Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) spotkają się w pociągu i spędzają ze sobą 14-godzin w Wiedniu, gdzie rozmawiają o życiu, wartościach, rzeczach błahych i tych ważnych. Ich krótka, lecz burzliwa znajomość kończy się na peronie kolejowym, gdzie oboje przysięgają sobie, że spotkają się ponownie za sześć miesięcy. Do spotkania jednak nie dochodzi... Teraz, dziewięć lat później, niespodziewanie ich drogi ponownie się przecinają w Paryżu, gdzie Jesse promuje swoją najnowszą książkę. Na jednym ze spotkań dla czytelników pojawia się Celine... Oboje mają kilka godzin, by uporać się ze swoimi uczuciami, przeszłością i odpowiedzieć na trudne pytanie: Czy znaczą wciąż dla siebie tyle, co dziewięć lat temu?

"Wszystko o mojej matce" Pedro Almodóvar'a opowiada historię kobiety, która musi zmierzyć się z własną przeszłością i stara się odnaleźć ojca swojego syna. Ten hołd oddany matce skusił do kin dwa miliony Hiszpanów.

Młody pielęgniarz Benigno i czterdziestoparoletni pisarz Marco po raz pierwszy spotykają się w teatrze. Pomimo ciemności, Benigno zauważa łzy płynące po twarzy Marco, jednak nie ma odwagi, by go zagadnąć. Jakiś czas potem obaj mężczyźni znów się spotykają, tym razem w szpitalu, gdzie pracuje Benigno. Lydia, dziewczyna Marco, która jest zawodowym torreadorem, po wypadku na arenie znajduje się w stanie śpiączki. Benigno natomiast opiekuje się Alicią, młodą uczennicą szkoły baletowej, także pogrążoną w śpiączce. Kiedy Marco przechodzi obok pokoju Alicii, Benigno nie waha się go zaczepić. To początek wyjątkowej przyjaźni...

Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.

Film składa się z pięciu nowel rozpoczynających się w pięciu różnych miejscach. Scenerią każdej z opowieści jest wnętrze taksówki, do której właśnie wsiada pasażer. W Los Angeles agentka filmowa jedzie taksówką prowadzoną przez młodą dziewczynę. W Nowym Jorku pasażer wsiada do taksówki prowadzonej przez emigranta z byłej NRD. W Paryżu kierowca wiezie ociemniałą dziewczynę. W Rzymie gadatliwy taksówkarz zagaduje na śmierć watykańskiego dostojnika. W Helsinkach do taksówki wpycha się pijany pasażer, który zapomniał, gdzie chce jechać.

Reporter brytyjskiej telewizji David Locke (Jack Nicholson) kręci film dokumentalny w Afryce. Ma z tym poważne problemy. Do tego jest zmęczony swoim życiem, pracą i nieudanym małżeństwem. Gdy odkrywa, że jego sąsiad z hotelu zmarł, przejmuje jego tożsamość, Okazuje się, że mężczyzna był handlarzem broni.

Zdobywca Oscara, Denzel Washington, występuje w tytułowej roli Johna Q. Archibalda, przeciętnego człowieka, którego wyjątkowe okoliczności zmuszają do podjęcia desperackiego kroku. Kiedy jego syn dostaje zapaści, John wraz z żoną dowiadują się, że jedynym ratunkiem dla ich dziecka może być natychmiastowy przeszczep serca. Okazuje się, że nie mają wystarczającej sumy, aby zapłacić za operację, a nie da się wykorzystać w tym celu ubezpieczenia zdrowotnego. Znajdują się w sytuacji bez wyjścia. John postanawia walczyć i wygrać wyścig z czasem o życie syna. Zmuszony jest wziąć sprawy w swoje ręce. Nie mając wyboru terroryzuje jeden z oddziałów szpitala, aby zmusić lekarzy do przeprowadzenia operacji. [opis dystrybutora dvd]

Rafa, prawnik specjalizujący się w prawie pracy, ma piekielnie trudny dzień. Próbuje pomóc udręczonej zbliżającą się eksmisją Azucenie, pasierbowi Raulowi, ukochanej Helenie, która niebawem będzie rodzić oraz imigrantce, która traci opiekę nad córką. W tym samym czasie toczy się historia Germana, biznesmena-bankruta, który nie odbiera ważnych telefonów od matki, Teodory.

Gdy Hiszpania wycofuje się z ostatnich kolonii, zmęczeni żołnierze z tej wyspy angażują się w długie, brutalne i czasami dosyć dziwne starcia z filipińskimi powstańcami.

W połowie lat 60. Truman Capote wpada na pomysł napisania książki opartej na faktach. Materiał do stworzenia dzieła dostrzega w sprawie morderstwa popełnionego przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmerów z Kansas. Sprawcy, Perry Smith i Dick Hickock, siedzą w celi, oczekując na wyrok. Capote zapisuje kolejne etapy procesu, tworzy portrety zabójców, opisuje ich zachowanie w sądzie. Dając jednemu z morderców nadzieję na pomoc, wchodzi z nim w coraz bardziej intymną relację.

Brytyjski wydawca Barley Blair (Sean Connery), wolnomyśliciel i birbant, miłośnik jazzu i wysokoprocentowego alkoholu, jest sympatykiem rosyjskiej literatury. Często odwiedza Rosję, jeździ regularnie na targi książek do Moskwy. Lubi poczucie humoru Rosjan i ich egzystencjalną zadumę nad beznadziejnością. Podczas pobytu w Rosji Blair, poznaje naukowca Sawieliewa, wybitnego fizyka pracującego dla przemysłu zbrojeniowego, który zebrał dane dotyczące potencjału militarnego swego kraju. Chcąc przyspieszyć rozbrojenie i pierestrojkę, Sawiliew proponuje Blairowi opublikowanie zebranych danych na Zachodzie. Manuskrypt zawierający informacje o uzbrojeniu Armii Czerwonej ma przeszmuglować do Londynu Katja (Michelle Pfeiffer).

Film „Gustloff – rejs ku śmierci” to zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o największej katastrofie w historii podróży morskich. Ponad 9 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci zginęło próbując uciec na jego pokładzie przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Liczba ofiar tej tragedii jest sześciokrotnie wyższa niż liczba ofiar słynnej katastrofy „Titanica”.