Damiel i Cassiel wyglądają jak zwyczajni mężczyźni. W rzeczywistości są aniołami wędrującymi po Berlinie. Ich zadaniem jest nieść pocieszenie ludziom. Czasem się to udaje, ale jeszcze częściej nadprzyrodzone istoty pozostają bezsilne wobec człowieczych nieszczęść. Damiel, po cichu zazdrości ludziom ich materialnego, pełnokrwistego życia. Pragnienie prawdziwej, cielesnej egzystencji wzmaga się, kiedy spotyka on piękną artystkę cyrkową Marion. Dla miłości przekracza granicę nieśmiertelności i staje się zwykłym człowiekiem.

Akcja rozgrywa się w Chinach dwa tysiące lat temu, podczas trwania wojny domowej. Troje doskonałych zabójców "Śnieżynka" (Maggie Cheung), "Złamany Miecz" (Tony Leung) i "Niebo" (Donnie Yen) usiłują dokonać zamachu na władcę próbującego zjednoczyć kraj. Władca w obawie o swoje życie, wyznacza wysoką nagrodę za pokonanie zamachowców. Do Cesarza przychodzi wojownik o imieniu "Bezimienny" (Jet Li) oznajmiając, iż zabił zamachowców. Na dowód daje mu ich miecze. Cesarz pozwala zbliżyć się Bezimiennemu na parę kroków, by ten opowiedział mu o swoim wyczynie. Po zakończeniu historii Bezimiennego władca sam zaczyna jednak opowiadać bardziej prawdopodobną wersję wydarzeń. Bezimienny widząc mądrość cesarza opowiada mu więc, co się zdarzyło naprawdę... Ale czy rzeczywiście?

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Dwudziestokilkuletni Jan (Daniel Brühl znany z filmu "Goodbye, Lenin"), Peter i Jule chcą zmienić świat. Nienawidzą establishmentu i dorobkiewiczostwa. Rozpoczynają więc krucjatę przeciw bogaczom: pod nieobecność właścicieli włamują się do ich willi i przestawiają meble, zostawiając wiadomość "Dni twojego bogactwa są policzone". Są jednak pacyfistami - do czasu, gdy pewnego dnia, wskutek pechowego zbiegu okoliczności, zmuszeni są porwać zamożnego biznesmena. Z politycznych aktywistów, "edukujących" możnych tego świata, stają się przestępcami.

Film odsłania dylematy moralne władzy, której zwyrodnienia stawiają pod znakiem zapytania prawo do jej sprawowania. Jest to opowieść o dniu pracy w jednej z polskich fabryk. Robotnicy strajkują przeciw kierownictwu i nieśmiałe początki ruchu społecznego zamieniają się w prawdziwy protest, który kończy się walką między robotnikami i ludźmi władzy. Film jest metaforą wydarzeń, jakie miały miejsce kilka miesięcy po jego ukończeniu przez Kieślowskiego. Dlatego też mógł zostać udostępniony szerszej widowni dopiero po śmierci reżysera i upadku reżimu komunistycznego...

Rok 1959, prasa donosi o zbrodni, której dokonano w miasteczku Holcomb, w stanie Kansas: dwóch mężczyzn napadło na farmę rodziny Clutterów i w bestialski sposób zamordowało rodziców oraz dwójkę dzieci. Prasowy wycinek wzbudza zainteresowanie ekstrawaganckiego pisarza Trumana Capote. Capote widzi w małomiasteczkowej zbrodni szansę na znalezienie tematu do nowej książki, rusza więc do Holcomb ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa, Harper Lee, również znakomitą pisarką. Na miejscu spotyka się z policją, mieszkańcami, a potem - z samymi zabójcami. Regularnie odwiedza w więzieniu jednego z nich - Perry'ego Smitha. Ten zaskakująco inteligentny i wrażliwy mężczyzna o burzliwej przeszłości zaczyna coraz mocniej fascynować pisarza. Capote próbuje podczas długich rozmów ze skazańcem dotrzeć do źródła zbrodni. Jednak jego intencje nie są do końca czyste - wszystko to czyni z myślą o swoim wymarzonym arcydziele.

John C. Reilly i Steve Coogan jako Stan Laurel i Oliver Hardy, czyli legendarna komediowa para Flip i Flap. Akcja filmu Jona S. Bairda (m.in. „Brud”) toczy się w trakcie ich pożegnalnej trasy po powojennej Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W 2008 roku dziennikarz Jay Bahadur wpada na chytry plan zamieszkania wśród piratów Somalii. W rezultacie udaje mu się dostarczyć pierwsze szczegóły na temat ich życia. Pozwala spojrzeć na to, kim są Ci ludzie oraz jak żyją i jakie instynkty nimi kierują.

Luther Whitney (Clint Eastwood), usiłując dokonać kradzieży w luksusowej rezydencji polityka Waltera Sullivana (E.G. Marshall), musi ukryć się za weneckim lustrem. Jest świadkiem schadzki żony Sullivana i prezydenta USA. Mężczyzna bije kochankę, usiłuje ją zgwałcić i udusić. Kiedy kobieta w obronie własnej wyciąga nóż, wywiązuje się szamotanina. Wtedy do sypialni wpadają dwaj agenci i zabijają kobietę. Wkrótce złodziej stwierdza, że media podały zupełnie inną wersję wydarzeń, których był świadkiem. Według środków masowego przekazu sprawcą mordu był włamywacz.

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.