Filmas pagrįstas tikra istorija. Partizanas Maksas Manusas – istorinė asmenybė, pagarsėjusi pasipriešinimo žygdarbiais. Po Žiemos karo prieš rusus, kuriame palaikė Suomiją, Maksas grįžta į nacių okupuotą Norvegiją. Netrukus jis prisideda prie partizaninio judėjimo. Maksas Manusas kartu su komanda vykdo vieną operaciją po kitos, atakuodami vokiečių laivus Oslo uoste. Filmą „Maksas Manusas“ pažiūrėjo daugiau kaip milijonas norvegų. Juostoje pasipriešinimas okupacijai pavaizduotas kaip pilietinis poelgis, kuriam žmogus gali ryžtis ir tada, kai jo šalis susitaiko su okupacija. Makso Manuso istorija – tai norvegų dvasinio pasipriešinimo okupacijai istorija.
Nedidelei firmai vadovaujantis Baris trokšta būti mylimas, gyventi taikiai ir ramiai. Tačiau visame jo gyvenime dominuoja septynios seserys. Baris labai kenčia dėl savo "žaviųjų” sesučių nuolatinio kišimosi į jo gyvenimą. Dėl jų patyčių jis praranda pasitikėjimą savimi, užsisklendžia ir gyvena vienišiaus gyvenimą, nesugebėdamas nieko įsimylėti ir pajusti gyvenimo pilnatvę. Galiausiai ateina akimirka, kai Baris nebegali pakęsti tokio gyvenimo.Jis susipažįsta su paslaptinga moteriške Lena, kuri jo paprašo apžiūrėti jos sugedusį automobilį. Kai tarp jų užsimezga artimi santykiai, Bario gyvybei netikėtai kyla pavojus.
Amerikos karinių oro pajėgų lakūnui Krisui Burnetui labai trūksta veiklos ir jis nori palikti nuobodžią misiją Bosnijoje. Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai ir pilotai šiame kare vien tik žaidžia kamuoliu arba skrenda fotografuoti apylinkių. Tačiau Kalėdų rytą, išskridę apsižvalgyti, lakūnai nufotografuoja tai, ko niekas neturėjo matyti – masinę kapavietę. Kiek nukrypusį nuo įprasto kurso lėktuvą serbai numuša. Abu lakūnai lieka gyvi, tačiau Krisui išėjus kviestis pagalbos, jo sužeistą draugą serbų kariai nušauna. Pradeda medžioti ir Krisą. Priešo užnugaryje, medžiojamas nuožmaus smogiko Krisas privalo žūtbūt nusigauti pas saviškius.