Michael Jackson varázslatos zenei utazásra hívja a nézőket, amelynek során felidéződnek az énekes-táncos pályafutásának legfontosabb állomásai, kezdve a Jackson 5 együttestől a világkarrierig. A turnéfilm alapjául szolgáló önéletrajzi regényt Jackson a halhatatlan táncosnak, Fred Astaire-nek ajánlotta. Címe a saját találmányú, jószerivel utánozhatatlan lépéskombinációra utal. Jackson a nyolcvanas évek egyik legsikeresebb és legellentmondásosabb előadóművésze volt. Az elementáris erejű őstehetség keveredett benne a minden részletében kimunkált, hamis képpel.

Mivel a New York-i színház különc igazgatója szemet vetett a tánckar gyöngyszemére, felesége szigorúan szemmel tartja. A táncos Sheila pedig a színház koreográfusát nézte ki magának. Mikor fény derül a veszedelmes viszonyokra, az igazgató a koreográfus nyakába varrja a felfordulást. Mindez kínos és mulatságos helyzetekbe sodorja a géppuska lábú koreográfust, aki végül kénytelen a hadseregbe menekülni. Bár Curtis katonaként soha nem lesz dúsgazdag, de legalább kiszabadult a hihetetlen csapdák sorozatából. Vagy mégsem?

Mi történik akkor, ha két férfi egyazon nőt szeret? És mi történik akkor, ha mindkét férfi zenész, mégpedig trombitás? És mi történik akkor, ha történetesen a két férfi ugyanazt a munkát szeretné megkapni ugyanabban az zenekarban? Az történik, hogy mi nézők sok zenét hallhatunk, sok táncot láthatunk és drukkolhatunk, hogy annak legyen szerencséje, akit szimpatikusabbnak találtunk.

Cosmo, a külvárosi csavargó (Sylvester Stallone) minden alkalmat megragad, hogy pénzhez jusson, méghozzá, ha lehet, munka nélkül. Rendszeresen köt fogadásokat bivalyerős öccsére, Victorra (Lee Canalito), aki rengeteg pénzt keres a ringben. Bátyja, a frontról hazaérkező Lenny (Armand Assante) elvállalja Victor menedzselését, miközben kiveti hálóját Cosmo szerelmére, Annie-re (Anne Archer). A három testvér hamar a csúcsra jut, ám hatalmas árat kell fizetniük érte...

A Dasepo középiskolát elég furcsa szerzetek látogatják, legyen az tanár, vagy diák. Ezt már a bevezető képsorok is jól példázzák, ahol egy órába nyerhetünk bepillantást, minek keretében a tanár próbálja a koreai patriotizmust elplántálni növendékei agyába, ami sajnos nem igazán sikerül neki. A tanulók sorra megcáfolják érveit, s végül, önmarcangolásba menekülve, a tanár büntetést ró ki saját magára. Egy pálcával el kell őt náspágolni, de persze nem a fiúknak. Miután ez megtörtént, csak úgy mellékesen közli, hogy az egyik tanár nem lesz egy darabig, mivel szifiliszt kapott. Erre az osztály egy emberként pánikba esik, és elmenekül az óráról, nyilván orvoshoz.