teraz wyprostowanie wszystkich zagmatwanych spraw.

Miki i Minnie wraz z Horacym i Klarabellą wyruszają w podróż. W pewnym momencie główni bohaterowie zostają rozdzieleni. Miki musi odnaleźć ukochaną.

Sieć sklepów Macy'ego organizuje coroczną przedświąteczną paradę. Z powodu niedyspozycji zatrudnionego Św. Mikołaja, zaangażowany zostaje sympatyczny staruszek, Kris Kringle, który utrzymuje, że jest prawdziwym Świętym Mikołajem. Doris Walker, odpowiedzialna za marketing i promocję nowojorskiego sklepu Macy'ego, wychowuje córkę, Susan, w przekonaniu, że wszystkie mity i legendy są nieprawdziwe, a także podważa istnienie Świętego Mikołaja. Fred Gailey, początkujący prawnik oraz sąsiad Doris, próbuje dziewczynce przywrócić trochę dziecięcej naiwności oraz zbliżyć się do pani Walker. Fred wspólnie z Krisem Kringle postanawiają dotrzeć do serc Doris i Susan i sprawić, by uwierzyły w magię Bożego Narodzenia.

Włochy, rok 1955. Kierowca Formuły 1 podczas wyścigu rozbija samochód w jednej z wiosek.

Film oparty na motywach opowiadania Agathy Christie "Mrs McGinty's Dead". Zasiadająca w ławie przysięgłych panna Marple jest całkowicie przekonana o niewinności oskarżonego. Ponieważ żaden z sędziów przysięgłych nie podziela jej zdania bohaterka postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo...