Michael J. Fox i Christopher Lloyd ponownie wcielają się w postacie Marty'ego McFlya i dr. Browna w nowych przygodach zaprezentowanych widzowi przez reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga. Brawurowa podróż Marty'ego i dr. Browna do 2015 roku tylko z pozoru rozwiązuje kilka przyszłych problemów rodziny McFly'ów. Kiedy amatorzy przygód wracają do domu, wkrótce odkrywają, że ktoś majstrował przy zegarze, aby stworzyć koszmarne Hill Valley w 1985 roku. Ich jedyną nadzieją, by zmienić przyszłość, staje się ponowny powrót do roku 1955.

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Film "Ray" jest biograficznym dramatem i opisuje życie muzyka Raya Charlesa. Ray urodził się w małym i biednym miasteczku w stanie Georgia. W wieku 7 lat stracił wzrok na skutek cukrzycy. Stało się to wkrótce po tym jak był świadkiem wypadku, w którym zginął jego młodszy brat. Jednak natchniony przez matkę, która nie pozwoliła, aby jej syn poddał się chorobie, znalazł sens w życiu. Była nim muzyka. Ray nauczył się nut czytając podręczniki napisane językiem Braille'a. Grając w klubach zyskał reputację wyjątkowego muzyka i piosenkarza. Stworzył własny styl, który zawierał w sobie elementy ewangelii, jazzu, muzyki country i orkiestralnej. Film pokazuje Raya jako geniusza muzycznego, który w życiu walczył z rasizmem, ale także z uzależnieniem od narkotyków.

Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety (Romy Schneider), nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem, księciem Maksymilianem (Gustav Knuth), z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii, młodego i przystojnego Franciszka Józefa (Karlheinz Böhm). Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić.

Komedia pomyłek w reżyserii Richarda Lestera, przedstawiająca jeden dzień z życia najpopularniejszej grupy muzycznej świata - The Beatles. Muzycy tego zespołu: Paul, John, George i Ringo przybywają do Londynu, aby nagrać występ dla telewizji. Na miejscu muszą uciekać przed rozentuzjazmowanymi fanami, poznają kłopotliwego dziadka Paula (Wilfrid Brambell) i co gorsza, w teatrze, w którym mieli nagrać swój występ, gubi się Ringo. Ścieżkę dźwiękową stanowią przeboje Beatlesów - w większości nagrane na potrzeby filmu.

Druga część opowieści o losach Elżbiety Bawarskiej, znanej jako Sissi (Romy Schneider). Po ślubie Sissi i Franciszek Józef (Karlheinz Böhm) opuszczają Wiedeń i udają się do Hofburga już jako para cesarska. Liczne konwenanse krępujące życie przyzwyczajonej do wolności młodej cesarzowej, a także konflikt z arcyksiężną Zofią powodują, że Sissi coraz bardziej oddala się od nowego otoczenia. Stosunki z Zofią ulegają dalszemu pogorszeniu po narodzinach córeczki Sissi, której wychowaniem chce zająć się arcyksiężna. Franciszek Józef popiera matkę, co zmusza Sissi do ucieczki do rodzinnej Bawarii...

Borat opuszcza swój rodzinny Kazachstan, aby nakręcić w Ameryce film dokumentalny. Przemierzając kraj wzdłuż i wszerz spotyka prawdziwych ludzi w prawdziwych sytuacjach. Jego niecodzienne zachowanie wywołuje silne reakcje, ujawniając tym samym uprzedzenia i hipokryzję kultury amerykańskiej. Przezabawny. Poruszający. Porywający. Niebezpieczny. Anarchistyczny. Do Borata - satyrycznej karykatury kazachskiego dziennikarza, wykreowanej przez Sachę Barona Cohena - pasuje każde z tych określeń, a także jeszcze wiele innych...

Suzanne Stone od dziecka marzyła o pracy w telewizji. Marzenie się spełnia: zostaje tzw. pogodynką. Jednak ambitnej i bezwzględnej Suzanne taka posada absolutnie nie wystarcza. Postanawia przygotować własny reportaż o problemach młodzieży z jej rodzinnego miasteczka. Jest przekonana, że dzięki programowi może zrobić karierę w telewizji. Swój cel pragnie osiągnąć " za wszelką cenę", nie cofnie się więc przed niczym...