Slovo Chronos označuje v starogréckom bájosloví čas personifikovaný ako boh. Dokumentárny film bez použitia komentára, len za pomoci hudby sprostredkúva obrazy dávnych stavieb z rôznych kútov sveta, ako sú napríklad Stonehenge či egyptské pyramídy. Okrem toho tiež ukazuje rušný a hektický život v súčasných veľkomestách. Režisér Ron Fricke sa o niekoľko rokov neskôr viacej preslávil filmom s podobnou tématikou - Baraka.

Kdesi na Zemi stojí starý dub. Již přes dvě stě let chrání mohutnou korunou své nájemníky jako dobrý král své království. Dokument Srdce dubu přináší dechberoucí dobrodružství obyvatel jednoho stromu. Takovou akci byste od „obyčejných“ mravenců, veverek a polních myší nikdy nečekali. Podívaná stvořená pro velké plátno vám otevře oči a vtáhne vás do světa dobrodružných příběhů a zvláštních zážitků. Až příště půjdete kolem jednoho z takových stromů, zastavte se a chvíli tiše pozorujte. Možná nějakého akčního hrdinu potkáte naživo a zažijete vlastní nezapomenutelné dobrodružství…

Prostřednictvím filmu O kapitalismu s láskou se Michale Moore vrací k tématu, které se objevuje v celé jeho kariéře: ničivý dopad dominance velkých korporací na každodenní život člověka. S humorem a bez úcty klade nepříjemnou otázku na cenu, kterou Amerika platí za svou lásku ke kapitalismu. Nachází klasické zaběhnuté symptomy lásky: klam, zneužívání a zradu. A 14 000 zrušených pracovních míst každý den. Film hledá odpověď na otázku: Kdo jsme a proč se chováme tak, jak se chováme?

Hornatá krajina Norska tvoří monumentální kulisu tohoto filmového zážitku z přírody. Na pozadí velkolepé existenciální cesty, jejímž lidským rozměrem jsou režisérčini rodiče, se rýsují prapůvodní síly země. Margreth Olin vytvořila ohromující filmové dílo o životě, smrti, přírodě a prosté přítomnosti ve světě. Na pozadí závratně nádherných horských scenérií rodného Norska se Margreth Olin vydává na existenciální cestu s vlastními stárnoucími rodiči, jejichž lidská přítomnost slouží jako měřítko rozlehlosti nekonečných přírodních prostor. Její rodina zde odpradávna žije bok po boku s přírodou navzdory dobám, kdy prapůvodní síly země ukazují svou nemilosrdnou tvář. Vzájemná láska a celoživotní věrnost jejích rodičů jsou tichým svědectvím o tom, jak se příroda odráží v lidské duši a naopak. Ale ani ta nejpevnější hora není neměnná – a už vůbec ne v době, jako je ta naše.

TROPICKÝ DEŠTNÝ PRALES nás zavede na 400 milionů let dlouhou cestu, aby ilustroval rozmanitost a krásu jeho života. Tento film, který viděly miliony lidí v IMAX a OMNIMAX kinech celého světa, se vyznačuje neuvěřitelným zvukem a filmovým obrazem. V hlavních rolích vystupuje ptactvo a primáti žijící v korunách stromů i hmyz, který žije u jejich kořenů. V TROPICKÉM DEŠTNÉM PRALESE se také seznámíme s dobrodružnou prací výzkumníků směřující k pochopení lesů dříve, než zaniknou. Od extrémně detailních záběrů až po panoramatické záběry vrcholků stromů nám film umožní vnímat les svým specifickým způsobem, abychom lépe pochopili a ocenili poklad, který představuje toto výjimečné prostředí.

Tváří v tvář hrozbě stoupající mořské hladiny vědci a umělci pracují na reprodukcích mistrovských děl z unikátního přírodního prostoru... V národním parku Calanques se 37 metrů pod hladinou moře nachází jediná známá podmořská jeskyně s pravěkou výzdobou na světě: Cosquerova jeskyně. Tuto pozoruhodnou skalní dutinu s malbami a rytinami starými 30 000 let ohrožuje stoupající hladina moře. Je třeba začít jednat dřív, než bude pozdě. Zatímco v Marseille vzniká replika jeskyně, v terénu pokračuje vědecký výzkum. Dokument sleduje archeology, kteří analyzují mistrovská díla, a umělce, kteří je reprodukují, a jejich prostřednictvím seznamuje diváky s neobyčejnou historií jedné z nejvýznamnějších zdobených jeskyní v Evropě a s lidmi, kteří kdysi žili na dnes již zatopeném pobřeží Středozemního moře.