Rozlučkový koncert amerického zpěváka, jehož tvorba výrazně přesáhla hranice country hudby... Více než šedesát let Kenny Rogers rozdával svou hudbou radost fanouškům po celém světě. Jeho hudební pouť zahrnovala více než 30 studiových alb, 24 hitů na prvním místě hitparád, tři ceny Grammy i uvedení do Síně slávy country hudby v roce 2013. Sám Kenny Rogers se v roce 2017 rozhodl uzavřít svou úspěšnou kariéru a jeho přátelé pro něj uspořádali hvězdný rozlučkový koncert v Nashvillu. Umělci, mezi kterými nechyběli třeba Lionel Richie, Reba McEntire nebo Chris Stapleton, připravili Rogersovi překvapení v podobě jeho největších hitů. Vyvrcholení koncertu pak obstarala country legenda Dolly Parton, která si s Rogersem na závěr zazpívala i jeden z nejoblíbenějších duetů populární hudby.

V roce 1955 vkráčel drsný, vyzáblý kytarista, který si říkal J. R. Cash, do tehdy ještě neznámých Sun Studios v Memphisu. Tento okamžik měl později nesmazatelný vliv na vývoj americké kultury. Za pomoci úderných akordů a hlasu, který byl hluboký a temný jako noc, přiváděl Cash s obrovskou intenzitou na svět písně o zármutku a bolesti, které byly odvážné, plné skutečného života a lišily se od všeho, co mělo publikum do té doby možnost slyšet. Ten den odstartovala úvodní etapa dlouhé kariéry Johnnyho Cashe. Kromě toho, že přišel s průkopnickým a originálním zvukem, který se později měl stát inspirací pro rockové, countryové, punkové, folkové i rapové hvězdy, vydal se také na cestu dramatické osobní proměny. Během nejdramatičtější etapy svého života - v průběhu níž stál tváří v tvář svým démonům, bojoval o lásku, která mu pomohla odrazit se ode dna, a naučil se balancovat na tenké hranici mezi zkázou a spásou - se změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „Muže v černém“.

Jestliže lze život chápat jako souhrn jeho jednotlivých částí, pak příběh Raye Charlese je možno považovat za souhrn osobních vzestupů a pádů v průběhu dlouhé a slávou ověnčené kariéry ve světě hudby. Ray zažil bolest i osobní tragédie. Množství jeho hudebních stylů (jazz, rhytm & blues, rock & roll, gospel, country & western) je sledem a souhrnem celistvé inspirativní cesty génia s jedinečnou vizí, génia, který světu daroval možnost zcela nového způsobu vnímání hudby. Ray je dosud nevyprávěný příběh dramatického osudu americké hudební legendy, jehož vzniku předcházel patnáctiletý sběr materiálu a sledování Rayovy tvorby uznávaným filmařem Taylorem Hackfordem.

Dokumentární portrét Joy McKean, královny australské country hudby. Sleduje její koncertní a skladatelskou kariéru, desetiletí koncertování po Austrálii a více než padesátileté manželství s hudebníkem Slimem Dustym.

V dějinách velkých útěků těžko naleznete příběh, který by se podobal osudu Dietera Denglera, jediného Američana, jenž dokázal uniknout ze zajateckého tábora uprostřed neprostupné laoské džungle. Příběh tohoto amerického vojáka se stal předlohou pro film Temný úsvit, který natočil režisér Werner Herzog. Dieter (Christian Bale) již od dětství snil o tom, že se stane pilotem. Přání létat v oblacích se mu splnilo, když se dostal k vojenskému letectvu. Ale na své úplně první přísně tajné misi nad územím Laosu je jeho letoun sestřelen a on se ocitá v pasti džungle daleko od své jednotky. Brzy je zajat nechvalně proslulými laoskými vojáky a odveden do zajateckého tábora, kde nalézá další dva americké vojáky, kteří jsou tam násilím drženi už dva roky. Dengler se však s pozicí zajatce nehodlá smířit a ihned plánuje útěk. Vůbec nemá tušení, kde se nalézá, ale jedno ví jistě: Boj o svůj život nevzdá lehce.

Plukovník Jason Rhodes (Gene Hackman) má už 10 let noční můry. Jméno jeho syna je zaneseno v archívech z Vietnamské války pod nápisem "Ztracený v akci". Po několika neúspěšných apelováních na vládu se plukovník Rhodes rozhodne vzít věci do vlastních rukou. S finanční podporou Texaského naftového magnáta (Robert Stack) a s pomocí pěti mariňáků, přátel svého zmizelého syna, se Rhodes připravuje k uskutečnění své mise. Po měsících tvrdého výcviku, sedm neohrožených veteránů odjíždí do Laosu. Poslední bitva Vietnamské války začíná.