Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
Jest rok 1912. Nowy statek Linii White Star, "niezatapialny" Titanic udaje się na swój dziewiczy rejs po Oceanie Atlantyckim. Wyrusza z Southampton, a portem docelowym ma być Nowy Jork. Niestety, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku legendarny statek zderza się z górą lodową na środkowym Atlantyku. W jednej chwili załamuje się aroganckie przekonanie człowieka o wielkości, mocy i nietykalności jego wytworów technologicznych. Titanic doznaje ogromnych zniszczeń, które nie były nawet brane pod uwagę w trakcie pojektowania statku. Los Titanica zostaje przesądzony - musi zatonąć. Jednak na jego pokładzie znajduje się 2200 osób. Na dodatek, miejsca w szalupach ratunowych nie starczy dla wszystkich, a pierwszeństwo w ratowaniu życia mają pasażerowie wyższej klasy. W zaistniałym piekle musi odnaleźć się drugi oficer C. H. Lightoller, od którego doświadczenia w dużej mierze będzie zależało powodzenie podjętych prób ewakuacji z tonącego statku. Morze pochałania jednak olbrzymią liczbę ofiar..
Wielokrotnie nagradzany reżyser Alberto Rodríguez powraca, aby pokazać hiszpański system penitencjarny tuż po zakończeniu dyktatury w 1977 roku. Był to burzliwy moment w historii, kiedy los więźniów politycznych został niejako zapomniany. Napisany przez Rodrígueza i jego stałego współpracownika, Rafaela Cobosa, obraz przywołuje niespokojnego ducha tamtych czasów. W głównych rolach występują Javier Gutiérrez oraz Miguel Herrán.
Ciepły, zagrany z klasą i pełen życiowej mądrości film, który zdobył wiele nagród na festiwalach kina niezależnego. Dostał też nominację do BAFTA Awards, czyli tzw. brytyjskiego Oscara. To przykład kina, w którym Brytyjczycy są najlepsi: skupionego na obserwowaniu powszedniości i wnikliwie przyglądającego się ludzkim emocjom. Lizzie przed laty odeszła od męża, bo ją bił, i teraz sama wychowuje niedosłyszącego synka Frankiego. Nie powiedziała chłopcu prawdy o ojcu, tylko zmyśloną historię, że pływa na statku Accra. 9-latek pisze do ukochanego taty listy, Lizzie je przechwytuje i sama na nie odpisuje. To jedyny sposób porozumienia z synem. Mistyfikacja udaje się do momentu, gdy do portu w Glasgow faktycznie przybija frachtowiec Accra. Lizzie wynajmuje nieznajomego mężczyznę, aby ten przez jeden dzień udawał ojca Frankiego.
Przemytnik alkoholu o przezwisku Bandzior za pokaźną sumę przyjmuje propozycję pewnego ekscentrycznego teksańskiego milionera i zgadza się w rekordowym czasie 28 godzin przeszmuglować wielką ciężarówką 400 kartonów piwa "Coors" z Teksasu do Atlanty. W drodze powrotnej, po załadowaniu cennego ładunku, Bandzior zabiera ze sobą pannę młodą, Carrie, która właśnie zbiegła sprzed ołtarza. Jej niedoszły teść, szeryf Buford T. Justice, nie zamierza pozwolić dziewczynie spokojnie odjechać. Rozpoczyna zakrojony na szeroką skalę pościg za Bandziorem.
Lato 1977 roku stanowiło scenę dla gwiazd disco oraz zderzenia kultur - modni bywalcy Studia 54 kontra nowa fala punków. Było to lato największych upałów w historii, ale także lato pierwszego seryjnego mordercy, któremu gazety nadały przydomek "Syn Sama". Trwa desperackie poszukiwanie mordercy. Joey T., 32-letni bandzior i jego szajka obsesyjnie trzymają się myśli, że "Syn Sama" to ktoś z sąsiedztwa. Rozpoczyna się polowanie na czarownice...
Lokalny konkurs piękności staje się śmiertelnie niebezpieczny, gdy komuś zaczyna szczególnie zależeć na wygranej.
Film „Gustloff – rejs ku śmierci” to zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o największej katastrofie w historii podróży morskich. Ponad 9 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci zginęło próbując uciec na jego pokładzie przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Liczba ofiar tej tragedii jest sześciokrotnie wyższa niż liczba ofiar słynnej katastrofy „Titanica”.
Francuska komedia osadzona u schyłku lat 60. XX w., z Juliette Binoche w roli głównej. Robert i Paulette van der Beckowie prowadzą szkołę, gdzie dziewczęta uczą się, jak być dobrymi żonami. Gdy Robert umiera, wdowa odkrywa, że szkoła jest w tarapatach finansowych. Sytuacji nie polepsza rewolucja obyczajowa, która podważa dawny, konserwatywny ład.
Trzy najlepsze przyjaciółki, Nora, Giny i Mary, co roku razem jeździły na obóz letni. Kiedy jednak bohaterki dorosły, zaczęły tracić ze sobą kontakt. Szansą na odnowienie dawnych relacji jest… ponowny wyjazd na letni obóz! Jak dojrzałe kobiety odnajdą się w tej sytuacji? Komedia obyczajowa, w której wystąpiły trzy aktorskie ikony – Diane Keaton, Kathy Bates oraz Alfre Woodard.