Historia Bena Carsona (Cuba Gooding Jr.), najsłynniejszego neurochirurga świata. Opowieść o życiu pełnym wzlotów i upadków, o niesamowitym poświęceniu i talencie. Matka Bena wychowywała sama dwójkę dzieci, a w domu często brakowało pieniędzy. Carson pozbawiony wszelkich wzorców do naśladowania stał się najgorszym uczniem w szkole i nieukiem. Jednakże dzięki pomocy matki szybko odkrył w sobie duże zdolności i udowodnił, że można osiągnąć wielkie rzeczy jeśli się tylko tego naprawdę bardzo chce.

Pisarka Frances w czasie sprawy rozwodowej traci ukochany dom na rzecz byłego męża. Aby nie poddać się depresji, wyjeżdża z San Francisco na wycieczkę do Włoch. Pod wpływem nagłego impulsu kupuje dom w malowniczej miejscowości pod Cortoną. Marzy o przywróceniu dawnej świetności zapuszczonej posiadłości. Zatrudnia robotników z Polski, którzy mają tego dokonać. Świat małego miasteczka okazuje się lekarstwem na zbolałą duszę kobiety. Amerykanka czuje, że w Toskanii znalazła swoje miejsce na ziemi.

Film inspirowany życiem wielkiego szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, opowiada historię pewnej rodziny i stosunków panujących wśród jej członków. Są wśród niej trzy siostry, Joey (Mary Beth Hurt), Renata (Diane Keaton), Flyn (Kristin Griffith) oraz zamożny ojciec Arthur i jego żona Eve. Film pokazuje skomplikowane stosunki, jakie panują między skrajnie różnymi córkami, ich relacje z dominującą matką i ojcem szukającym innego życia poza domem. Arthur porzuca żonę na rzecz Pearl. Eve jest zawsze surowa i chłodna, a Pearl spontaniczna i bardzo kokieteryjna. Rozstanie Eve z Arthurem jest okazją dla córek do stworzenia nowych stosunków z osamotnioną matką.

Trwa II wojna światowa. Henry Faber, nikomu nie rzucający się w oczy pracownik kolei, w rzeczywistości jest niemieckim szpiegiem znanym jako Die Nadel (Igła), który mieszka od kilku lat w Anglii. Wykonuje tam różne zlecenia dla wywiadu, m.in. zajmuje się fotografowaniem obiektów, które potem są bombardowane. Pewnego dnia dostaje zadanie - ma udać się na teren obozu wojskowego wroga i sfotografować zbierające się tam siły.

Stateczny i odpowiedzialny Frank Baker jest przeciwieństwem swojego brata-lekkoducha i bałaganiarza. Lecz mimo tych różnic obaj mają wspólną cechę-miłość do fortepianu. Bracia występują w podrzędnych knajpach w duecie pod nazwą Baker Boys. Pewnego dnia decydują się zaangażować piosenkarkę. Przegląd kandydatek wypada żałośnie, do czasu, gdy pojawia się czarująca i piękna Susie, była panienka z agencji towarzyskiej.

Nowy Jork. Beth i Don są starym, dobrym małżeństwem. On jest psychoterapeutą, zaś ona pisarką. Pewnego dnia Beth podsłuchuje, jak Don wyraża niepochlebną opinię na temat jej twórczości. Czy to znaczy, że cały czas ją okłamywał? I czy kłamstwa są zawsze czymś złym w związku? Komediodramat w reżyserii Nicole Holofcener, mającej w dorobku m.in. nagradzany film „Ani słowa więcej”.

Gwiazda komedii Steve Martin Wszystko się wali I Bonnie Hunt Jerry Maguire nie mogliby być bardziej cudowni Leonard Maltin, Hot Yicket w tej przezabawnej opowieści o kochających rodzicach, którzy podejmują trudne wyzwanie pogodzenia kariery zawodowej z wychowywaniem 12 rozbrykanych dzieci. W filmie występuje cała plejada młodych, wschodzących gwiazd jak Hilary Duff, Tom Welling i Piper Perabo. Fałszywa dwunastka to czarująca komedia, wspaniała zabawa do dwunastej potęgi!

Bohaterem jest młody, inteligentny, przystojny acz niewidomy mężczyzna - Danny. Stara się wieść normalne życie, ceniąc sobie szczególnie samodzielność. Wiele przeżył, nawet rozbierane sesje u psychologa, jednak gdy jego szalony, na punkcie dziewczyn, brat Larry odkrywa, że Danny nie ma za sobą żadnych doświadczeń seksualnych, jego świat zmienia się w niekończącą się serię randek w ciemno. Wariacki pomysł brata stawia Dannego w obliczu nieprawdopodobnych dziewczyn, aż do momentu, gdy poznaję Leeza’ę, Oboje wydają się być dla siebie stworzeni, ale czy to wystarczy?

Maria, bohaterka debiutu Toma Tykwera jest więźniem we własnym domu. Jej pozbawione uczuć życie ogranicza się do opieki nad tyranizującym otoczenie ojcem i usługiwaniu despotycznemu mężowi. Ucieczką od monotonii codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem domu są listy, które Maria pisze i kieruje do afrykańskiej drewnianej figury.