Los Angeles, 1972 rok. Krewniacy Miklo, Paco i Cruz, należący do gangu "Vatos Locos", zaciekle walczą z konkurencją. Wkrótce dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które wpłyną na dalsze losy bohaterów. Cruz napadnięty przez rywalizującą o wpływy w dzielnicy bandę, trafia do szpitala. Jego krewni poprzysięgają zemstę. Podczas konfrontacji Miklo śmiertelnie rani jednego z rywali. Oskarżony o zabójstwo, osadzony w więzieniu stanowym, próbuje stawić czoła panującej w zakładzie przemocy. Tu życiem skazańców rządzą pieniądze, narkotyki i siła.

"W Imię Ojca" opowiada o przeżyciach Gerry'ego Conlona, który dorastał we wstrząsanym zamachami terrorystycznymi Belfaście początku lat 70-tych. Conlon (Daniel Day-Lewis) był drobnym złodziejaszkiem, który ku niezadowoleniu swego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite) większość czasu spędzał w okolicznych barach. Gdy Gerry popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii, gdzie chłopak został niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, w którym zginęło wielu niewinnych ludzi. Sąd skazał go na dożywocie, a wraz z nim aresztowano i uwięziono także jego ojca. W więzieniu Gerry zdał sobie sprawę, że Giuseppe pod maską słabości ukrywał wewnętrzną siłę i głęboką mądrość życiową. Minęło wiele lat, zanim dzięki wysiłkom energicznej pani mecenas (Emma Thompson) Gerry, zdołał udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i ujawnić światu prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

W swoim trzecim filmie, "Święta góra", który zaoferowali sfinansować zafascynowani jego twórczością "The Beatles", Jodorowsky zawarł jedne z najbardziej groteskowych i niepokojących obrazów, jakie kiedykolwiek trafiły na taśmę celuloidową. Przy ich pomocy opowiada o krucjacie dziewięciu najbogatszych przemysłowców i polityków naszej planety, którzy prowadzeni przez Alchemika pragną zrabować Mędrcom sekret nieśmiertelności.

Film opowiada o losach dziewcząt, które w latach sześćdziesiątych trafiły do zakładów prowadzonych przez Siostry św. Marii Magdaleny. Były wśród dziewcząt niezamężne matki, ofiary gwałtów, sieroty zbyt ładne i zbyt kochające życie. Zamykano je w zakonach, gdzie, zamiast na modlitwie, spędzały czas na praniu, wyżymaniu i prasowaniu. Zyski z ich pracy zasilały kasę zakonu, zaś one mogły być pewne tylko jednego - że za każde najmniejsze przewinienie czekają je dotkliwe kary fizyczne i psychiczne.

Akcja "Martyrs” rozpoczyna się pewnej nocy w latach 70. Lucie, dziewczynka, która zaginęła rok wcześniej, zostaje znaleziona na ulicy. Skatowane dziecko trafia do szpitala. Dręczą ją koszmary o torturującym ją i gwałcącym mężczyźnie. W szpitalu poznaje Annę, która przemocy doświadczyła ze strony swoich najbliższych. Piętnaście lat później Lucie wymierzy broń w głowę ojca pewnej rodziny...

Druga z trzech ekranizacji kultowej powieści lat 40. Na Ziemię dociera inwazja z obcej planety. Kosmici nie przylatują jednak w pojazdach w kształcie spodków. Z nieba spadają zarodki, które rosną, pasożytując na roślinach. Z nich powstają kokony zdolne do skopiowania człowieka, z którym się zetkną. Tak powstali ludzie mają pamięć pierwowzorów, jednak różni ich całkowity brak uczuć. Niewielka grupa przyjaciół, która widzi wokół siebie zmieniających się ludzi, postanawia zbadać sytuację i przeciwstawić się najeźdźcom.

Nick Hume jest zrozpaczony po śmierci syna, który zginął podczas napadu na stację benzynową. Widząc nieefektywność sądów, postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Zmienia zeznania, zaprzeczając, jakoby widział twarz zabójcy. Gdy morderca jego syna, Joe, wychodzi na wolność, Nick go zabija. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli. Brat Joego, Billy, zwołuje członków gangu i rozpoczyna polowanie na Nicka i jego rodzinę.

Autor postanowił sportretować przybierające na sile napięcia społeczne, które od jakiegoś czasu obserwuje w swojej ojczyźnie w związku z wojnami narkotykowymi. Motorem napędowym do rewolucji rozpętującej się w jego filmie nie są jednak niesnaski między dilerami, a szeroko zakrojone nierówności klasowe. Odmowa sfinansowania operacji córki byłego lokaja przez jego pracodawcę dodatkowo przyczyniła się do eskalacji zamieszek, których skala rośnie z każdą minutą.

Andrew Norris (Perry King) jest nowym nauczycielem w liceum. Pierwsze dni pracy są dla niego szokiem, bowiem okazuje się, że aby wejść do szkoły, każdy z uczniów jest badany wykrywaczem metalu, a przemoc na korytarzach to rzecz codzienna. Wkrótce Andrew odkrywa, że szkołą rządzi Peter Stegman (Timothy Van Patten), młodociany przestępca i handlarz narkotykami. Nauczyciel wypowiada mu wojnę.

W strukturze FBI istnieje wydział ds. przestępczości internetowej. Na pierwszej linii frontu walki z cyber-przestępczością działa agentka specjalna Jennifer Marsh (Diane Lane), która musi rozwikłać wyjątkowo przerażającą sprawę: w sieci pojawiają się kolejne relacje na żywo z uśmiercania ludzi. Perwersyjny zabójca uzależnia szybkość uśmiercenia torturowanej ofiary od liczby widzów odwiedzających stronę z makabrycznym widowiskiem: im więcej wejść na stronę, tym szybsza śmierć. Internetowy zabójca gra z policyjnymi specami w kotka i myszkę, ale kiedy wkracza w prywatne życie agentki, cały zespół rozpoczyna wyścig z czasem, aby wytropić geniusza Internetu, który wydaje się praktycznie niewykrywalny.

Wytrenowana do mistrzostwa. Zabójczo skuteczna. Zdobywczyni Nagrody Akademii, Charlize Theron w roli Aeon Flux, bojowniczki podziemia walczącego w 25 stuleciu z totalitarnym rządem ostatniego miasta na powierzchni Ziemi. Aeon jest ostatnią nadzieją rebeliantów na obalenie sterylnie "idealnego" modelu społecznego. Ale gdy zostanie jej zlecone zabicie przywódcy rządu, Aeon znajdzie się w samym środku splątanej sieci intryg i odkryje sekrety, które odmienią losy świata.

Z miasteczka Kodiak znikają niespodziewanie wszyscy mieszkańcy poza rodziną Allenów. Ocalałych czeka przerażająca podróż w nieznane - w głąb przepełnionego halucynacjami świata grozy i przemocy.