Umělecký dokument je výsledkem dlouholeté práce biologů Clauda Nuridsanyho a Marie Pérennouové, kteří se výrazně věnují popularizaci svého oboru. Oba vědci natočili ojedinělý snímek, jenž nabízí pohled do prostředí malých tvorů (většinou z říše hmyzu), obývajících obyčejnou louku na francouzském venkově. Tvůrci oprostili své dílo od obvyklých didaktických funkcí; film obsahuje v úvodu jen krátký poetický komentář, a jeho hlavní složkou jsou fascinující záběry a zvuky z malého světa, jenž se nachází mimo obzor běžného lidského vnímání.

Mysli vesničanů žijících v maďarské vesničce uprostřed Transylvánie v Rumunsku i přes jejich pokročilý věk stále naplňuje touha a láska. Jakoby se zde zastavil čas a přestože je většina obyvatel starších, jsou překvapivě mladí ve svých srdcích. Například Feri je nenapravitelný romantik. Je mu hodně přes osmdesát a neustále to zkouší na 25 ovdovělých žen z vesnice. I když sám říká, že za hřích stojí maximálně tři. Ženy o svých nejintimnějších myšlenkách a snech mluví na kameru bez okolků. Jejich tragikomické příběhy dokazují, že v této zapadlé vesnici ještě platí starověká hra na lásku a romantiku. Na konci filmu uvidíme ženy, jak z kopce válejí sudy. Trochu jim v tom sice brání jejich ňadra, ale cítí se znovu mladé.

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita.