“Gyvenimas yra gražus” yra kaip du filmai: pirmame pasakojama jauno žydo Guido (Roberto Benigni) istorija. Guido, kaimo prasčiokas, atvyksta į miestelį dirbti pas savo dėdę viešbutyje. Eina 1939-ieji, fašizmas Italijoje vis labiau stiprėja ir pasirodo pirmosios antisemitizmo apraiškos. Tačiau Guido politika nerūpi: jis įsimyli jauną mokyklos mokytoją Dorą (Nicoletta Braschi, tikroji Benigni žmona) ir pasitelkęs visą savo padūkusį žavesį ir sėkmę užkariauja jos ranką ir širdį (nepaisant to, kad Dora jau buvo susižadėjusi). Guido ir Dora sukuria nuostabią šeimą ir jiems gimsta puikus sūnus. Dabar prasideda antras filmas, veiksmas vyksta koncentracijos stovykloje. Guido ir jo sūnus Giosue (Giorgio Cantarini) yra ištremiami. Dora įlipa į ta patį traukinį, tuo įrodydama, kad jai šeima svarbiau už asmeninę laisvę. Tėvas nenori sakyti sūnui, kodėl jie pateko į šitą mirties stovyklą ir kodėl jis negali būti kartu su mama, todėl sugalvoja tokią gudrybę...
Jauna FTB agentė Clarice Starling paskiriama į pagalbą surasti dingusią moterį ir išgelbėti ją nuo psichopato žudiko, kuris savo aukoms nulupa odą. Clarice bando suprasti nusikaltėlio mąstymą, bendraudama su kitu psichopatu...
Lietingas rudens vakaras neatpažįstamai apverčia aukštyn kojom kelių žmonių likimus. O DAE-SU atsibunda nuo dirbtinio apsvaiginimo ir greitai išsiaiškina, kad jis buvo pagrobtas dėl niekam nežinomų priežasčių ir uždarytas privačiame kalėjime. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu. Jis visiškai nieko neprisimena, nesuvokia kurioje pasaulio vietoje yra izoliuotas nuo visuomenės ir neįsivaizduoja kiek dar laiko teks praleisti prabangiai įrengtame kambaryje be langų bei durų. Psichologinė ir fizinė kančia baigiasi tik po 15 metų, kai O DAE-SU tiesiog praranda sąmonę nuo nervus paralyžuojančių dujų ir pramerkia akis jau nežinomo miesto gatvėje. Vyras atgauna laisvę lygiai taip pat netikėtai, kaip ir pateko į paslaptingąjį kalėjimą.
Padėvėtų automobilių pardavėjui Džeriui mirtinai reikia pinigų. Pinigu turi jo uošvis, bet jis yra toks šykštuolis, kad į jį kreiptis net neverta. Bet Džeris sugalvoja originalų planą, kaip tuos pinigus iš uošvio "išmušti": kadangi senis tikriausiai myli savo dukterį, tai tikrai sumokes už ją išpirką. Žmonos pagrobimui Džeris pasamdo du tipus: Karlą, pasižyminti visada perkreipta fizionomija ir ilgšį Girą, kuris per parą sugeba išspausti porą žodžių, bet veido mimika nenusileidžia Basteriui Kitonui. Mažoje užeigoje sudaromas konkretus veiksmų planas, kuris Džerio nuomone, yra tiesiog idealus. Bet kadangi planą vykdyti imasi du idiotai, tai jis virsta katastrofa. Duetas pradeda veikti savarankiškai, atsiranda lavonų, lagaminėlis pinigų ir absoliutus absurdas, kuriam galą padaro devintą mėnesį nėščia policininkė Marge Gunderson.
Per Nacių okupaciją Lenkijoje, aktorių trupė įpainiojama į kariškių lenkų misiją susekti vieną vokiečių šnipą.
Semas Louri – mažytis sraigtelis milžiniškoje užrūdijusioje biurokratinėje mašinoje totalitarinės ateities valstybės. Semas stengiasi nesivelti į nemalonumus, bet vieną kartą, pastebėjus klaidą dokumente, per kurią suėmė nekaltą žmogų, jis nusprendžią tą klaidą ištaisyti. Kuklaus tarnautojo geri norai netikėtai jam pačiam iššaukia visą laviną keistų sutapimų ir mįslingų įvykių ir pasirodo, kad atspausdintas mažytis netikslumas gali išjudinti galingą milžiną ant molinių kojų.
Šono gyvenimas šiuo metu nėra pats nuostabiausias. Jo mergina, pavargusi nuo kasdieninių pasimatymų vietiniame bare, jį palieka. Šono laikini pavaldiniai jo nelaiko rimtu vadovu, o kambariokai ketina vienas kitam perkąsti gerklę. Negana to – Londonas yra užtvindytas begalės zombių ir Šonui tenka ne tik pačiam gelbėtis, o dar ir išgelbėti nuo zombių savo kambariokus, tėvus ir buvusią merginą.
Korėjos lauko karo ligoninėje, darbuotojai be perstojo juokiasi, skaldo pokštus ir visai kitaip naudoja humorą, linksmybes, kad palaikytų sveiką protą, žiauraus karo metu.
Policijos inspektorius, tirdamas serijinių žmogžudysčių bylą, susipažįsta su kriminalinių romanų autore Ketrina – kerinčio grožio ir šalto proto moterimi, kuri ir yra pagrindinė įtariamoji byloje. Detektyvas pakliūna į jos žavesio tinklus ir nepajėgia atsispirti intelektualiosios gundytojos vilionėms. Seksas tampa prievartos sinonimu, o nevaldoma, protą užtemdžiusi aistra kiekvieną filmo herojų maksimaliai priartina prie pražūtingos ribos. Scena, kai įtariamoji žmogžudyste detektyvų rašytoja Ketrina Tremel į apklausa ateina be apatinio trikotažo, iki dabar laikoma praėjusių dešimtmečio kino erotizmo simboliu.
Tiriant naują super-kraupią žmogžudystę, detektyvą Eriką Meisoną kamuoja nuojauta, kad tai to paties rafinuoto kankintojo, linksminusio mus pirmojoje filmo dalyje, darbas. Jeigu dar pamenate, jis dingo, palikdamas tik kūnus – ir jų dalis – iš paskos... Ar reikia sakyti, kad Meisonas teisus? Iškrypėlis grįžo! Bet vietoj dviejų žmonių, užrakintų kambaryje su mįslėmis, šįkart turime net aštuonias aukas. 8 nepažįstamieji, priversti lošti iš vienas kito gyvybių, kad išsaugotų savąją.
Ypatingai linksma komedija ir ypatingai solidus žvaigždžių sąrašas.Kai JAV palydovai nufotografuoja daug skraidančiųjų lėkščių, atvykstančių į Žemę, Amerikos Prezidentas Džeimsas susitinka su savo patarėjais. Jis yra įtikintas profesoriaus Donaldo, kad marsiečiai išsivysčiusi kultūra ir todėl turėtų būti taikus. Nepaisant generolo Dekerio įspėjimo, valdžios organai, kai kurie civiliai ruošia laukiamą svetimšalių sutikimą, tačiau tik tada jie įsitikina, kad marsiečiai iš tikrųjų puola Žemę. Jie protingesni ir aktyvesni už žemiečius, jų ginklai galingesni, o jumoras aštresnis, todėl Žemės naikinimas jiems tapo linksmu žaidimu. Žmonės turi rasti būdą išgyventi.