Dokument ten, stworzony z materiałów archiwalnych, śledzi krok po kroku narodziny rosyjskiej rewolucji. Czy Lenin rzeczywiście świadomie zmieniał bieg Historii? A może był jedynie biernym uczestnikiem gwałtownych przemian?
Dziewczyna i morze to niezwykła, prawdziwa historia Trudy Ederle, pierwszej kobiety, która z powodzeniem przepłynęła wpław kanał La Manche. Dzięki niezłomnemu wsparciu starszej siostry i oddanych trenerów, przezwyciężyła przeciwności losu i niechęć patriarchalnego społeczeństwa. Stała się jedną z najlepszych pływaczek w drużynie olimpijskiej i dokonała czegoś niezwykłego – ukończyła 34-kilometrową podróż z Francji do Anglii.
Czym był nazistowski przemysł filmowy? Diabelską machiną propagandową czy nowoczesnym przedsiębiorstwem medialnym? Wbrew stereotypowemu myśleniu nazistowskie kino niemal nie realizowało filmów ideologicznych, a tworzyło szeroką gamę filmów rozrywkowych na światowym poziomie, posługując się własnym systemem promowania gwiazd filmowych. Między 1933 a 1945 roku powstało około 1000 filmów, które pod czujnym okiem Goebbelsa dawały Niemcom wytchnienie od dnia codziennego, tylko z rzadka mobilizując ich do walki.
„Zielona mgła” to found-footage'owy hołd dla San Francisco, pieczołowicie zmontowany z fragmentów filmów, których akcja rozgrywa się w tym dumnym i pięknym mieście. Najsłynniejszym z nich jest z pewnością „Zawrót głowy” Alfreda Hitchcocka - i to do niego stale odwołuje się nowy film kanadyjskiego ekscentryka. Zmieniające się jak w kalejdoskopie obrazy parafrazują zdarzenia z klasycznego thrillera. Śledzimy historię o tragicznej miłości i złowrogim spisku, spowitą w kłębach zielonej toksycznej mgły, odurzających wyziewów tajemnicy i śmierci, które w trakcie cyfrowej obróbki zostały dodane do materiałów archiwalnych.