A politikai reklámkampány részeként szervezett nagyszabású country koncert - a rendező jellegzetes, maróan szatírikus stílusában, kaleidoszkópszerűen bemutatva - gigantikus és bravúros paródia a fennállása 200. évfordulóját ünneplő Egyesült Államokról. Show az egész világ - sugallja a country zene fellegváraként tisztelt Nashville hektikus, és mégis minden részletre kiterjedő körképe, a végső merénylettel és a vélt rendben feltáruló káosszal. "Ambivalens vagyok Amerikával kapcsolatban. Szeretem és gyűlölöm" - vallja Altman, s így a filmje is az ellentmondásos attitűdök és különféle valóságok szikrázóan eleven és szellemes "dialektikus kollázsa" - sok jó zenével és Keith Carradine Oscar-díjas dalával (I'm Easy).

Dokumentumfilm, amely eredeti felvételekkel és interjúkkal meséli el az Apollo–13 és űrhajósainak biztonságos hazahozataláért tett erőfeszítések izgalmas történetét.

A Fyre fesztiválra mindenki nagyon rákészült, mint a világ legexkluzívabb bulijára, ám buli nem lett, csak hatalmas botrány. A dokumentumfilm exkluzív felvételekkel jár utána, hogy mi is történt pontosan.

1976, Manchester. Tony Wilson, a Cambridge-ben végzett ambíciózus tévétudósító egy Sex Pistols koncertélmény hatására néhány barátjával úgy határoz, saját lemezcéget hoz létre. A Factory Records hamarosan a korszak legjelentősebbé váló zenészeivel köt lemezszerződéseket, köztük olyan nevekkel, mint a Joy Divison, a James, majd a Happy Mondays. A film a 90-es évek nyitányáig követi Wilson pályáját, a Factory első sikereitől a legendás Hacienda klub megnyitásán át egészen az egyre súlyosabb magánéleti és szakmai kudarcokig.

Az életrajzi alkotás James Brown felemelkedésének krónikája, amelyben szemtanúi lehetünk annak, hogyan tör ki egy tehetséges fiatal a mély szegénységből és válik a zenetörténelem egyik legnagyobb és legmeghatározóbb alakjává. James Brown a huszadik századi zenetörténet egyik kultikus figurája: a soul és a funk stílus koronázatlan királya, aki dögös muzsikájával és vad táncmozdulataival valósággal megőrjítette közönségét. Az 1933-as születésű legenda gyermekkora szegénységben telt, amely bűnözéshez vezetett. Tinédzserként lecsukták, a börtönben viszont gospel kórust szervezett és megismerkedett egy énekes-zongoristával, Bobby Byrddel. Később ketten zenekart alapítottak, majd Brown szóló karrierje is beindult.

Valamikor réges-régen, amikor még trapéznadrág, kacsaorrú cipő és fűzős pulóver nélkül jobb érzésű fiatal nem merészkedett ki az utcára, volt egy rockzenekar, amely bizony lázba hozott jó pár ezer rajongót. A hajdani rockerekből azonban mára pocakos, kopaszodó átlagpolgárok lettek, akik húsz év után elhatározzák, hogy egy koncert erejéig újra összeállnak. Persze a nagy nekilendüléshez nem annyira a rajongók követelőző levéláradata, hanem inkább az egykori sztárok lapos pénztárcája szolgáltat okot.

A hetvenes évek legvégén egy álmos New Jersey-i kisvárosban egy jóképű srác gondolt egyet, átkelt a nagy folyón, behatolt New York City szövevényes dzsungelébe, és az élete örökre megváltozott. A szerencséje úgy hozta, hogy feltárult előtte a Studio 54 nevű híres és hírhedt klub kapuja, és az áhított küszöböt átlépve Shane alámerül a diszkódrogok dekadens delíriumába, a veszélyes vágyak világába, a szexuális szabadosságok szédületébe, a hírnév hazug hiúságába, a csalóka csillogás csapdáiba…