Lizzie Morrison se s devítiletým hluchým synem Frankiem a svou tvrdohlavou matkou Nell často stěhuje a nedávno se usadili ve skotském přístavním městě Greenock. Utíká před svým násilnickým bývalým manželem Daveyem a jeho rodinou, Frankieho však nechává žít v přesvědčení, že jeho otec je báječný a jako námořník se plaví po světě na zaoceánské lodi Accra. Udržuje iluzi pomocí dopisů, které píše jeho jménem a popisuje v nich různá dobrodružství z exotických zemí. Situace se nečekaně zkomplikuje, když se chlapec k matčině zděšení dozví, že Accra se chystá zakotvit v Greenocku. Zatímco chlapec netrpělivě čeká na setkání s otcem, jehož si nepamatuje a nemá ani jeho fotografii, Lizzie se v panice rozhodne najmout nějakého muže, který by byl ochoten nakrátko roli otce sehrát.
Výpravný dánský thriller o slavných odbojářích za druhé světové války. Plamen a Citron byly přezdívky dvou nejaktivnějších členů skupiny Holger Danske, kteří se specializovali na likvidaci kolaborantů gestapa a sabotáže.
Finn Gilbert (Campino), úspěšný německý fotograf, který žije život na plné obrátky. Změna však nastane, když jen zázrakem unikne smrti při autonehodě. Od té chvíle ho pronásleduje záhadný muž (Dennis Hopper). Finn ve snaze změnit prostředí odjede do Palerma, ale i tam ho tajemná postava dostihne.
Osamělý muž beze jména putuje španělskou krajinou a u kávy se setkává s tajemnými lidmi a sbírá indicie. Jaké jsou jeho úmysly a co se píše na vzkazech z krabiček od zápalek? Jim Jarmusch se vrací, aby dokázal, že není tvůrcem jednoho stylu a opakujícího se tématu. Přes přítomnost řady stálých hereckých tváří (Bill Murray, Tilda Swintonová, a zejména Isaach De Bankolé) představuje tento snímek překvapivé dílo i v rámci pestré filmografie slavného tvůrce. Ten si ke spolupráci tentokrát přizval nejen vyhlášeného kameramana Christophera Doyla (Stvořeni pro lásku), ale i syrové japonské drone rockery Boris. „Jaké by to asi bylo, kdyby Jacques Rivette předělal mistrovské dílo Johna Boormana Point Blank? Anebo kdyby Marguerite Durasová předělala Samuraje Jeana-Pierra Melvilla?" přemýšlí režisér a dodává, že při natáčení snímku myslel na evropské kriminální filmy 70. a 80. let, mezi nimi díla Francesca Rosiho. (44th KVIFF)
New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel. Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana.(oficiální text distributora)
Karolína chodí se Stevenem. Steven je fajn, ale když přijde řeč na jeho rodinu, začne být divný. I když Karolína čeká se Stevenem dítě, představení jeho rodičům se stále odkládá. Steven ví, co dělá. Karolína se však nedá odradit. K setkání musí dojít a všechno se začíná neuvěřitelně zamotávat.