Darbas, šeima, nedidelis gražus namelis užmiestyje su gėlynu, pievele ir akinančio baltumo tvora, automobilis garaže… Amerikietiškos svajonės išsipildymas? O gal… amerikietiškas pragaras?… "Jau kuris laikas esu miręs”, - šiais pagrindinio herojaus žodžiais prasideda tragikomedija "Amerikos grožybės”, juosta, kurią daugelis kritikų jau dabar vadina viena geriausių iš kada nors Holivude sukurtų filmų. Tai jaudinantis ir šiurpinantis pasakojimas apie vienatvę, susvetimėjimą, neišsipildžiusius troškimus, slepiamas aistras, sudaužytas svajones ir apie graudžiai komišką maištą – bandymą išsivaduoti iš slegiančios kasdienybės gniaužtų.

Teatro režisierius Caden Cotard (aktorius Philip Seymour Hoffman'as) stato naują pjesę. Tuo pačiu jo gyvenimas eina velniop. Jo žmona kartu su dukra Olive išvyksta į savo mini piešinių parodą Berlyne ir negrįžta, jo psichoterapeutei geriau sekasi prastumti eilinį savo bestselerį negu sugrąžinti žmogui jo paties gyvenimą, nauji santykiai su Hazel neišsirutulioja, o viską vainikuoja nuolat apie save primenanti prastėjanti fiziologinė būsena. Tokį gyvenimą Caden Cotard'as tikisi palikti praeityje po to, kai laimi MacArthur Genius fondo apdovanojimą. Gautus pinigus jis nusiteikia investuoti į epinio masto negailestingos realybės spektaklio statymą, į kurį galėtų pasinerti visa galva. Gyvenimas tampa teatru...

Adomas Pedersenas - neonacis, rasistas ir skinhedas. Už praeityje padarytus sunkius nusikaltimus jis atsėdėjo kalėjimuose, bet laisve gali mėgautis tik lygtinai. Jis privalo gyventi provincijoje įkurtoje bažnyčioje kartu su kitais keturiais įvairaus plauko atgailautojais. Pasirodo, kad ir Adomas gali nuveikti naudingų darbų...

Jaunas, bet jau sėkmingai Londono mados pasaulyje įsitvirtinęs fotografas Tomas nuolat sukinėjasi tarp gražių merginų. Nors grožis ir marihuanos dūmas jį maloniai svaigina, tačiau toks gyvenimas tampa nuobodus. Kartą ryškindamas vieną iš savo fotografijų, Tomas pastebi, kad visai atsitiktinai užfiksavo žmogžudystės momentą. 1967 m. Kanų kino festivalyje filmas pelnė „Auksinę palmės šakelę“.

Žavus, gana turtingas, išsilavinęs, inteligentiškas 26-erių tarnautojas Patrikas Batemanas dirba Vostryte. Dienomis gyvena įprastai tvarkingą ir nepriekaištingą jau nemažai pasiekusio jauno valdininko gyvenimą – prabangūs apartamentai, prabangi ir stilinga apranga, deranti tokios padėties jaunam vyriškiui. Kasdienė rytinė mankšta, ilgas stilingas prausimasis, kūno puoselėjimo procedūros, kremai, masažai ir, pagaliau, darbas, apsiribojantis “susitikimų su svarbiais asmenimis” kalendoriaus pildymu. Tiesą sakant, jam darbas labai nepatinka, bet valdininkas kaip įmanydamas stengiasi visą atlikti tobulai. O naktis jis leidžia visai netradiciškai, įgyvendindamas savo susikurtąją „amerikietiškąją svajonę“ kaip užkietėjęs prievartautojas ir žudikas. Jam patinka “pirkti” prostitutes, patinka seksas be jokių apribojimų.

Kaip tapti žvaigžde? Paprastai. Vienas kitą dievinančių meilužių pora, Melori ir Mikis, tarsi pamėgdžiodami legendinius gangsterius Bonį ir Klaidą, automobiliu malasi po Ameriką ir žudo visus, pasipainiojusius jų kelyje. Trys savaitės – 52 lavonai. Jiedu dievina vienas kitą ir niekina visą likusią žmoniją. Serija žiaurių nusikaltimų – puikus masalas sensacijų ištroškusiai žiniasklaidai. Žurnalistai nusikaltėlius paverčia superherojais. Kiekvienas kadras liudija, kad žiaurumas ir prievarta yra neišvengiama žmogaus prigimties dalis.

Turtingas gražuolis Deividas pasiekė gyvenime tiek, kiek kitas galėtų tik pasvajoti: geras darbas, prabangios mašinos, pinigai ir merginos, kurios tik ir laukia jo skambučio. Per savo gimtadienio vakarėlį jaunuolis pirmą kartą susipažįsta su geriausio draugo mergina, vardu Sofia, ir praleidžia su ja naktį, kalbėdamas apie praeitį ir pomėgius. Kitą rytą netikėtai sutikta buvusi meilužė Džiuli pasisiūlo pavėžėti savo automobiliu. Jis nesipriešina ir pasirašo sau mirties nuosprendį, nes pavydžioji mergužėlė nusprendžia mašina dideliu greičiu skristi nuo tilto ir nusižudyti. Po avarijos Deividas išgyvena, bet jo gražus veidas lieka neatpažįstamai subjaurotas. Jaunuolis puola į paniką ir depresiją, bet greitai viskas pasikeičia į gerąją pusę. Gydytojas pasiūlo jam atlikti plastinę veido operaciją, o žavioji Sofia prisipažįsta jį mylinti. Tačiau netrukus blogi bei nenuspėjami dalykai ir vėl prasideda. Deividas lieka vienas ir dar apkaltintas žmogžudyste.

Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.