Dvylikos metų mergaitė Matilda, grįžusi iš parduotuvės savo bute randa iššaudytą šeimą bei jame dar siautėjančius gangsterius. Mergaitę išgelbėja kaimynas Leonas, kuris yra samdomas žudikas. Matilda paprašo, kad vyras išmokytų ją šios profesijos subtilybių.
Vienas ryškiausių XX amžiaus protų. Vienas skausmingiausių jo užtemimų. Tikra Johno Forbeso Nasho gyvenimo istorija.J.F.Nashas jaunesnysis gimė 1928-aisiais metais - tais pačiais metais, kai garsus vengrų matematikas Johnas fon Noymanas sukūrė esmines vadinamąsias "žaidimų teoremas”. Po dvidešimties metų Nashas iš esmės peržiūrėjo jo teorijas ir sukūrė naujas. Jomis paremti visi nūdienos ekonomikos modeliai. 1958-aisiais žurnalas "Fortune” paskelbė Nashą gabiausiu savo kartos mokslininku. O jau kitąmet jis atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Jam šėrė medikamentus, gydė elektrošoku, tačiau nieko nepasiekė. Praėjo trisdešimt metų ir Nashas staiga išgijo, nors gydytojai ir tvirtino, kad šizofrenija nepagydoma. Galiausiai jie nutarė, kad Nasho diagnozė nebuvo teisinga. Bet kas gi įvyko iš tiesų?
Kalbėdami apie karo filmus, kritikai visuomet pamini Lewiso Milestono šedevrą sukurtą dar 1930-aisiais metais. Tuomet gimė geriausia Eriko Marijos Remarko romano „Vakarų fronte nieko naujo“ ekranizacija, iki šiol laikoma viena geriausių karo dramų. Jauno idealisto Polio Boimerio trumpo gyvenimo istorija tapo aistringu kaltinimu militaristinei politikai ir tobulai įkūnijo Pirmojo pasaulinio karo apkasuose pražudytos „prarastosios kartos“ atminimą. Organizuodami filmavimus kino studijos „Universal“ vadovai negailėjo lėšų nei karo scenoms, nei moderniausioms tų laikų technologijoms. Šiais laikais šis senas, bet nepasenęs Lewiso Milestono filmas laikomas karinės dramos etalonu. Filmas apdovanotas dviem pagrindiniais tų metų Oskarais: už geriausią metų filmą ir režisūrą.
Luiza - greito maisto restorano padavėja, jaučiasi vieniša ir išduota, nes jos vaikinas – gastroliuojantis pakelės restoranėliuose muzikantas nėra ištikimas draugas. Jos draugė energingoji Telma ištekėjusi taip pat netapo laimingesnė, nes patyrė, kad iš jos tikimasi tik virtuvinių paslaugų, tuo tarpu jos išrinktasis paskyrė sau vietą prie televizoriaus. Draugės nutaria pradėti naują gyvenimą: palikti savo vyrus ir pakyrėjusį miesteliūkštį. Nesėkmė viena, antra, trečia... merginos neteko savo santaupų, joms teko išgyventi ir aukos, ir žudiko vaidmenis..., po to sekė vagystės... kartą peržengus įstatymo ribą, nelengva grįžti atgal.
Filmo kūrėjas Maiklas Moore'as tyrinėja Amerikos polinkį į smurtą ginklais.
Rokio draugas Apolas po kovos su siaubą keliančiu milžinu rusų boksininku Ivanu Dragu netenka gyvybės. Palaidojęs draugą ir kaltinantis save dėl jo žūties Rokis nutaria atkeršyti siaubūnui. Atsisakęs čempiono titulo jis meta iššūkį Ivanui. Eidrian būkštauja dėl vyro gyvybės, tačiau palaiko jį vykstantį į tolimą ir kupiną pavojų Sovietų Sąjungą, kur jį įdėmiai seka KGB. Rokio kova su Ivanu tampa tikru kruvinu mūšiu ir tęsiasi 15 raundų. Iškankintas, išvargęs Rokis randa jėgų paskutiniam, lemiamam smūgiui ir nokautuoja priešininką.
Tokioje nepavydėtinoje situacijoje atsidūrė Džeris (akt. Shia LaBeoufas) ir Reičel (akt. Michelle Monaghan). Dviejų vienas kito nepažįstančių žmonių gyvenimai akimirksniu pasikeičia, kai į jų mobilųjį telefoną paskambina moteris. Užteko vieno nurodymo elgtis taip, kaip ji pageidauja, ir Džeris su Reičel supranta, kad nepažįstamoji nejuokauja. Spąstai, šantažas, FTB tardymai, šūviai ir sprogimai – jie nespėjo net susigaudyti, kaip gyvenimas akimirksniu prarado pagrindą. Abi aukas nežinomo tikslo link veda troškimas išgyventi ir nuolatinės komandos mobiliuoju telefonu. Netikėtai susitikę šiame chaose, Džeris ir Reičel supranta tapę mistinės, šėtonišką nužudymo planą turinčios moters įrankiais. Kuomet kiekvienas jų žingsnis žinomas iš anksto, pora turi rasti būdą, kaip pergudrauti moterį, kol ji jų nenužudė.