Po žmonos ir jos meilužio nužudymo bankininkas Andrew Dufresne nuteisiamas kalėti Šoušenko kalėjime. Bėgant metams, jis išlaiko viltį ir svajones išeiti laisvėn ir ilgainiui užsitarnauja pagarbą iš kitų kalinių, ypač vieno - “Red“ Reddingo, kuris savo rankose laikė visą kalėjimo juodąją rinką. Andrew tampa įtakingu nuteistuoju. Bet ar taps jo svajonės realybe?
Antrasis pasaulinis karas, Kasablanka. Amerikos emigrantas Rikas Bleinas vadovauja populiariausiam naktiniam klubui mieste. Ciniško vienišo vilko Bleino rankose atsitiktinai atsiduria du vertingi laiškai. Nacių majorui Štraseriui atvykus į Kasablanką, jam pataikaujantis policijos kapitonas Reno padarys viską, kad jam įtiktų. Jis netgi sulaikys čekų pogrindžio vadą Viktorą Lazlo. Rikas labai nustemba išvydęs Lazlo kartu su Ilsa, savo sena meile. Rikas pyksta ant Ilsos, nes kadaise Paryžiuje ji jį paliko, tačiau išaiškėjus, kad tam buvo rimta priežastis, jiedu planuoja pasinaudoti laiškais ir kartu pabėgti.
Filmas pastatytas pagal Peter Shaffer to paties pavadinimo miuziklą. Istorija pasakojama jauno kompozitoriaus Antonio Salieri (akt. F. Murray Abraham) akimis. Jis tarsi Formano įrankis, vaizduojant paskutiniasias muziko V. Amadėjaus Mocarto gyvenimo dienas. Šis filmas pelnė net 8 kino akademijos Oskarus.
Bedarbis bulvarinių skaitalų rašytojas Holly Martinsas atvyksta į pokario Vieną, karą laimėjusių sąjungininkų suskirstytą į sektorius. Ten atsargų trūkumas išaukštino juodosios rinkos klestėjimą. Jis atvyksta pakviestas buvusio mokyklos draugo Hario Laimo, kuris jam pasiūlė darbą, tačiau sužino, kad Laimas neseniai žuvo eismo įvykyje. Kalbėdamasis su Laimo draugais ir bendraminčiais, Martinsas netrukus pastebi, kad kai kurios istorijos nenuoseklios, ir nusprendžia sužinoti, kas iš tikrųjų nutiko Hariui Laimui.
1946 m. Neseniai baigėsi Antrasis pasaulinis karas. Johannas Hubermannas JAV teismo buvo pripažintas vokiečių šnipu ir nuteistas dvidešimčiai metų kalėti. Jis turi dukrą Alicia, kuri kartą vakarėlyje susitiko su FTB agentu Davlinu, kuris Rio de Žaneire turėtų atskleisti nacių sąmokslą.
Vykstant antrajam pasauliniam karui, nedrausmingam JAV armijos majorui paskirtas tuzinas nuteistų žmogžudžių, kad juos treniruotų ir vadovautų masinei vokiečių karininkų skerdinių misijai.
Prieš šešiasdešimt metų JAV ir Japonijos armijos susitiko Ivo Džimos saloje. Po kelių dešimtmečių keli šimtai laiškų buvo iškasti iš kietos Ivo Džimos žemės. Šie laiškai suteikia balsus ir veidus saloje kovojusiems vyrams bei išskirtiniam jų generolui. Japonų gynybai vadovauja Generolas Tadamichi Kuribayashi. Su nedidelėmis gynybos pajėgomis, kurias iš esmės sudarė tik japonų kareivių ryžtas ir vulkaninis salos peizažas, beprecedentė Generolo Kuribayashi taktika lemia netikėtą posūkį kare. Jo dėka mūšis, iš kurio amerikiečiai tikisi greitos ir lengvos pergalės, virsta herojiška ir sumania kova, trukusia net 40 dienų. Beveik 7000 amerikiečių karių žuvo Ivo Džimoje. 20 000 japonų karių krito kovoje. Juodas Ivo Džimos smėlis sugėrė jų visų kraują, tačiau pasiaukojimas, jų pasipriešinimas, jų drąsa ir užuojauta išliko gyvi jų laiškuose, siųstuose namo.
