Pagrindinis filmo veikėjas Bruno yra paprastas aštuonmetis berniukas, nacių pareigūno sūnus. Smalsaus ir guvaus (kaip ir visi aštuonmečiai) Bruno pasaulis apsiverčia aukštyn kojom, kuomet jo tėvas paaukštinamas: vietoje „užstalinio“ darbo Berlyne paskiriamas vadovauti vienai iš daugybės mirties stovyklų. Iš pradžių naujoje vietoje Bruno pastebi atšalusius tėvų santykius, stebisi, kodėl jam neleidžiama lankytis teritorijoje, aptvertoje spygliuota viela, susidraugauja su, jo akimis, keistai besielgiančiu žydų berniuku Šmule. Tačiau pamažu, detalė po detalės, prieš žiūrovo akis išauga įtampa, melas, nepasitikėjimas, baimė ir siaubas. Šalia suaugusiems daugiau mažiau puikiai žinomos Holokausto istorijos, šiame filme nenuobodžiaus ir vaikai: pamažu auganti dviejų berniukų draugystė (jiems patiems to nežinant, neturinti ateities) nuspalvinta detalių apie amžinuosius dalykus, iškylančius virš suaugusiųjų ambicijų, iškreipto laimės siekimo, godumo ir tos pačios baimės.

Saulės imperija – „Saulės imperija“ sukurta remiantis to paties pavadinimo rašytojo J.G. Ballard autobiografiniu romanu. 1941 – ieji. Antrojo pasaulinio karo metai. Džimas Grahamas (vaidina akt. Christian Bale) vienuolikametis Didžiosios Britanijos diplomato sūnus, su šeima gyvenantis Šanchajuje – vieninteliame neokupuotame japonų Kinijos mieste. Tačiau ramybė trunka neilgai – į miestą įsiveržia japonai, masinėje bėgančių žmonių minioje Džimas atitrūksta nuo tėvų ir pasimeta milžiniškame ir svetimame mieste. Čia jį randa gudrus machinatorius Beisis (vaidina akt. John Malkovich), laikinai priglaudęs protingą ir imlų vaikį. Tačiau aplinkybės ir vėl susiklosto ne pagal planą ir Beisis su Džimu patenka į karo belaisvių stovyklą …

Pinigų padirbinėtojas Solomonas Sorovičius gyvena buržuazinį gyvenimą: linksminasi, lošia kortomis, visada apsuptas moterų. Tačiau sėkmės dienos baigiasi - pakliuvęs su įkalčiais jis suimamas ir įkalinamas nacių koncentracijos stovykloje. Dėl savo talento ir įgūdžių jis perkeliamas į uždarą lagerį, kur, Hitlerio įsakymu, vykdys slaptą pinigų padirbinėjimo operaciją, siekiant finansuoti vokiečių karo išlaidas bei smukdyti D. Britanijos ir JAV ekonomikas padirbta valiuta.

Antrojo pasaulinio karo metu navajo kalba buvo naudojama pačių slapčiausių žinučių šifravimui. Tokia kalba buvo pasirinkta dėl vienos svarbios priežasties – japonai negalėjo tokių kodų iššifruoti. Filme japonai, bandydami sužinoti kodų reikšmes ir atskleisti navajo kalbos ypatumus pagrobia navajo kareivius – vienas iš pagrobtųjų Carl Yahzee. Kariuomenė, norėdama apsaugoti navajo kareivius, kiekvienam paskiria po asmens sargybinį. Carl Yahzee paskiriamas Marine. Asmens sargybiniai gauna įsakymą, kad jei kareivio paėmimas į priešų nelaisvę tampa neišvengiamas, jie privalo nužudyti pastarąjį kareivį. Šis filmas yra apie du kareivius, papuolusius į tokį pavojų. Situacija komplikuojasi dar labiau, nes jiedu tampa draugais.