Historia amerykańskiego boksera Jake'a LaMotty. Niebywała siła i agresywny charakter przynoszą mu kolejne sukcesy w ringu. Zyskuje przydomek "wściekły byk z Bronksu". Niestety, autodestrukcyjne skłonności i presja, jaką wywiera na nim otoczenie, coraz bardziej dają mu się we znaki. W niestabilnym psychicznie i łatwo wpadającym w furię mężczyźnie narasta napięcie. Bokser popada w nałóg alkoholowy i niszczy relacje ze swoją drugą żoną Vicki i bratem Joeyem.

Dwukrotna laureatka Oscara Hilary Swank wciela się w postać nauczycielki, która wprowadza zdrowe zamieszanie w chaotycznym życiu trudnej młodzieży. W szkole rozdartej pomiędzy przemocą, uprzedzeniami i licznymi konfliktami Erin Gruwell wypowiada wojnę systemowi i wszech obecnej obojętności poprzez nietuzinkowe podejście do swoich uczniów. Prosząc ich o opisywanie swoich przemyśleń i doświadczeń, kobieta diametralnie zmienia ich życie. Zobacz opartą na bestsellerze książkowym urzekającą opowieść o tolerancji i poszukiwaniu własnych wartości, w której zagrali również znany z serialu "Grey's Anatomy: Chirurdzy", laureat Złotego Globu, Patrick Dempsey i piosenkarz Mario.

Biograficzny film o życiu indyjskiego przywódcy duchowego Gandhiego Mohandasa Karamchanda o przydomku Mahatma. Akcja rozpoczyna się zabójstwem Gandhiego, który został zastrzelony 30 stycznia 1948 w Delhi przez hinduskiego fanatyka Nathurama Godze. Później w retrospekcji reżyser filmu Richard Attenborough ukazuje najważniejsze etapy w życiu Mahatmy. W 1983 roku obraz nagrodzono 8 Oscarami.

Mecenas Robert Bilott (Mark Ruffalo) pracuje w kancelarii obsługującej wiodące amerykańskie korporacje. Kiedyś odwiedza swoje rodzinne strony, lokalni farmerzy zwracają się do niego z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za pomór krów. Badając ich sprawę Bilott odkrywa mroczny sekret, który łączy rosnącą liczbę niewyjaśnionych zgonów z jednym z największych koncernów chemicznych na świecie. W procesie, który zamierza wytoczyć, stawia na szali swoją karierę, rodzinę, a nawet życie – byle tylko ujawnić przerażającą prawdę.

Akcja toczy się w roku 1944, w okupowanej przez nazistów Francji. 12-letni Julien jest wychowankiem katolickiej szkoły z internatem na prowincji. Szkolna rutyna zostaje zakłócona przez przybycie trzech nowych, tajemniczych uczniów. Z jednym z nich, wrażliwym chłopcem imieniem Jean, Julien zaprzyjaźnia się. Z biegiem czasu Julien zaczyna domyślać się, że Jean i pozostali dwaj nowi uczniowie są Żydami ukrywanymi w internacie przez dyrektora, ojca Jana.

„Jedna z najbardziej tajemniczych opowieści w dorobku polskich filmowców. Łączy rzeczywistość z fantazją, prozę życia z poezją, to, co zwyczajne, z tym, co niewytłumaczalne.” 23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię; Weronika i Veronique (w obydwu rolach – Irene Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji. „To opowieść o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".

Film "Ray" jest biograficznym dramatem i opisuje życie muzyka Raya Charlesa. Ray urodził się w małym i biednym miasteczku w stanie Georgia. W wieku 7 lat stracił wzrok na skutek cukrzycy. Stało się to wkrótce po tym jak był świadkiem wypadku, w którym zginął jego młodszy brat. Jednak natchniony przez matkę, która nie pozwoliła, aby jej syn poddał się chorobie, znalazł sens w życiu. Była nim muzyka. Ray nauczył się nut czytając podręczniki napisane językiem Braille'a. Grając w klubach zyskał reputację wyjątkowego muzyka i piosenkarza. Stworzył własny styl, który zawierał w sobie elementy ewangelii, jazzu, muzyki country i orkiestralnej. Film pokazuje Raya jako geniusza muzycznego, który w życiu walczył z rasizmem, ale także z uzależnieniem od narkotyków.

Erika Kohout (Isabelle Huppert) to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest bardzo poważana ze względu na swój niezwykły talent i silną dyscyplinę, ale poznano ją również jako ostrą i wymagającą nauczycielkę. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka razem z matką (Annie Girardot), z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża, ani kochanka, ale swoje potrzeby emocjonalno-seksualne umie zaspokajać i to w niestandardowy sposób. Regularnie bywa w kinach porno i peepshowach, gdzie uwalnia się spod wpływu matki. Jej seksualizm jest mieszanką chorobliwego voyeuryzmu (podglądactwa) i praktyk masturbacyjnych o podłożu masochistycznym. Erotyczny świat Eryki i jej codzienne życie nauczycielki biegną różnymi drogami. Jednak pewnego dnia, jeden z jej studentów - Walter (Benoît Magimel) postanawia ją uwieść...

Pochodzi ze średniozamożnej chłopskiej rodziny i szybko zdobywa autorytet jako przewodniczący rady w swojej wsi. W 1910 roku Francisco Madero ogłasza powszechne powstanie przeciwko dyktaturze prezydenta Diaza. Wkrótce po tym Zapata zostaje generałem południa Meksyku. Drugim wodzem ludu jest działający na północy Pancho Villa . Mimo zmiennych kolei rewolucji, prawy i dzielny Zapata pozostaje wierny swoim ideałom. Sekundują mu w tym brat Eufemio i świeżo poślubiona Josefa. Niestety wkrótce wódz rewolucji zostaje zdradzony.

Film biograficzny, którego bohaterem jest bojownik o wolność Irlandii. Michael Collins (Liam Neeson) bierze udział w powstaniu z roku 1916, po czym zostaje uwięziony przez Anglików. Po wyjściu na wolność organizuje oddziały partyzanckie, które dokonują zamachów przeciw brytyjskim okupantom.

Film opowiada historię Rena McCormacka, nastolatka, który wraz z matką z wielkomiejskiego Chicago przeprowadza się do małej teksańskiej miejscowości Bomont. Jak się okazuje, jej społeczność jest niemal całkowicie wyizolowana od tego, co dzieje się w szerokim świecie. Nocne życie mieszkańców ogranicza się do wizyt w lokalnym McDonaldsie, a niemal absolutną władzę dzierży tam pastor Shaw, który po stracie ukochanego syna doprowadza do wprowadzenia w miasteczku zakazu tańca. Ren próbuje przełamać opór mieszkańców, buntuje się przeciwko zakazom i władzy pastora. Chce przekonać wszystkich, że życie bez odrobiny szaleństwa jest pozbawione sensu.