1941-ieji. Intelektualiomis pjesėmis išgarsėjusį Niujorko dramaturgą Bartoną Finką (akt. John Turturro) suvilioja kvietimas į Holivudą rašyti scenarijaus filmui. Apsistojusį kraupiame "Erlo" viešbutyje Bartoną netrukus ištinka rimta kūrybinė krizė. Jo kaimynas – linksmų plaučių draudimo agentas Čarlis Medousas (akt. John Goodman) – visaip bando padėti naujajam bičiuliui, tačiau Bartoną it prakeiksmas ir toliau persekioja keisčiausios nesėkmės...
Tradicijų puoselėjimas, begalinis konservatizmas, neblėstantis išdidumas, skrupulingumas, garbės ir orumo jausmas, intelektualūs ginčai dėl politinių sprendimų, neįtikėtinas sugebėjimas kalbėtis nereikšmingomis temomis bei vien tai užuominos į jausmus…Amerikiečių režisieriui Jamesui Ivory puikiai pavyko perteikti britų kultūros subtilybėmis persmeigtą japonų kilmės rašytojo Kazuo Ishiguro romano „Dienos pėdsakais“ atmosferą. Anthony Hopkinso herojus – vyriausiasis tarnas kasdien serviruojantis stalą bei poliruojantis sidabrą. Ponas Stivensas paskyrė tarnystei visą savo gyvenimą, palikdamas žiūrovui teisę nuspręsti, kas tai buvo: jo pašaukimas ar baimė pačiam priimti sprendimus?
Austrija, 1900-ieji. Iliuzionisto Eizenhemo triukai iš proto veda net reginių išlepintą Vienos aukštuomenę. Du įtarūs ponai, detektyvas Ulis ir princas Leopoldas, nusprendę išsiaiškinti iliuzionisto paslaptį, nusiunčia pas jį gražuolę Sofiją. Mergina iškart atpažįsta Eizenhemą, kurį dar vaikystėje buvo įsimylėjusi, bet negalėjo susitikinėti, nes šis priklausė vargšų sluoksniui. Jausmai atgyja, tačiau Sofija jau pažadėta princui Leopoldui. Kad atgautų mylimąją, iliuzionistas Eizenhemas pasirengęs iki tol dar neregėtam triukui.
Po pirmų dviejų šios serijos filmų „El Mariachi“ ir „Desperado“, mitinio gitaros herojaus El Mariachi istorija toliau pasakojama trečiame Roberto Rodriguezo filme. Persekiojamas prisiminimų apie gilų pėdsaką jame palikusią tragediją, El Mariachi gyvena atsiskyrėlio gyvenimą. Iš slaptavietės jį ištraukia korumpuotas CŽV agentas Sendsas, kuris paprašo atsiskyrusio didvyrio, kad šis padėtų sugriauti nusikaltėlių kartelio vadeivos Bariljo sukurptą planą pasikėsinti į Meksikos prezidento gyvybę. El Mariachi grįžta kartu su su dviem savo patikimais bičiuliais Lorencu ir Fideo, o žiūrovai su jais patirs galybę naujų jaudinančių nuotykių.
Antrojo pasaulinio karo metu naciai ir jiems tarnaujantys parsidavėliai lietuviai užpuolė aristokratų grafų Lekterių rezidenciją. Tik vyriausiajam garbingos ir kilmingos šeimos sūnui Hanibalui pavyksta išsaugoti gyvybę. Jis sėkmingai nusigauna į Prancūziją, tačiau praeities įvykių ištrinti iš atminties nesugeba – ateina laikas negailestingam kerštui...