Sinéad O'Connor világhírűvé válásának története, és az, hogy ikonoklasztikus személyisége hogyan vezetett ahhoz, hogy száműzték a pop fősodrából. A film egy hatéves időszak (1987-1993) prófétai szavaira és tetteire összpontosít, és egy kortárs feminista szemszögből szemléli a rettenthetetlen úttörő örökségét.
Swan, a megszállott lemezkiadó eladja lelkét az ördögnek, aki cserébe sikert és hírnevet ígér. A Paradicsom Rockszínház megnyitó ünnepségére azonban még hiányzik a zene. Swan elhatározza, hogy megszerzi Winslow Leach, a félénk, ám zseniális rockzeneszerző legújabb művét. Leach ellenáll neki, de szörnyű baleset éri, eltorzult arcát kísérteties maszk mögé rejtve a Paradicsomban keres menedéket, s iszonyú bosszút esküszik... A meghökkentés nagymestere, Brian De Palma műve Az operaház fantomja különös, kísérteties és egyben mulatságos változata, s egyúttal valóságos ínyencfalat a bizarr és hátborzongató filmek kedvelői számára.
1968 decemberében a Rolling Stones rendhagyó tévéshow-t forgatott: Jaggerék és neves zenészbarátaik egy cirkuszi előadás keretébe - artisták, tűznyelők és légtornászok közé - integrálták rockprodukcióikat. A konferansziéként is bemutatkozó Stones-tagok a zenei kínálatot elsősorban a blues köré szervezték, a fekete amerikai gyökereket képviselő Taj Mahaltól a pályakezdő (az idő tájt épp Tony Iommi gitárossal fellépő) Jethro Tullig, sőt John Lennon is egy bluesos Beatles-dalt adott elő Eric Clapton, Keith Richard és Mitch Mitchell (Jimi Hendrix Experience) társaságában, de belefért a Who bő hétperces mini-rockoperája, Marianne Faithfull szép kis balladája és a zsákban vonagló, majd egy hegedűs kíséretében visítozó Yoko Ono avantgárd performansza is. A fő attrakció a Rolling Stones félórás koncertje - lenyűgöző.
A kétrészes dokumentumfilm végigköveti Elvis Presley útját a gyermekkorától az utolsó lemezfelvételig. Nemcsak lenyűgöző Graceland-i felvételekkel szolgál Elvis házából, hanem több mint húsz új interjúval is, olyan producerekkel, rendezőkkel és más művészekkel, akik közelről ismerték őt, vagy hatással volt rájuk. Magángyűjteményekből származó, eddig nem ismert fotókat és felvételeket is megnézhetünk, míg az eredeti hangszerelés a Pearl Jam vezető gitárosa, Mike McCready nevéhez fűződik.
Bonyolult és lenyűgöző egyéniség volt John Lennon. A legendás Beatles együttes nemzedékek által imádott tagja. Értelmetlen halált halt, negyven éves korában, 1980. december 8-án gyilkolták meg a háza előtt. A lázadó zenész-költőből filozófussá váló John élete, pályafutása, a Beatles együttes története elevenedik meg a dokumentumfilmben. Tág teret kap benne a Yoko Onóval való szenvedélyes szerelme. Mindezt eredeti koncertfelvételek, soha nem látott filmkockák teszik még színesebbé. Harminchat dal is felcsendül benne, és külön érdekesség, hogy a narrátor maga John Lennon.
A film főhőse Gruber Ernő gimnáziumi tanuló. Az ő mindennapjain keresztül felidéződik a hatvanas évek elejének atmoszférája. A cselekmény nagy része egy tánciskolában játszódik (természetesen sok zenével), ahová a fiatalok rendszeresen járnak. Gruber szerelmes Fekete Virágba, aki számára az Álmok Asszonya, de egy fájdalmas csalódás után rá kell döbbennie a valóságra.