Autentyczne wspomnienia Marjane Satrapi, której dzieciństwo przypadło na okres rewolucji islamskiej w Iranie.

Młoda mężatka Charlotte (Scarlett Johansson) pojechała z mężem, fotografikiem show-businessu (Giovanni Ribisi) na zdjęcia do Japonii, jednak nudzi się tam, a jej układy z mężem nie są najlepsze. Przypadkiem poznaje Boba (Bill Murray) – starzejącego się gwiazdora filmowego, który przyjechał do Japonii na sesję reklamującą whisky Santori. Stopniowo między nimi nawiązuje się specyficzna nić porozumienia i uczucia. Bob i Charlotte zdają sobie sprawę, jak wiele ich łączy, jednak muszą się rozstać.

Do Falls City przybywa tajemniczy młodzieniec Brandon. Szybko staje się ulubieńcem mieszkańców miasteczka, zwłaszcza dziewczyn. Brandon zaprzyjaźnia się z miejscową pięknością Laną. Zostaje zaakceptowany przez jej znajomych - recydywistów. Sam też zresztą święty nie jest. Kiedy trafia do aresztu za kradzież, Lana płaci za niego kaucję. Po wyjściu na wolność Brandon wyznaje szokującą prawdę.

Ocalały z rozbitego statku Ukrainiec szuka pomocy w pobliskiej wiosce, gdzie zwraca na siebie uwagę młodej dziewczyny.

Finn Dodd jest studentką ostatniego roku. Wyjeżdża na wakacje do Kalifornii, do domu babci, aby w ciszy i spokoju dokończyć pracę magisterską. Odwozi ją narzeczony, Sam, który podczas jej nieobecności ma wyremontować mieszkanie. Młodzi planują wkrótce wziąć ślub. Babcia i jej przyjaciółki szyją w domu przepiękne narzuty ze skrawków różnobarwnych materiałów. Przyjazd Finn, dla której kobiety szyją narzutę w prezencie ślubnym, staje się okazją do rozmów o małżeństwie i miłości, do spojrzenia z perspektywy na minione lata.

Ambitny i inteligentny Billy Rago (D. De Vito), choć odebrał staranne wykształcenie, nie radzi sobie w życiu. Pewnego dnia niespodziewanie traci pracę. Po długim poszukiwaniu, znajduje wreszcie posadę nauczyciela literatury na obozie szkoleniowym US Army. Niestety, jego uczniowie to niezbyt rozgarnięci młodzieńcy. Proste z pozoru zadanie, okazuje się karkołomnym przedsięwzięciem...

Ekranizacja XIX-wiecznej powieści Jules'a Barbey d'Aurevilly wyreżyserowana przez Catherine Breillat, nazywaną największą prowokatorką współczesnego kina. Rok 1835, Paryż huczy od plotek na temat planowanego małżeństwa młodego, rozrywkowego dandysa bez grosza przy duszy, Ryno de Marigny, i pięknej, cnotliwej i co najistotniejsze, bogatej arystokratki  Hermangarde. Warunkiem ożenku jest jednak zerwanie trwającego dziesięć lat burzliwego romansu łączącego Ryno i jego hiszpańską kochankę Vellini. Namiętność okazuje się jednak silniejsza od rozsądku...

Przez cztery kolejne noce mężczyzna przychodzi do surowo urządzonego miejsca, by spotkać się z piękną kobietą. Charakter tych spotkań mógłby wskazywać na to, że mamy do czynienia z filmem erotycznym, ale Breillat wykracza daleko ograniczenia poza tego gatunku.