Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.
Wnuczek niesławnego doktora Victora von Frankensteina, Frederick żyjący w cieniu swojego dziadka i który nawet dla odróżnienia od niego każe inaczej wymawiać swoje nazwisko (FRONK-en-STEEN) uczy sobie spokojnie neurochirurgii na jednym z colleg'ów, kiedy nagle wpada mu w ręce pamiętnik dziadka. Pragnąc zadać kłam krwawej przeszłości dziadka udaje się do jego zamku. Napotyka tam pomocnika Igora, którego garb jest co dzień po innej stronie, piękną asystentkę Ingę i starą opiekunkę domu panią Blucher. Im dłużej siedzi w tym zamku im dłużej nasiąka jego atmosferą i dziwactwami, młody Frankenstein postanawia stworzyć swoje monstrum... i tym razem się nie pomylić, choćby nie wiadomo co... jednak przy takich pomocnikach...
Już od pierwszej sceny - w zabytkowym barokowym hotelu, w niesprecyzowanych bliżej latach odbywa się przedstawienie teatralne. Eleganckie panie i dostojnie panowie spędzają tu czas na dworskich: grach, salonowej konwersacji i słuchaniu muzyki. Z wieloosobowego towarzystwa wyłania się troje bohaterów, których imion nie znamy. Obcy mężczyzna, mówiący włoskim akcentem, przekonuje kobietę, że spotkali się już rok temu, w innym równie ekskluzywnym hotelu i wyznali sobie miłość. Kobieta obiecała mu wówczas, że odejdzie od męża i rozpocznie wraz z nim nowe życie. Kobieta zaprzecza jednak wszystkiemu, kwestionuje nawet dowód w postaci zrobionej wtedy przez mężczyznę fotografii. Stopniowo jednak zaczyna z większą uwagą wsłuchiwać się w argumenty mężczyzny, a i jej mąż przyzwyczaja się do myśli, że mogą się rozstać.
Szanghaj lat 40. pod japońską okupacją. Członkowie podziemnego ruchu oporu, planując dokonać zamachu na ważnej figurze z kolaboracyjnego rządu, wysyłają dziewczynę, która ma go uwieść.
Dekoratorka wnętrz Jan Morrow i kompozytor Brad Allen korzystają z jednej linii telefonicznej. Brad całymi dniami okupuje linię, rozmawiając ze swoimi dziewczynami, co niezwykle drażni Jan i wzmaga między nimi niechęć. Oboje jednak nigdy się nie widzieli i kiedy przypadkiem się spotykają, Brad postanawia dodać Jan (która go nie rozpoznaje) do listy swoich zdobyczy. Znając jej niechęć do własnej osoby, decyduje się udawać przed nią niewinnego teksańskiego chłopaka o nazwisku Rex Stetson. Film, nominowany do Oskara w pięciu kategoriach, otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz.
W niecierpliwie oczekiwanym filmie osnutym na przebojowym serialu telewizyjnym Homer musi ocalić świat przed katastrofą, którą sam sprowokował. Wszystko zaczyna się od Homera, jego nowej świnki domowej i cieknącej cysterny - kombinacji, która doprowadza do nieszczęścia, jakiego miasto Springfield jeszcze nie doświadczyło. Kiedy Marge jest przerażona horrendalną gafą Homera, do domostwa Simpsonów puka żądny zemsty tłum. Rodzinie udaje się zbiec, ale wkrótce idzie w rozsypkę z powodu toczących ją konfliktów i nieznajomości miejsca. Społeczność Springfield ma wszelkie powody, by domagać się głów Simpsonów. Kataklizm zapoczątkowany przez Homera zwróciło uwagę prezydenta USA Arnolda Schwarzeneggera (Harry Shearer) oraz szefa Agencji Ochrony Środowiska Russa Cargilla (Albert Brooks). „Wie pan, prezydencie - mówi Cargill - kiedy powołał mnie pan do agencji, gratulowano panu mianowania największego szczęściarza Ameryki szefem najbardziej nieszczęsnej agencji rządowej.
Ethan (Mark Duplass) i Sophie (Elisabeth Moss) przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty (Ted Danson), wynajmują dom za miastem, w którym mają spędzić weekend. Jak zapewnia psycholog, pary wracają stamtąd zupełnie odmienione. Początkowo zabawny i romantyczny pobyt zmienia się w obliczu pewnego odkrycia. Okazuje się, że Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec niezwykłego spotkania, będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy i wyjaśnić, czy wciąż są tymi samymi osobami.
Młody i ubogi Gaskończyk D'Artagnan, nauczony jedynie władać szpadą, lecz żądny dworskiej kariery, wyrusza do Paryża, mając przy sobie listy polecające do pana de Treville, sprawującego pieczę nad królewskimi muszkieterami. Po przybyciu do stolicy D'Artagnan naraża się kolejno trzem muszkieterom: Atosowi, Portosowi i Aramisowi, ale do naznaczonych mu pojedynków nie dochodzi, gdyż na placu zjawiają się wspólni wrogowie - gwardia kardynała. D'Artagnan dzielnie wspiera muszkieterów, zyskując ich wdzięczność i przyjaźń.
George i Judy to szczęśliwe, małomiasteczkowe małżeństwo. Ona - wyrozumiała i urocza pani domu, on - przystojny, charyzmatyczny hipochondryk, który podczas jednej z wizyt u swojego lekarza podsłuchuje rozmowę dotyczącą umierającego pacjenta i nabiera przekonania, że mowa o nim. Odtąd, w perspektywie rychłej śmierci, rozpoczyna poszukiwania nowego męża dla Judy.
Ecaterina, nauczycielka religii w liceum i żona miejscowego księdza, zadaje się z Iuliu, 16-letnim uczniem z burzliwą przeszłością. Kobieta próbuje utrzymać go na wodzy, ale w tym procesie sama traci własne poczucie kontroli.