A tenger mélyének élővilága a mindennapi életünkhöz képest valóságos elvarázsolt birodalom minden képzeletet felülmúló élőlényekkel benépesítve. A néző csodálatos utazáson vesz részt, ahol testközelből szemlélheti meg a tenger káprázatos kincseit.

Bódy Gábor mannheimi nagydíjas elsőfilmjében az amerikai polgárháborúban harcoló negyvennyolcas magyar emigrációnak állított emléket. A film három alapvető karaktert jelenít meg: a racionalistát, aki eredményei révén boldogul, a tragikus-fatalistát és az érzelmes, a gyökereihez ragaszkodó magyart. Sorsuk eltérő ábrázolása alkalmat adott arra, hogy Bódy Gábor a filmes narráció önreflektív lehetőségeivel kísérletezzen. Tímár Péter trükkoperatőrrel a hagyományos filmanyagról a trükkasztalon új felvételeket készítettek, s ily módon a fényvágással, maszkolással, torzított hangeffektusokkal manipulált anyaggal olyan hatást értek el, mintha korabeli amatőr felvételeket látnánk. Filmjükben a remekmű szintjén valósul meg a majdnem lehetetlen célkitűzés: az élvezhető, fordulatos látványmozi és a kísérleti, avantgarde törekvések ötvözése. (port.hu)

Ez a film a Föld utolsó nagy vadonjába kalauzol el. A leghidegebb, legszárazabb és legszelesebb kontinensre, az Antarktiszra. Két fontos élőlény él ezen a zord vidéken: állatok és tudósok.

Az esőerdők mélye – hasonlóan az óceánok örök sötétségbe burkolózó világához, vagy éppen az Antarktisz jégsivatagához – egészen a legutóbbi évtizedekig a Föld fehér foltjaihoz tartozott. Felfedezésük azonban megkezdődött, rögtön azután, hogy a tudomány felismerte jelentőségüket a Föld ökoszisztémájában. A filmben láthatjuk a kutatók sokszor elképesztően kockázatos kísérleteit, hogy közel férkőzzenek a talajtól sokszor harminc-negyven méterre, az esőerdők lombkoronájában nyüzsgő madarak és kisemlősök világához. Fantasztikus közelképek segítségével figyelhetjük meg a talajszinthez közeli párás félhomályban rejtőzködő, változatos formájú, színű és alakú rovarok életét. Megtudhatjuk, miért tartják a tudósok és a környezetvédők fontosnak, hogy felhívják a figyelmet az esőerdők pusztulására, és miért olyan fontos a megmentésük az emberiség, a Föld jövőjének szempontjából.